Křeče

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2001 00:30 - Lana

Potrebovala bych radu.Trpim stale krecemi v lytkach.
Hlavne po ranu po probuzeni, jak zacnu menit polohu nohou, chyta mi velmi bolestiva krec, utvori se mi pri ni tvrda boule, ktera sice za mensi cas zmizi, ale noha po zustane na cas rano pri chuzi bolestiva, pak to postupne odezni. Beru magnezium, je tam uvedene, ze pusobi proti svalovym krecim a zacala jsem take brat B komplex fort, ten take ma mit take priznivy ucinek, lytka si mazu na noc masti na revma, to sice trochu zmirni, ale nevyleci. Nevim, chtela bych radu z ceho to je, je to svalove anebo to ma neco spolecneho se zilama? Podle te boule to odhaduji na sval, ale co se da proti tomu delat? Ma nekdo podobne potize?

reagovat 18.8.2001 06:11 - Jiří Svoboda

Jde o problem krizova kost , kostrc . Pomuze spravna reflexni masaz a biotronika .

reagovat 25.9.2001 19:11 - Jenda

Mám dlouhodobé zkušenosti: ranní a noční křeče nohou, křeče nohou při 15 min. pobytu v bazénu, křeče po námaze. Pomáhá hořčík a pravidelný pohyb. Udržovat si kondici. A teď pozor, jaký jsem vůl. Obtíže se mi letos stále stupňovaly. Po každém nočním "záchvatu" jsem pak dva týdny nemohl bolestí pořádně chodit...
Loni jsem se nechal přesvědčit na filtrovanou vodu (konvice Britta, tuším). A opravdu ta voda je perfektně čistá. Akorát teď nevím co s ní. Před měsícem jsem jí přestal pít a nyní kupuji vodu Magnesia. Spousta hořčíku a za pár kaček. Řekl bych že stav je zatím OK.'

reagovat 27.9.2001 12:53 - Natálie

Nedostatek hořčíku, to je přesně ono. Můžete se o tom dočíst v knize od Janči - Co nám chybí. Je to opravdu zajímavé a člověk by netušil a bohužel ani lékař kolikrát netuší. Hořčík se dá užívat v Dologranu a jinak je hořčík hlavně v kakau, banánech, obilných klíčcích, sóji, fazolích, hrachu, ořechách, šípku, čokoládě a samozřejmě v zelenině, která ovšem v důsladku značného hnojení už neobsahuje zdaleka tolik hořčíku. Zachovávejte poměr mezi přijatým vápníkem a hořčíkem 2:1.'

reagovat 6.1.2002 00:22 - Čeněk Otakar

Při ulehnutí a silnějším protažení jsem dostal křeče do lýtek a ty pak pokračovaly nahoru až k prsům. to vše se asi pětkrát opakovalo. Děsí mě to, že nevím co to mohlo být a jak je to vážné.Před deseti lety jsem měl mozkovou příhodu. Má to nějakou souvislost? Je mi 52 let.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.12.2013 11:58 - fazolka

Hani mam dia a ty same problemy,predevcirem mi lekar predepsal Magnosolvlv-30s.po6,1g je rozpustny ve vode.Zatim nevim jak pomuze.Cvicim prsty,zapesti a krcni pater.f.

reagovat 14.6.2014 05:02 - Láďa

Dobrý den, asi 14 dní mám potíže, že mně ráno když vstanu chytne křeč ve vnitřní straně stehna. Léčím se na leukémii, nevím zda to má souvislost. Jinak nic neužívám. poraďte kdo má podobný problém. Déky.

reagovat 14.6.2014 20:01 - Voves Tomáš

Se chci zeptat je taky hořčík v pivu, udělám denně 10-15 piv a tak bych měl mít minerálů jako hoven kolem Hl.nádraží

reagovat 12.12.2016 19:49 - VeroonikaK

Já mám kreče v lýtku hlavně v noci. Bojím se, aby to nebylo např. v důsledku cévního onemocnění

reagovat 13.12.2016 08:55 - Hanka

Se chci zeptat je taky...

Alkohol obecně snižuje hladinu hořčíku v těle.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *