Krize středního věku?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.7.2007 23:52 - Helen

Dobrý den, je mi 41 let a v poslední době se potýkám s podivnými pocity. Zdá se mi, že život hrozně rychle utíká, je mi smutno z toho, že jeho lepší polovinu mám už za sebou. Pořád se zabývám myšlenkami typu - kolik dobrých let mi ještě zbývá, kdy uhodí nějaká nemoc apod., a někdy docházím k závěru jako v tom starém vtipu, že už nemá cenu kupovat si dlouhohrající desku. Nežiju, přežívám. Automaticky vykonávám své povinnosti - práce, rodina - ale na nic se nedokážu soustředit, plně si to prožít a užít, vidím jen skutečné i potencionální problémy. Připadám si jako na dřímající sopce, pořád čekám, co hrozného se stane. Je to duševní choroba, nebo jeden z normálních příznaků toho, čemu se říká krize středního věku? Máte to někdo také tak?

reagovat 25.7.2007 11:38 - Jitka

Helen, je mi 40 a jsem na tom podobně. Ještě si myslím, že vypadám naprosto příšerně a jsem úplně neschopná. Neumím si sebe představit jako důchodkyni. Přitom vím, že jediný, kdo mi v tom může pomoci, jsem já sama. Ale nemohu najít sílu začít něco měnit.

reagovat 25.7.2007 12:02 - plnoletá

Holky, každému je na kolik se cítí.K povinnostem si přiberte ještě zábavu, známé.Mně je 38 let, ale jsem tak střelená, že i mé děti chtějí, abych s nima chodila občas do barů.Jezdíme se známýma na dovči, na grilovačku, domluvíme se s partou a jdem ženský i mužský někam na terasu.Přece život nekončí kolem 40cítky, ale naopak, začínají super dny, pokud jsou děti odrostlé a v podstatě bezstarostný život.Berte to s humprem, dělejte si srandu sami ze sebe a ono se to vše otočí.Pa všem 40-cítkám.

reagovat 25.7.2007 12:05 - Danča

Asi to známe všechny.Bude mi 44 a taky jsem to řešila a částečně do dneška řeším.Jasně, nic co by člověka překvapilo a bylo úplně nové (jako ve 20) už nepřijde.Ale život bude takový, jaký si ho zařídím.Když budu jenom sedět doma,opravdu můžu v téhle pozici dřepět až do smrti.Člověk musí jít životu naproti, chodit mezi lidi, najít si třeba nové kamarádky,bezva je sport a lidi kolem něho.Nesmíš se nechat pohltit tím negativním.

reagovat 25.7.2007 12:30 - Janka

Mám o více než deset let starší kamarádku, které letos bude 45 let. Je to úžasná ženská, pro mě v mnohém vzorem. Obdivuju ji, protože dobře zvládá starosti o svou rodinu, ale zároveň i sama aktivně žije, chodí do divadel, do kina, jednou týdně cvičit, na koncerty, najde si i čas posedět s kamarádkami, navíc miluje literuaturu a hodně čte. Je dobře naladěná, má smysl pro humor. Mně je přes třicet a rozhodně nestíhám tolik věcí, jako ona, ale to ani není mým cílem. Ale je mým vzorem, to rozhodně.Hlavně záleží na člověku a jeho přístupu. Asi na každého jednou dopadne jeho věk, člověk si tvrdě uvědomí, že dvacet už mu nikdy nebude. Jenomže žít můžeme třeba do sedmdesáti - to se už ve 40 budeme trápit a vidět vše jen černě?Holky, doufám a věřím, že život může být fajn v každém věku (když je zdraví a nejsou existenční starosti, a člověk má kolem sebe lidi, které má rád, tak potom už vůbec není co řešit). Takže hlavu vzhůru, Helen. :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.6.2017 14:22 - Ota

Když vás tak poslouchám tak to je přesně proto že jste všechny holky od středního věku frigidky a nechcete o tom slyšet ,jste zahořklý a vyhaslý .Sex je krásný ale vy ho nepotřebujete.

reagovat 22.10.2017 21:31 - Ajka

Holky nebuďte líné a nuťte se do sexu a bude se vám to líbit.Nesmí se házet flinta do žita

reagovat 22.10.2017 21:37 - Holky

chlapi, piste, jak prozivate...

vy se musíte naučit těšit se na penis a v tom to je.Libuna

reagovat 23.10.2017 09:00 - Rohana

A nebo objevit, že život je krásný i bez penisu.

reagovat 11.12.2017 22:47 - hanz

Pro ženu 40+ jseu k...

Rad bych poznal osamělou, rozvedenou. .. (proste volnou) ženu střešního věku. Je mi 22 ale libi se mi ženy 35+ . ŽENY hodte deprese za hlavu a skočte na zajíčka

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *