krční páteř - co všechno způsobuje?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.9.2005 14:44 - Martina

Ty jsi ještě neslyšela o panenské bláně a podobných věcech??
Něco mi tady nesedí. Za chvíli se tu bude někdo radovat, jak ostatní naletěli.

reagovat 5.9.2005 11:18 - Jitka

Dobrý den, ráda bych založila diskusi pro všechny, kdo mají problémy s krční páteří, ztuhlými svaly na zádech a ostatními potížemi a zároveň bych se chtěla zeptat, jestli krční páteř může způsobovat potíže se zrakem. Já mám problémy se zády a bolestmi, zasahujícími až do ruky atd. a současně s tím mám zrakové potíže, o kterých nevím, jestli k tomu mohou patřit. Jsou takové, že ve chvíli, kdy v klidu dívám na jedno místo, cítím jakoby chvění v očích, cukání a zároveň mi i to, na co se intenzivně dívám, poskakuje na místě nebo spíš to, co vidím periferně. Jako by mi do těch očí někdo strkal. Je možné mít takové potíže v souvislosti se zády? Za příspěvky a odpovědi děkuju. Doufám, že v tom nejsem sama a někdo se připojíte.

reagovat 5.9.2005 15:45 - Tom

Neni to moc casty a typicky,ale krcni pater ovlivnuje hodne veci a muze zpusobovat podle mne i tohle,ale je to dost neobvykly.Nejlepsi by bylo si dat vysetrit oci,pokud pokud je nalez negativni,tak se orientovat na krk a zada.Kazdopadne krk a zada ti rozhodne nepridaj,treba to neni jedina pricina,ale muze to hrat svoji roli.O podobnejch problemech jsem slysel v souvislosti s chronickejma potizema se zubama (dvojity videni,bolesti apod.)Nic nelze predem vyloucit.Odpoved muze dat krome ocare predevsim rehabilitacni doktor a fyzioterapeut,popripade neurolog.Preju hezkej den a uspesny vyreseni potizi,zatim ahoj,Tom.

reagovat 5.9.2005 16:45 - Lucy

Ahoj Jitko.Já mám zůžený krční kanál po úraze a můžu Ti říct,že díky tomu jsem minulý rok zažila peklo.Ten úraz byl už před osmi lety,dávno zapomenuto.Šla jsem před rokem k nějaké šarlatánce,která mi též masírovala krční páteř,ale tak intenzivně,že pár dní na to při pohybu hlavy směrem dolů mi brněly nohy od kostrče dolů.Chodila jsem na neurologii,nevěděli od čeho to může být,tak jsem šla na MR pro vyloučení nějaké neurologické nemoci.Strach,hrůza.Ona mi prostě hnula s těmi obratli,prý jsem mohla zůstat i na vozíku.Takže raději příště k odborníkům!Co se Tvého vidění týče,tak já mám něco podobného.V klidu,když se koukám na jedno místo se mi vlní periferie,nejvíce to pozoruju na rovných čarách a světlých místech.Říkala jsem to neuroložce,ale v krční páteři prý nic nevede,co by mohlo očím vadit,prý jsou to spíš nervy.Mimochodem jsem byla i u očního,na perimetru,plus další vyšetření a nic.Je pravda,že jsem trošku nervově labilnější,tak to přisuzuju tomu.Jo a co mi také dost vadí,že když se dívám na televizi,tak se mi někdy vlní ta světlá místa na okrajích obrazu.To samé vidím i na monitoru počítače.Jestli jsem Ti nějak pomohla,tak se klidně ještě ptej.Zatím.

reagovat 6.9.2005 07:44 - Jitka

Ahoj Tome a Luci, děkuju moc za vaše rady. Já mám vyšetřený oční pozadí a taky jsem byla na vyšetření evokovaných potenciálů, kvůli tomu, že mi ta bolest zasahovala do ruky, tak k vyloučení nějaké neurologické nemoci.TAk se snažim nějak jako neplašit, když mě neurolog prohlížel. Na druhou stranu mi ale vrtá hlavou, proč to mám jen já, ptám se manžela, kamarádky a různě a jim se nic neklepe. Jinak, jak to svoje vidění popisuješ ty, Lucy, tak takhle přesně to mám. Úplně nejvíc si toho všimnu na rovných čarách u dlaždiček v koupelně, takže to, co popisuješ ty, je jako bych to psala já. Další místo je třeba přechod dvou zdí, roh, kdy na jednu stěnu dopadá světlo a na druhou stín. Venku se mi to nestává, asi proto, že je tam souměrný osvětlení. S tou televizí to mám taky, ještě horší je stát zboku a vnímat ten obraz periferně. Trošku jsi mě uklidnila, že to máš taky a zároveň ti nic není.Možná jen existuje prostě typ lidí, co to takhle mají, ale já jsem o tom nikdy neslyšela. Jak dlouho už to máš ty? Já už dlouho, nemůžu si vzpomenout na dobu, od kdy to začínám pozorovat. Děkuju moc za tvojí reakci, budu ráda za všechno, co tě k tomu ještě napadne. Jitka

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.3.2014 22:57 - Honza

Miloš: To rozhodně. Jedna známá takhle chodila několik dní s hlavou na stranu, než měl čas ten chiropraktik, který pak později pomohl i mně v počátcích toho, co řeším teď. Usnula u televize a už tu hlavu nenarovnala. Mně tyhle stavy spouští doteď ani nevím co, ale například při sezení se to zhorší, nebo někdy když mám hlavu skloněnou nad klávesnicí.

To je pravda s těma rehabilitacema. Já už bych to jinak než přes rehabilitačního lékaře neřešil. Solidní kliniky nebo společnosti zabývající se rehabilitací, mají většinou vlastní lékaře. Taky jsem dostal po té rezonanci poukaz na rehabilitace. Jen jsem ho odevzal na té klinice, a oni mi to stejně potom vypsali úplně jinak, po tom vyšetření.

reagovat 14.3.2014 18:48 - Miloš

Honzo,
děkuji za odpověď. Měl jsem napsat pro upřesnění, že usnu v sedě na sedačce. Navíc však, to jsem chtěl zdůraznit,mám od rána ruce jako přeleželé, a také pociťuji jejich třes a i hlavy - takový neklid bych to stručně nazval, citlivost na hlasité zvuky, rány apod. Zvažuji objednání na přístroj Tetrax, protože mám také obavu, jak už to tady někteří přede mnou psali, aby to nebylo i psychického původu - stres - řešil jsem problémy v osobním životě,táhlé spory a nakonec rozpad manželství, zdravotní zažívací problémy, stěhování, nápor na bednu v práci a moje nervová soustava nepatří k těm pevnějším, jen jsem to dřív nějak tolik nepociťoval a ty "motolicózní" stavy neměl tak časté jako poslední zhruba 2 roky. Z příspěvků tady vidím, že nejsem sám, ale je mi z toho až smutno, co lidí má tyto problém a souhlasím s tím, že v tomto stavu se moc dobře fungovat v životě nedá....

reagovat 15.3.2014 00:57 - Honza

Ono to určitě bude mít i původ v psychice a to nemalý, ale říkám to jen na naší rovině. Doktoři vůbec nemají právo ze své pozice jakkoliv nám přisuzovat psychické diagnózy, protože oni svými metodami a v rovině, v jaké se učí lidské tělo "léčit", nic takového podchycené nemají. Naopak, postupy a metody, které toto dokážou do hloubky odhalit, zavrhují a opovrhují jimi.
Já se teď začal zajímat o ty alternativní směry v léčbě a můžu říct, že ani já jsem neměl posledních pár let úplně bez problémů prožitých a pár věcí máme společných.
Všechno může souviset se vším a potom odejde jedna věc v těle, která nás donutí začít se sebou něco dělat. Kór u nás, co jsme předtím neměli žádný zaznamenaný úraz krční páteře, je dost dobře možné, že určité problémy s krční páteří, které tělo dokázalo léta kompenzovat, prostě teď kompenzovat přestalo a začalo se hlásit o slovo.

reagovat 17.3.2014 13:35 - alix

Přesně tak.Lidská páteř není zařízena na dlouhobobé každodenní vysedávání mnoho let za sebou bez regenerace. Fyzickým ustrojením
nejsme nic jiného než oni dávní cromagnonci,
tedy sběrači a lovci, kteří se museli často pohybovat pěšky po krajině.Jsme uzpůsobeni k chůzi, běhu, práci vestoje a - ležení. Už to tady zaznělo, při CC syndromu se páteř musí opravovat celá, všechno je to pod jednou svalovou a nervovou soustavou. Pitný režim - nejlepší je obyčená voda bez bublinek, je to nejlepší detox. Je to těžké, ale nestresovat se,zkoušet různé fyzioterapeuty, každý přece stůněme a uzdravujeme se trochu jinak. Pokud se vám
nemotá hlava moc, snažte se obyčejně chodit alespoň jednu hodinu denně vcelku,
samozřejmě ne v podpatcích. Je to běh na dlouhou trať, ale zlespšit se to dá.

reagovat 15.4.2014 08:45 - Blánš

Naprostý souhlas, dlouhodobé sezení a naprostý nedostatek pohybu daný současným životním stylem vede k degeneraci těla, ale i psychiky (viz neskutečné psychické problémy spousty dnešních mladých lidí, jak vyplývá z jiných diskuzí). Podle léčitele prof. M. Tombacha je zanedbaná páteř hlavním faktorem (vedle dalších čtyř), který nám ruinuje život. Pro zajímavost zpráva z března t.r.: 13 % Evropanů neušlo za poslední týden ani 10 minut. Jinak pokud jde o zrak, léčitel Hrabica, autor knih o zdraví, zmiňoval kdysi, že problémy s očima a s ušima mají vždy souvislost s krční páteří. Takže cvičme a hýbejme se.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

reklama
reklama


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Lidské tělo > Krční páteř - co všechno způsobuje?

registrace | přihlásit se
Vyzkoušejte nový, výrazně rychlejší Internet Explorer 10 Stáhnout Internet Explorer 10

Zavřít