Koberec je zdravější než parkety - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.1.2006 11:49 - Denis

Je s podivem, že se našel někdo tak silný k tomuto odhalení pravdivého tvrzení. Je to přeci úplně jasné, že koberce jsou významným zachytávačem významného dílu nebezpečného polétavého prachu-resp. respiračního prachu. Respiračního proto, že se pohybuje jako kal ve vodě v prostoru a jenom díky cyrkulaci teplého a studeného vzduchu se dává do pohybu i směrem k podlaze.jinak by se vznášel před naším nosem. V koberci se pak skutečně zachytává, aby tak "ředila" jeho přítomnost ve vzduchu v uzavřených prostorách. Vezmeme-li v úvahu, fakt, že v domácím prachu se vyskytuje cca 2.000.000 startérů závažných zdravotních komlikací, tím spíše platí, čím více zachatávačů tím lépe. Problém je však s ošetřováním koberců. Maminky a babičky se uměly vypořádat lépe jak my s tímto faktem. Roztoče z lůžkovin likvidovaly účinně vyvěšením na mráz nebo na horké slunce. Nepoužívaly vysavače, které prostředí více než uklidí tak zapráší. Ty co dnes opravdu fungují nejlépe však odráží cenovou kategorii, která může být překážkou i v tom případě, že se člověk opravdu rozhodne s prachem něco dělat a do svého zdraví i zdraví své rodiny investovat. Měli jsme problém s alergií na kočičí srst a přitom jsme se kocourka zbavit nechtěli. Nepomáhalo nic, čím bychom si ještě zdraví spíše neničili. Před lety jsem se rozhodl investovat do zdraví a pořídil si přístroj, bez kterého si další život nemužeme už ani představit. Do rodiny jsme pořídili další a proto si můžeme dovolit v bytech pohodlí s koberci, závěsy atd. . Používáme vysavač s vodou a separátorem PRO-AQUA z Německa - má dokonce certifikát Medizin preventiv.

reagovat 16.2.2006 12:44 - jenny

Plně s tímto tvrzením souhlasím. Mám vlastní zkušenosti s hladkými povrchy které mi byly doporučeny alergologem. Bohužel se tím nic nevyřešilo. Po půl roce jsme se opět vrátili ke kobercům, ale zároveň jsme dali na doporučení známých a pořídili si mašinku Proaqua, díky které je rázem po problémech. Pro zvídavé doporučuji stránky www.zdravarodina.com
jenny

reagovat 16.2.2006 15:11 - Lenka

Ja si tiež myslím, že koberce sú lepšie.
1. nešmýkajú sa tak ako parkety
2. deti cítia pohodlnejšie keď sa hrajú na zemi
3. zachytávajú prach
Ja síce nemám drahý prístroj, ale kúpila som si koberce z bavlny a to také veµké, aby sa zmestili do pračky. Operiem ich asi tak raz za mesiac, podµa znečistenie (niekedy aj 2 týždne).

reagovat 17.7.2006 10:53 - MUDr. Stojan Jakotyč

Ještě vhodnější je pořídit ke kobercům těžké závěsy a několik koček. Podle "nejnovějších" výzkumů to mají alergici nejraději a zdravotní stav se poté rapidně zlepšuje.

reagovat 17.7.2006 18:29 -

Stačí nebýt prase a občas ty parkety vytřít a vyvětrat. Tímto zdravím výše podepsané dealery.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.2.2016 14:53 - Bobe

jenže ten prach byl všechen v koberci a to jsi dýchal.

reagovat 3.2.2016 16:48 - a

Myslím že je na každém co...

Pak bych doporučila buď zainvestovat do betonové podlahy a na ni krásné parkety, nebo nejlevnější podlahovou textilní krytinu ana ni dřěvěnou (ne laminátovou ) plovoučku a malý kobereeček jako design doplněk

reagovat 3.2.2016 17:20 - gin

Nevím, ale bejvalej šéf veškerý tebychy kde mohl vyházel, poněvadž jeho šestiletej syn měl těžkou alergii na prach z nich.

reagovat 3.2.2016 17:35 - Ale nedýchal

jenže ten prach byl všechen...

pokud se neplazil držkou těsně u koberce.

reagovat 3.2.2016 17:49 - Bob

Právě že ne. Počítač (nebo jakákoliv krabice s ventilátorem ) jsou vlastně takové plíce - skrz něj prochází stejný vzduch, který dýcháme. Jestliže je počítač stále čistý, prach ve vzduchu není, je totiž zachycený v tom koberci. Jestliže se začne počítač zanášet, signalizuje to, že to lítá ve vzduchu. V tom vzduchu, který dýcháme, stejně jako ten počítač.
Jiná věc jsou roztoči a alergie na ně. Typoval bych, že s těmi to bude právě obráceně než s prachem - v koberci se prach zachytává a v tom se roztočům daří. Díky plovoucí podlaze se prach nikde nezachytne a koluje ve vzduchu - roztoči tedy nemají kde žít. Takže co je menší zlo - prach nebo roztoči ?!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *