Krize způsobené duchovním probuzením - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.3.2011 10:18 - jan-blazej

V článku Krize způsobená duchovním probuzením je spousta nesmyslů. Je to způsobeno tím, že autor nemá žádnou osobní zkušenost v této oblasti. Člověk, který se spojí svým vědomím s Bohem (vemírným VĚDOMÍM), jednak nevidí žádné světlo, necítí uvolnění a podobné lidsky snadno pochopitelné věci, to jsou všechno jen plky nevědoucích se kterými zřejmě autor pracoval, ale při plně vědomém stavu sdílí své vědomí s Bohem - včetně nadpřirozené moci. Ani poté se nestává bláznem, naopak plně vědomým člověkem na vyšší úrovni VĚDOMÍ. Člověka v tomto stavu nemůže hodnotit slepý. Více je popsáno v knížce Realita VESMÍRU na www.kosmas.cz nebo na stránce WWW.jan-blazej.eu

reagovat 18.3.2011 14:55 - Tom

Že by Grof nevěděl o čem mluví a neměl zkušenosti, to bych neřekl. Ono to bude asi tím, že duchovní probuzení není to samé, co osvícení a spojení se s Bohem. K tomu je od probuzení ještě cesta daleká a člověk při ní může prožít různé krize.

reagovat 18.3.2011 21:34 - jan-blazej,

měl by ses nechat vyšetřit.

reagovat 19.3.2011 10:46 - jan-blazej

měl by ses nechat vyšetřit.

Někdo se právě přihlásil mým jménem a píše za mne - buď zřiďte heslo, nebo to smažte.

reagovat 19.3.2011 12:38 - to se tady

Někdo se právě přihlásil...

občas stává. Pokud se ti to nelíbí, tak se zaregistruj.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2011 14:35 - suei

Duchovní probuzení je velice extatický i bolestivý proces - přináší hlavně velikou míru zmatení a strachu z "racionální" společnosti. V současné době je to velice bolestivý proces. Jde o změnu paradigmatu nahlížení na svět.
Touto krizí jsou nejvíce "ohroženi" lidé, kteří jsou nějakým způsobem věřící, poměrně silně, ale nejsou schopni aplikovat svoji víru do reality na uspokojivé úrovni. Vědí, že kdyby chtěli žít podle své víry, museli by udělat veliké ústupky, což jim společnost založená na tzv. racionalitě nedovoluje. Když je tenhle stav velice vypjatý, přichází duchovní krize, která dotyčnému "podsekne" jeho dosavadní život a donutí ho konečně žít podle své víry.
Obnáší to velké zmatky, příznaky těžké duševní choroby, zranitelnost, může to trvat velice dlouho. Taky to může přechodně znamenat, že si člověk může myslet nějaký nesmysl a nemyslí vůbec realisticky. Přesto je ten proces ozdravný.

Pokud by se lidstvo chtělo duchovně probouzet naráz, mohla by z toho být pěkná mela :-D Protože je společnost pořád silně ponořená do materialistického slepectví, je potřeba tenhle blud bludů rozpouštět pomalu a ne naráz.

reagovat 17.6.2011 08:50 - jan-blazej

Duchovní probuzení je...

Myslíte tedy částečné otevření. To je spojeno samozřejmě i s pránou, byť v měřítku nesrovnatelně menším než je tomu u plně otevřeného světce. Po otevření je nárůst prány, zde je všechno v pořádku, člověk se cítí po všech stránkách líp, ale po poklesu to je horší, o tom píšete. V knížce je jedna věta: Stabilita je jen "nahoře" (plné otevření-stav světce), anebo "dole". Nic mezi tím. To částečné otevření není stabilní, nevydrží, proto kolísání prány je zákonité. Někteří citlivější vnímají i vibrace zvenčí, které útočí i na jejich vnitřní prostor. Proto se bojí chodit ven. Nechoďte do města, ale do přírody. Cvičte jógu. Pokud se té přílišné otevřenosti potřebujete nutně rychle zbavit (neměl bych to říkat), mírně se opijte. Bude vám zle, ale uzavře se to. Chcete-li ale žít duchovně, nedělejte to.

reagovat 17.6.2011 14:14 - suei

Myslíte tedy částečné...

No, prošla jsem něčím, o čem jsem si myslela, že je to trochu duchovnější, než co to doopravdy bylo... nebylo to duchovní otevření. Čili ty rady nemůžu posoudit - já jsem se tehdy mohla opít jak jsem chtěla, ničemu to nepomohlo. Nicméně to nebylo duchovní otevření - i když jsem se dost naučila, šlo o něco jiného. To jsem zjistila až po tom, co jsem to nahoře napsala.

reagovat 17.6.2011 14:17 - Superman

♥♥♥ MILUJI LUCKU VONDRÁČKOVOU !!! ♥♥♥

reagovat 29.1.2012 09:00 - GVKB

Svoboda je tam, kde je rovnost, logicky tam kde není rovnost, tam není ani svoboda, z toho lze vyvodit i logicky přímou úměrnost v tom, že čím méně je zde rovnosti, tím méně je zde i svobody, atd. Jde o jakési váhy kde na jedné straně je láska a na druhé straně je nenávist, situace rozhoduje o tom, jestli bude naší prioritou láska nebo nenávist, vše se nečekaně a neustále mění tam kde je energie, kde nic není, tam se nic neděje. Vše zde vzniklo díky chybám a naivní marné snaze tyto chyby opravit, začala vznikat u systémů centralizace, kde v centru byla mocná a bohatá elita, která o všem sobecky rozhodovala a snažila se chyby v systému opravit, což se jí nedařilo a elita to nemohla pochopit, proč se jí to nedaří? Dokonalé je to co je mrtvé a tak se tam nic neděje, jakmile něco není mrtvé tak se tam něco děje a tím to není dokonalé a jsou tam i chyby které není možné opravit. Logicky začala vznikat snaha to, co je živé umrtvovat násilím nebo jinak, takto se množství chyb zmenšilo, ale systém se proměnil ve hřbitov, kde mrví, pohřbívali mrtvé a pokud se nějaká duševní mrtvola omylem probudila, musela být okamžitě násilně zlikvidována, aby nezpůsobovala ostatním duševním mrtvolám problémy, takto začali vznikat kontrolní a cenzurní systémy, které dohlíželi na to, aby se nikdo nemohl duševně probudit a na centrálním hřbitově, byl násilně zajištěn mrtvý duševní klid. Takto evolucí, vznikli, mrtvé státní osnovy, podle kterých začali učitelé proměňovat studenty v duševní mrtvoly, koho chléb učitel jedl, toho i musel na slovo poslouchat, aby na tomto hřbitově neumřel hlady. Někteří učitelé odmítali učit podle mrtvých státních osnov studenty a tak byli pronásledováni, některým učitelům se usekla hlava (Jan Křtitel), jiné učitele bylo třeba ukřižovat (Ježíš Kristus), nebo se učitelé zase upalovali na hranici (Jan Hus), atd. Nastala krize a už nebyl čas se párat s učiteli, co odmítali učit podle mrtvých státních osnov a tak se začali učitelé střílet (Gándhí), učitelé změnili taktiku a přesunuli se na internet, aby si uchránili svůj život. Elita s takovýmto podrazem nepočítala a tak se rozhodla, že bude mít internet pod kontrolou a jakmile zde bude na internetu nějaký učitel, který nebude učit podle mrtvých státních osnov, že se mu zablokuje přístup na internet, krátké jsou v lidské kultuře doby, kdy je možné se duševně probudit, protože je zde správný živý duchovní učitel, kterého dosud sobecká elita násilně nezabila. Díky bohu se smát sobeckým sviním mohu, tak to je že ten druhý sobecká svině je.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *