Krátkodobá paměť a potíže s ní

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2007 16:45 - Benobi

Mám problém s krátkodobou pamětí. Studuji VŠ a chvíli po přípravě na zkoušku si vůbec nevzpomínám na některé okruhy a byl bych schopen se hádat, že tam nic takového není. I když před chvílí jsem to uměl.
Nebo dnes jsem přišel ze zkoušky a doma se mě ptají co jsi měl za otázky a já po hodině nejsem schopen si vzpomenou jaké otázky jsem měl. Nevíte někdo co by mi pomohlo nebo jak to vyřešit?

reagovat 24.1.2007 19:15 - Oskarka

Asi to bude stresom. Z vlastnej skúsenosti viem, že človeku v strese to myslí akoby bol na pokraji debility! Je zarážajúce, čo dokážem zabudnúť a ako rýchlo! Skús relaxáciu a aktívny odpočinok. Z vitamínov je najlepší B vitamín a lecitín. Nepodceňuj stres, je to záťaž pre organizmus a je problém zbaviť sa ho, odpočinúť si po ňom. Ak netrénovaný človek ide na 20 km pochod, nohy ho bolia pár dní a potom je v poriadku. Keď máš stres zo skúškového obdobia, tie následky v Tebe zostávajú dlhšie a stále sa pridáva ďalší a ďalší stres. Skús cvičiť jógu a uvidíš, že čas strávený cvičením jógy sa Ti vráti v lepšej koncentrácii a v kratšom a lepšom spánku. Jógou čas nestratíš!

reagovat 25.1.2007 08:19 - Zeta

Pokud by ti bylo sedmdesít, nikdo se nad tím nepozastaví - i když dnes už ano.

Asi by bylo vhodné psychologické vyšetření a případně vyšetřit i hladinu cholesterolu a tuků v krvi, připadně na štítnou žlázu. Neměl jsi nějaký větší úraz v dětství?

Může to ale opravdu nakonec jen stresem.

reagovat 25.1.2007 12:23 - Jana

To je normální reakce na stres. Jsem na tom docela podobně. Fakt si nemůžu pomalu vzpomenout ani na otázky, které jsem měla. Problém nemáš žádný, jen takhle reaguješ na stres. Počítám, že v normálním životě se ti to nestává, třeba že nevíš, že si vaříš čaj:-)

reagovat 26.1.2007 10:39 - Honza

A kdy to přejde?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.1.2017 17:08 - Molka

Jám mám problém celkově s pamětí. Před dvěmi lety jsem měla několik elektrošoků a od té doby mám obrovské problémy s pamětí, takže bych potřebovala něco, co by mi pomohlo, protože mi dělá obrovský problém číst, nebo se učit

reagovat 9.1.2017 19:01 - Luboš

Jám mám problém celkově s...

Já už jsem starší,měl jsem v životě na padesát elektrošoků,krátkodobá paměť je špatná,taky mám problém číst,jak se ještě učit soustředění,to nevím.Zapomínám,tak jsem si nechal udělat test na ainzhamra,vyšlo mi že jo,ale nějak to zatím neřeším,byl jsem v hluboké depresi,neměl jsem tam jet,tak uvidíme.

reagovat 2.5.2017 20:25 - Milan

Už se tady dával příspěvek ohledně neurózy kterou mám šest let a cvicim do toho fitness ,ale zřejmě mi to nedělá dobře bolí místo pod pravým prsem a je to nepříjemný nemá nikdo stejný problém může volat na.722264796 dekuji.za každý prispevek

reagovat 2.5.2017 20:27 - Milan

A.k té paměti to není nic moc spíše to soustředění je někdy také nic moc

reagovat 12.8.2017 14:58 - Dan

Já mám problémy s krátkodobou pamětí,třeba rodiče chtějí abych vynesl koš a sklidil nádobí ,a já vynesu koš a nádobí zapomenu ,nebo chci něco v kuchyni a místo toho jdu někam jinam

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *