krční páteř - co všechno způsobuje?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.9.2005 14:44 - Martina

Ty jsi ještě neslyšela o panenské bláně a podobných věcech??
Něco mi tady nesedí. Za chvíli se tu bude někdo radovat, jak ostatní naletěli.

reagovat 5.9.2005 11:18 - Jitka

Dobrý den, ráda bych založila diskusi pro všechny, kdo mají problémy s krční páteří, ztuhlými svaly na zádech a ostatními potížemi a zároveň bych se chtěla zeptat, jestli krční páteř může způsobovat potíže se zrakem. Já mám problémy se zády a bolestmi, zasahujícími až do ruky atd. a současně s tím mám zrakové potíže, o kterých nevím, jestli k tomu mohou patřit. Jsou takové, že ve chvíli, kdy v klidu dívám na jedno místo, cítím jakoby chvění v očích, cukání a zároveň mi i to, na co se intenzivně dívám, poskakuje na místě nebo spíš to, co vidím periferně. Jako by mi do těch očí někdo strkal. Je možné mít takové potíže v souvislosti se zády? Za příspěvky a odpovědi děkuju. Doufám, že v tom nejsem sama a někdo se připojíte.

reagovat 5.9.2005 15:45 - Tom

Neni to moc casty a typicky,ale krcni pater ovlivnuje hodne veci a muze zpusobovat podle mne i tohle,ale je to dost neobvykly.Nejlepsi by bylo si dat vysetrit oci,pokud pokud je nalez negativni,tak se orientovat na krk a zada.Kazdopadne krk a zada ti rozhodne nepridaj,treba to neni jedina pricina,ale muze to hrat svoji roli.O podobnejch problemech jsem slysel v souvislosti s chronickejma potizema se zubama (dvojity videni,bolesti apod.)Nic nelze predem vyloucit.Odpoved muze dat krome ocare predevsim rehabilitacni doktor a fyzioterapeut,popripade neurolog.Preju hezkej den a uspesny vyreseni potizi,zatim ahoj,Tom.

Solgar 7

reagovat 5.9.2005 16:45 - Lucy

Ahoj Jitko.Já mám zůžený krční kanál po úraze a můžu Ti říct,že díky tomu jsem minulý rok zažila peklo.Ten úraz byl už před osmi lety,dávno zapomenuto.Šla jsem před rokem k nějaké šarlatánce,která mi též masírovala krční páteř,ale tak intenzivně,že pár dní na to při pohybu hlavy směrem dolů mi brněly nohy od kostrče dolů.Chodila jsem na neurologii,nevěděli od čeho to může být,tak jsem šla na MR pro vyloučení nějaké neurologické nemoci.Strach,hrůza.Ona mi prostě hnula s těmi obratli,prý jsem mohla zůstat i na vozíku.Takže raději příště k odborníkům!Co se Tvého vidění týče,tak já mám něco podobného.V klidu,když se koukám na jedno místo se mi vlní periferie,nejvíce to pozoruju na rovných čarách a světlých místech.Říkala jsem to neuroložce,ale v krční páteři prý nic nevede,co by mohlo očím vadit,prý jsou to spíš nervy.Mimochodem jsem byla i u očního,na perimetru,plus další vyšetření a nic.Je pravda,že jsem trošku nervově labilnější,tak to přisuzuju tomu.Jo a co mi také dost vadí,že když se dívám na televizi,tak se mi někdy vlní ta světlá místa na okrajích obrazu.To samé vidím i na monitoru počítače.Jestli jsem Ti nějak pomohla,tak se klidně ještě ptej.Zatím.

reagovat 6.9.2005 07:44 - Jitka

Ahoj Tome a Luci, děkuju moc za vaše rady. Já mám vyšetřený oční pozadí a taky jsem byla na vyšetření evokovaných potenciálů, kvůli tomu, že mi ta bolest zasahovala do ruky, tak k vyloučení nějaké neurologické nemoci.TAk se snažim nějak jako neplašit, když mě neurolog prohlížel. Na druhou stranu mi ale vrtá hlavou, proč to mám jen já, ptám se manžela, kamarádky a různě a jim se nic neklepe. Jinak, jak to svoje vidění popisuješ ty, Lucy, tak takhle přesně to mám. Úplně nejvíc si toho všimnu na rovných čarách u dlaždiček v koupelně, takže to, co popisuješ ty, je jako bych to psala já. Další místo je třeba přechod dvou zdí, roh, kdy na jednu stěnu dopadá světlo a na druhou stín. Venku se mi to nestává, asi proto, že je tam souměrný osvětlení. S tou televizí to mám taky, ještě horší je stát zboku a vnímat ten obraz periferně. Trošku jsi mě uklidnila, že to máš taky a zároveň ti nic není.Možná jen existuje prostě typ lidí, co to takhle mají, ale já jsem o tom nikdy neslyšela. Jak dlouho už to máš ty? Já už dlouho, nemůžu si vzpomenout na dobu, od kdy to začínám pozorovat. Děkuju moc za tvojí reakci, budu ráda za všechno, co tě k tomu ještě napadne. Jitka

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.2.2016 12:46 - realista

Zdravím vás,chci se zeptat...

A jaký máš krevní tlak?

reagovat 6.2.2016 15:58 - Jana

A jaký máš krevní tlak?

Tlak v pořádku...

reagovat 7.2.2016 16:08 - Anna

Pro všechny kdo chcete...

Aris , tak Vás poslouchám a přeji moc štěstí, znám skoro všechny a všechna cvičení, potýkám se s krční a hrudní páteři již tak 7 rokem..nikdy by mne to nenapadlo nemám bolesti,ale vše začalo...obrovskou bolestí rukou což je cca 3,4 hrudní a o závratích a motání hlavy a zle a zle..bych bohužel mohla vyprávět romány a není to veselé, jsem celkem typ bojovnice,ale má již také někdy dost...je mi padesát..nikdy jsem nebrala žádné léky, občas půlku paralenu, jediné co mám je od mládí vyvinutý hrudník, jež asi většinu problémů způsobil a strašlivé jsou ty oči...kdy vidítě a najednou jste jak ta třetí chlupatou dekou....nelze se soustředit ani vidět..či malinko rozmazaně..a motá se člověk s brýlema i bez a vlastně pořád. Pak bylo i období kdy jsem nemohla kouknout očima nahoru ani dolů...držela jsem se všeho kolem jen, abych nespadla))) dá se říci,že vždy to největší motání přešlo po návštěvě jednoho pana dr. ve Fr.Lázní...jenž vzal moji hlavu...udělalo to křup sem křup tam..a já seděla a bylo po motání, teď již zase třetí měsíc odolávám..cvidím, fyzioterapeut, prim na Vinohradech...živé mrtvé a vím jak je to složité..mě se k tomu ještě přidává srdíčko...vynechává, nepravidelně bouchá...nemůžu se ohnout k zemi...dám ruce na zem,ale srdce to nedává...pak po cvičení pomalinku odcházení brnění do rukou a i srdce se uklidní...mám i cvičení pana Dalibora..jež je určitě dobré,ale to mám se svými výrůstky strach,ale na joze jsme měli podobné a kdo je věku mladšího..určitě asi pomůže....a tak držím všem moc palce, protože všeho moc škodí..a krásný den...Anička..

reagovat 7.2.2016 23:35 - Kerstin

Dobrý den.Trpím příšernými migrénami a to i několik dní v kuse.Když to začne,nezabere nic.Mám tříletého chlapečka a musím fungovat na sto procent.Jenže když přijde migréna,nezvládám nic.Doktorka mne poslala na různa vyšetření a pak mi řekla,že je to nejspíš od krční páteře.Že ji mám prý rovnější,než má být.Napsala mi Algifen kapky a "poradila"ať si najdu nějaké cviky na internetu.Po cvičení je to mnohem horší.Co màm dělat?Ta bolest je nesnesitelná..

reagovat 8.2.2016 07:30 - Dalibor

Dobrý den.Trpím...

Ono nejspíš pomůže opravdu jen cvičení,ale asi by to chtělo zkusit nějaké vhodnější.
Jedno opravdu účinné znám a rád ukážu,pokud se nějak dokážeme spojit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *