Kněz a žena ...

Archiv příspěvků

reagovat 11.4.2008 20:16 - Jana

Zdravím, zajímal by mě váš názor na vztah faráře a věřící katoličky. Je to vubec možnéé?? Ani nevim jak, ale prostě jsem se zamilovala do našeho pana faráře:) myslím na něj dost často a přemýšlí jestli mu to mám říct či ne..mužete mi prosím napsat co si o tom myslíte? děkuji, Jana

reagovat 14.4.2008 12:40 - Bára

Jen jestli tě neláká právě to, že je kněz. Myslím, že bys mu to říkat neměla. Uvedla bys ho do hloupé situace.

reagovat 14.4.2008 12:48 - dena

jano rekni mu to pokud to tak chces.proc bys mela svoje pocity skryvat?proste mu to povez a uvidis jak se zachova :)

Manuka Doctor

reagovat 14.4.2008 12:50 - Victoria

Já bych mu to na tvém místě klidně řekla, ale spíš bych počítala s odmítnutím. Ale je také možné, že jako kněz není šťastný a že by se raději stal "obyčejným člověkem" a našel si partnerku. Těžko říct. Řekni mu to a uvidíš. Držím palce.

reagovat 14.4.2008 12:56 - Bára

Vy z toho děláte červenou knihovnu. Samozřejmě mu to neříkat. Proč by nebyl v tomto povolání šťatsný? Cesta k vysvěcení je velmi dlouhá a pokud by nebyl šťastný, mohl se několikrát vrátit. Stát se knězem je přesvědčení a zavázání se dodržovat určitá pravidla. Ty mu to akorát ztížíš v tom, že on Tě hezky vyslechne, hezky Ti to vysvětlí... ale nemysli, že to skončí svatbou. Jsi katolička, to bys sváděla kněze?? V tom případě jdi na faru za hospodyni.

reagovat 14.4.2008 13:08 - K

Taky si myslím, že rozhodně neříkat, pokud tě to nějak netrápí a je to nevinná platonická láska. Možná by bylo fajn svěřit se s tím nějakému jinému faráři, který by třeba poradil, jak se s takovou (pravděpodobně) neperspektivní láskou vypořádat. Nejsem věřící, ale mám s katolickou církví dost zkušeností na to abych věděla, jak to funguje. A vím naprosto přesně, že kněz by neměl mít žádný vztah, který by ho odváděl od jeho "služby". Myslím, že když se rozhodl pro své povolání, vzal na sebe i to, že se zřekně lásky, takže bys mu akorát komplikovala život a nejspíš by tě odmítl, což by zas bolelo tebe.

Takže oficiálně vztah možný není, neoficiálně ano, ale bude to minimálně jedné straně komplikovat život.

A kolik je tobě a kolik jemu?

V naší vesnici měl mladý pohledný pan farář "fanklub", ale všechny jeho obdivovatelky respektovaly poslání, které si vybral.

reagovat 14.4.2008 13:14 - Bára

K - Přesně tak lépe bych to nenapsala. Znám několik mladých knězů. Jdeme třeba i do hospody, ale nikdy by nikoho nenapadlo nerespektovat jeho povolání.

reagovat 14.4.2008 13:38 - holka d

jde videt ze ste z vesnice-nebo K tedy urcite..ja myslim, ze pokud teda je tak oddany svemu poslani , tak bude i nadale a to i kdyz mu to rekne.clovek nema mlzit a nalhavat si sam sobe.pisete ze je to treba jen platonicka laska...ale co kdyz ne?cesty pane jsou nevyzpytatelne..:D

reagovat 14.4.2008 14:09 - K

holka D: ale on není Bůh, je jen člověk a když mu nějaká žena oznámí, že je do něj zamilovaná, tak to pro něj nebude lehké, i když ji odmítne. Málokdo je z kamene a je mu jedno, že je do něj někdo zamilovaný.

Proč by mu to Jana měla komplikovat, když nemusí? Trošku sobectví, ne?

Jana není nucena mlžit, může se svěřit, ale proč proboha jemu? Co jako čeká, že on by měl udělat? Nejspíš ji odmítne, tak proč nutně komplikovat situaci oboum???

Nemůžeme mít každého, koho si zamaneme. On svým kněžským stavem dává jasně najevo, že se zřekl milenecké lásky, pokud bude cítit, že ho to svazuje, může přestat být knězem.A jaký je v tomhle rozdíl mezi vesnicí a městem?

reagovat 14.4.2008 20:42 - dena

tak treba ho to svazuje a prestane ..a nebo taky ne a knezem zustane..co vy na to?

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *