kombinace předepsaných léků

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.8.2002 20:49 - Jana

Prosím SOS!!!
Moje 70 letá teta v současné době má od různých lékařů předepsané velké množství léků. Je z toho dost neštastná prášky poctivě bere, ale poslední dobou ji stále bolí žaludek, a ačkoli skoro nejí nedaří se jí zhubnout.Má silné bolesti v kolenou.Je možné kombinovat tyto předepsané léky:
od internisty: Milurit 100 + Kalium Chloratum
od endokrinologa: Euthyrox 100
z neurologie: Agapurin retard + Piracetam + Anopyrin
od obvodního lékaře: Rhefluin + Vasocardin + Lacipil + Prestarium
+ na bolesti kloubů Monofalm
t.j. celkem 11 druhů základních léků, některých i vícekrátdenně. Poradte

reagovat 29.5.2003 11:43 - Katka1

Asi to už není aktuální, ale přece...
Lékové interakce - výsledky hledání
Mezi léky KALIUM CHLORATUM, VASOCARDIN, MILURIT 100, EUTHYROX 100, AGAPURIN RETARD, PIRACETAM AL 800, ANOPYRIN 100MG, RHEFLUIN, LACIPIL 2 MG, PRESTARIUM 2 MG byly nalezeny tyto interakce:

PRESTARIUM 2 MG vs. MILURIT 100
možné zvýšení citlivosti na léky - pozorně sledovat příznaky přecitlivělosti


reagovat 3.11.2006 16:31 - Zbyněk

Při hledání odpovědi na podobný problém jsem narazil na Vaše stránky. Vidím, že v odpovědi asi po půl roce předpolkádáte, že už to asi není aktuální. Asi to organismus pacientky už nevydržel. Když vidím, jak manželka v podobné situaci má před sebou asi stejné množství léků o kterých píšete, vždy jí varuji, že když to všechno spolkne, musí se zákonitě po chvíli ozvat dutý výbuch. Nevíte, není někde na internetu stránka, kde by bylo možno zadat určité léky a ono by to sdělilo, zda a které léky je, nebo není možno užívat současně? Náš obvodní lékař manželce sdělil, aby všech 11 druhů léků užívala tak jak je má předepsány,což mi nepřipadá logické. Neví náhodou někdo z přítomných o podobné stránce? Děkuji.

reagovat 3.11.2006 20:52 - Helena

Zbynku,taky si to hledam a vzdy najdu nejaky problem.Doktorovi uz moc proto neverim.Ctu si podrobne pribalove letaky,pokud tam necemu nerozumim,najdu tu latku na netu a zjistuji dalsi.Trva to dlouho,ale zadna takova stranka neni.Nikdy jsem ji nenasla.

Mne kuprikladu dr.zakazala k lekum na vysoky tlak brat anopirin nebo aspirin.Tak nevim,jiny doktor ho dava preventivne?!Aspon pul denne na redeni krve.

reagovat 4.11.2006 08:12 - Zbyněk

On vlastně Anopyrin je slabý Acylpyrin.

Anopyrin má 100g acetylsalicylum a acylpirin ho má 500g. Já mám od srdcaře předepsán jak lék na snížení krevního tlaku /Ramil 2,5, Hypotylin, Vasocardin/, tak i zmiňovaný Anopyrin

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.9.2013 11:44 - Jiří

Mileno takove názory tady nepíš.

reagovat 19.3.2015 19:29 - Marie

Prosím,potřebuji poradit...mám astmu a plícní vent. Mám tyto léky - valsacomby,nebivolol,verospiron,kapidin,ebrantil,medrol,eufilin,combair,berodual,pantoprazol. Je mi z toho všeho docela špatně. Bolí mě žaludek,chce se mi zvracet a vrací se mi kyseliny. Prosím poradíte mi ...je to moc léku .

reagovat 4.5.2015 10:53 - ivanka

Prosím, může se kombinovat asentra s hoteminem a musrorilem? Poslední dva mám na bolest zad. Moc děkuji za odpověď.

reagovat 31.7.2016 23:21 - Hana

Bezplatná online poradna Znám své léky vám pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv, a poukázat na konkrétní potraviny a bylinky, kterým byste se měli vyhnout.
http://www.aifp.cz/cs/online-poradny/znam-sve-leky/

reagovat 1.8.2016 11:49 - i.

Bezplatná online poradna...

No poradí jak co. Posílali jsme tam dotaz zda se smí s námi udaným lékem užívat s jistá bylina a výtažek z houby a přišla odpověď že neví a máme se poradit s ošetřujícím lékařem. Ten samozřejmě řekl že neví že byliny nezná a o té léčivé houbě ai neslyšel. Takže spíše jen poradí kombinace chemických léků.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *