Konec chronickému únavovému syndromu???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.6.2006 23:41 - Neúnavný (zatím)

Dnes ráno na stanici CR2 byla hostem nějaká paní doktorka a mluvila o celiakii - alergii na lepek. Pravila, že spousta lidí trpí tzv chronickým únavovým syndromem, ale netuší, že mají vlastně celiakii.
Stačilo by jim držet alespoň měsíc přísnou bezlepkovou dietu a uzdravili by se.
Možná jsem

reagovat 7.6.2006 22:21 - Tomáš

A jak se zjistí alergie na lepek?

reagovat 7.6.2006 22:32 - Hanka

Tome, mně alergii na lepek zjištovali z krve - vyšlo mi, že jí nemám, ale myslím, že lepek může být i pro - dle testů - nealergického člověka co nemá úplně v pořádku střevo atd velká zátěž. Pokud ti lepek nepotvrdí v krvi, ale přesto máš pocit, že ti nedělá dobře, zkus ho na nějaký čas vynechat a uvidíš...určitě ty testy neodhalí všechno, až nějakou docela vysokou hranici alergie

reagovat 8.6.2006 13:19 - coroner

Tak to si paní doktorka situaci dost zjednodušila. Alergie na lepek může být pouze jedním z průvodních jevů při CFS, ale to není vina lepku, ale celkového stavu organismu. Pokud je jeho imunitní systém v pořádku, tak se jakýkoliv alergický projev v těle nekoná, když pomineme občasné eliminace z nevhodné výživy, které se projevují občas třeba rýmou, zvýšením teploty a podobně.

V řadě případů je alergie na lepek způsobena obyčejně tím, že se organismus setkal s obilovinami jen v podobě housek, rohlíků, chleba, knedlíků, výrobků Opavia a jiných firem.

Tato zátěž se na dítě bohužel přenáší už díky nevhodné výživě matky před početím, během těhotenství a v období kojení. Při uvědomělém stravování dítěte - se stejnými chybami - je jen dílo zkázy završeno za pomoci dalších alergizujících potravin.Jinak CFS klasickými metodami asi nikdy léčitelný nebude, protože jde o systémové onemocnění. Na systémová onemocnění se musí také systémově, což žádný lék nemůže dlouhodobě zaručit. Už také proto ne, že většina léků není určena k vlastnímu uzdravení, ale pouze k potlačení příznaků nemoci. Po různě dlouhé době se táž nemoc může vrátit s větší intenzitou, nebo dojde k její transformaci do jiné podoby. To nastane v okamžiku, kdy se organismus vzpamatuje z chaosu, který vlastně léčba neléčba způsobila. Bohužel to, že začne mít opět normální reakce, že něco není v těle v pořádku, je zase považováno za nemoc.Jinak ve světě se CFS běžně léčí makrobiotikou, podobně jako tomu je u jiných zdánlivě nevyléčitelných nemocí

reagovat 8.6.2006 13:58 - Adélka

Myslím, že CFS se stanovuje jako pracovní dg. jen, když už jsou hotová všechna vyšetření včetně celiakie. Mám CFS a žádnou bezlepkovou dietu nepotřebuju.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.1.2007 14:54 -

To si Majka nemyslí, jenom doufá, že nějací takoví se někde najdou)))))))

reagovat 31.1.2007 16:14 - Blbec

Majko děkuju za nápovědu, v který firmě pracuješ a kolik za to bereš? Martino a proč by jsi chodila k doktorovi, když jsi zdravá???Majko neboj ale nějakýho blba určitě ulovíš, ale já to nebudu

reagovat 6.12.2007 14:16 - Zdeňka

Prosím porďte mi.mám roční holčičku a zjistily jí alrg.na bílek a mléko.Má dietu,ale při tom mi řekli že jí můžu dávat obilné kaše.Začla jsem ji je dávat a začla mi znova zvracet a bolení bříška.Při tom na lepek jí test nevyšel je možné že z krve to nezjistí?

reagovat 7.12.2007 09:39 - Hanka

Zdeňko nemůžu ti nijak odborně poradit, ale myslím si, že to zjištování z krve není úplně stoprocentní, kromě alergie existuje ještě tzv. přecitlivost...A zkoušela jsi i kaše z bezlepkových obilnin? Tj. z rýže (nevim jak u miminek, ale lepší je neloupaná, natural), jahel, pohanky?

reagovat 7.12.2007 10:39 - Ina

Mám zkušenost s bezlekovou dietou i když ji nepotřebuji,myslím, že daleko přesvědčivější je výsledek odebráním vzroku přímo z tenkého střeva, což asi roční holčičku nechtějí zbytečně trápit takovým vyšetřením, zkus si zjistit zda bys mohla mléko nahradit sojovým mlékem a vaječný bílek musíš vynechat, mnohdy ale je ve výrobcích skrytě a v tom může být problém potíží. na každém výrobku není složení napsáno dokonale.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *