Kondylomata

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.5.2001 12:29 - Malina

Na zevní části rodidel, kousek od hráze se mi zhruba před měsícem vytvořily malé růžové bradavičky,jakési výstupky, jeden vedle druhého - celkový výjev vypadá jako dršťka.
Došla jsem si ke gynekologovi, který mě vyšetřil - diagnoza zní kondylomata. Prý je to viroza, infekce, která se přenáší pohlavním stykem... ovšem jak jinak tato nemoc vzniká?
Dále mě doktor informoval, že pro vznik této nemoci je třeba narušeného poševního prostředí, čili mi udělal stěr a já teď čekám na výsledky, čím navíc ještě trpím.
Vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla, používám HATK Tri-regol, mám stálého partnera, kondom nepoužíváme, nevyhovuje mi. Dodržuji řádnou hygienu. Dříve jsem tu a tam trpěla mykozami, které jsem si na doporučení lékaře léčila Fungicidinem.
Je možné, že tato nemoc vznikla proto, že během mensturace používám přes den pouze - vzhledem k povaze svého zaměstnání - tampony?
Doktor nasadil léčbu ve formě potírání postiženého místa jakousi vodičkou, dost to pálí, ale dá se to vydržet. Tuto léčbu prý musím podstoupit zhruba ještě 10x a pokud se nemoc nezlepší, bude nutné podstoupit radikálnější léčku - vypalování, respektive nějaké poleptání.

Dále mě doktor informoval, že je možné, že přítel je nakažen také a že je třeba nechat se vyšetřit na kožním. Přítel o mých problémech ví, ač jsem mu to zpočátku vůbec nechtěla říci, cítila jsem se nesmírně špinavá, jako nějaká cuchta...jak mu teď tedy říci - "jdi se nechat vyšetřit?"

Už ten doktor v ordinaci na mě pohlížel poněkud zvláštně, o sestře vůbec nemluvím - jen jsem se před ní zmínila, jaký mám problém, ztuhl jí úsměv na tváři.
Co to ona nemoc zvaná kondylomata tedy vlastně je?
Odkud se vzala? Je to nemoc vznikající ze špíny? Jak se léčí, jaké má následky, co ji provází, jak dlouho trvá léčba... existuje-li recidiva... napadá mě strašně moc otázek a není mi vůbec do smíchu. Stydím se za to... nikdy dřív jsem na nic podobného netrpěla.

reagovat 19.5.2001 22:21 - Ema

Paní doktorko, také mám kondylomata a v poslední době mě hrozně svědí, nevím, jestli svědění je způsobeno kvasinkou a nebo chlamydiemi, které jsem měla a léčila je před časem antibiotiky. Když jsem se lékařky na svědění bradaviček ptala, nijak se k tomu nevyjádřila a předepsala léky jako jenamazol či kanesten. Nepomáhají a bradavičky svědí dál, mám je již několik let. Jak mám dále postupovat? Děkuji.

reagovat 20.5.2001 16:49 - Doktorka

Kondylomata se léčí klasicky poleptáním podophyllinem, po neúspěchu této metody snesením kondylomat pod narkózou. Jde o virové onemocnění, které má tendenci se znovu objevovat, zejména při oslabené imunitě. Píšete, že jste se též léčily na kvasinky - kvasinková ifekce (primárně ve střevech) snižuje celkovou imunitu organismu. Lokální léčba kvasinek v pochvě může dále narušovat poševní prostředí. Je nutné se zaměřit na celkové posílení imunity - v některých případech může stačit užívání prostředků s protivirovou aktivitou(např. Vironal a lokální potírání Audironem), v těžších případech je nutno se zaměřit na léčbu chronické Candidózy (viz. http://www.doktorka.cz/run/redsys/nemoci.asp ) a obnovy přirozené střevní mikroflóry (a tím pádem posilnění imunity).
Svědění může být známkou kvasinkové infekce.
Nadměrná hygiena (používání mýdel a sprchových gelů) může přispívat k narušení přirozeného poševního prostředí. K mytí intimních míst by se měly používat speciální přípravky - např. Intima od AOK.

reagovat 19.7.2001 08:44 - Petr

Pani doktorko, muzu vedet jak se toto onemocneni projevuje u muzu ?. Dekuji Vam. Petr

reagovat 19.7.2001 22:44 - Doktorka

Projevuje se jako u žen - jde o vystouplé nitkovité papulky. U mužů se vyskytují na penisu, popř. kolem konečníku.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2016 19:13 - kuba

condylomaty ,...

Kamo mam taky pár téhle ,vetrelcu,

reagovat 11.8.2016 19:41 - D

Ahoj, prosímtě můžeš mi...

Rozmackat cesnek, dat na bradavici pod naplast na noc. Pozor muze popalit okolni kuzi. Bradavice zcerna a odpadne.

reagovat 10.1.2017 16:12 - Rencis

Dobry den pani doktorko, mam kondylomata u posevniho vchodu potvrzene od sve lekarky 16.1. Jdu na chirurgicke odstraneni.Dnes jsem si nasla vyrustky i v konecniku :( Chci se zeptat jestli si je muzu uvnitr potrit tea tree oil? Moc dekuji za odpoved

reagovat 12.1.2018 05:23 - Jozef

Jsem s toho v šoku mám jednu partnerku

reagovat 4.7.2018 19:38 - Jana

Dobrý den dcera měla kondilomata byly jsme na chirurgickém zákroku a řekli nám že máme ošetřovat lihem a dcera říká že to ti ošetřovat nechce že ji to štípe tak potřebuji poradit čím jiným bych ji to mohla ošetřovat zda je nějaká mast četla jsem že i muže Heřmánkové koupele děkuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *