Kouřit nebo nekouřit - má taková otázka vůbec smysl? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.2.2001 15:36 - Radekw

Článek se mi líbí, ale zapomíná na jednu důležitou věc ohledně kouření a tabáku. není zde zmíněno, že podstatná cást z ceny tabákových výrobků je ve formě daně odváděna státu. Stát - a u nás je to zvlášť vidět nemá zájem omezit kouření (potažmoé ani spotřebu alkoholu), protože snížení spotřeby znamená okamžité snížení příjmu státu, ale snížení nákladů na nemocnost a léčení kuřáků se projeví až v dlouhodobém horizontu. Navíc je u nás zdravotní péče placena ze zdravotního pojištění, tudíž stát inkusuje peníze z daní z tabáku, které použije pro "svoji potřebu". Přímé investice státu do snižování následků kouření a do prevence jsou mizivé oproti příjmům ze spotřební daně na tabák. Je zde vidět i přímá souvislost s postojem státu k marihuaně, která by se snadno mohla stát konkurentem tabáku, ale její výrobu nelze tak snadno kontrolovat a zdanit jako u tabáku. Stát nemá zájem uvolnit prostor konkurenci tabáku, ze které by neměl příjmy...

reagovat 18.1.2002 03:51 - Fishinger

Pro někoho je to dobrý, někdo to odsuzuje... Vy o tom píšete jak o největšim hříchu. Každej kuřák se Vám tak akorát zasměje. Je to přece naše věc, jestli zhebnem ve třiceti nebo v osmdesáti. Nesnažte se lidi přesvědčovat, aby nekouřili. Kdo chce, nechť KOUUUŘÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!

reagovat 14.11.2002 14:12 - Jiri

Hulte si jak chcete. Vase eventuelni impotenece, vrasky, bolavy plice, srdce, mozek mi taky nevadi. Ale neotravujte kourem nas, nekuraky. Bohuzel se vam to jeste nepodarilo a porad skodite.

reagovat 16.2.2003 11:26 - Susanne dona Vittu

Pan Valo má astma a kouří 60 denne:-) Nevím, proč se rozčilovat, komu vadí, že kuřáci obtěžují nekuřáky, ať začne kouřit také (lol)
A na závěr věta od pana Velkého kuřáka:
All the cigarretes smoking is just substitute for cock sucking:-)
Susanne dona Vittu

reagovat 16.2.2003 11:26 - Susanne dona Vittu

Pan Valo má astma a kouří 60 denne:-) Nevím, proč se rozčilovat, komu vadí, že kuřáci obtěžují nekuřáky, ať začne kouřit také (lol)
A na závěr věta od pana Velkého kuřáka:
All the cigarretes smoking is just substitute for cock sucking:-)
Susanne dona Vittu

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.11.2014 21:56 - milan

Ja nekourim uz 5 dni a vydrzim to sice zas piju 2 pivka navic ale pohoda :D

reagovat 8.11.2014 21:58 - milan

Ja ti povim zas ty tvoje kecy ja zas usetrim 3500 tisice mesicne si to srovnej za rok ubozaku:D

reagovat 16.1.2017 02:03 - Václav

Uvádí se, že lidé kouří již od středověku. Píše se rok 2017 a lidstvo vůbec nepokročilo. Stále se potýká se směšnou závislostí na kouření, používá hloupé výmluvy, dokonce kouření povýšilo na nemoc a finančně přispívá těm kteří se jakoby rozhodnou nekouřit. Přitom stačí najít si závažný důvod a prostě přestat.Nekouřím 37 roků a dodnes mi to nechybí. Byl to sice boj ale dá se vyhrát když je silná vůle. A přestat lze v každém věku. Zdarec.

reagovat 16.1.2017 13:15 - Normálka

kuřák krabičku denně a přestal jsem ze dne na den, cigára nekoupím,nežebrám, je mi na těle líp. Žádný stres ani třes. Eda

reagovat 16.1.2017 14:15 - Ono

to chce asi i něčím nahradit,jenomže kávu nahradíme,cigaretu jenom těžko.Možná elektronickou a pak už je to jen krůček přestat úplně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *