Kněz a žena ...

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.4.2008 20:16 - Jana

Zdravím, zajímal by mě váš názor na vztah faráře a věřící katoličky. Je to vubec možnéé?? Ani nevim jak, ale prostě jsem se zamilovala do našeho pana faráře:) myslím na něj dost často a přemýšlí jestli mu to mám říct či ne..mužete mi prosím napsat co si o tom myslíte? děkuji, Jana

reagovat 14.4.2008 12:40 - Bára

Jen jestli tě neláká právě to, že je kněz. Myslím, že bys mu to říkat neměla. Uvedla bys ho do hloupé situace.

reagovat 14.4.2008 12:48 - dena

jano rekni mu to pokud to tak chces.proc bys mela svoje pocity skryvat?proste mu to povez a uvidis jak se zachova :)

reagovat 14.4.2008 12:50 - Victoria

Já bych mu to na tvém místě klidně řekla, ale spíš bych počítala s odmítnutím. Ale je také možné, že jako kněz není šťastný a že by se raději stal "obyčejným člověkem" a našel si partnerku. Těžko říct. Řekni mu to a uvidíš. Držím palce.

reagovat 14.4.2008 12:56 - Bára

Vy z toho děláte červenou knihovnu. Samozřejmě mu to neříkat. Proč by nebyl v tomto povolání šťatsný? Cesta k vysvěcení je velmi dlouhá a pokud by nebyl šťastný, mohl se několikrát vrátit. Stát se knězem je přesvědčení a zavázání se dodržovat určitá pravidla. Ty mu to akorát ztížíš v tom, že on Tě hezky vyslechne, hezky Ti to vysvětlí... ale nemysli, že to skončí svatbou. Jsi katolička, to bys sváděla kněze?? V tom případě jdi na faru za hospodyni.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.1.2018 12:48 - Josef

Trocha novoročně jedna zajímavá úvaha Anzelma Grüna v souvislosti zranění dcer svými otci:
Když se dcera dostane do léčivého prostoru muže, který je vnitřně ukotven, nebo do péče zralé ženy a může zde pobýt, má šanci na uzdravení. Je fatální, že si často najde přítele, terapeuta nebo průvodce, aby jí suploval otce. V takovém případě nedojde k uzdravení, ale k posílení vzorce chování, který problém způsobuje. Terapeut nebo duchovní je stejně jako otec obklopen aureolou posvátnosti, která dceru očividně přitahuje. Když se žena do této pasti chytne, je dále zraňována. Má-li dojít k uzdravení, dcera se musí své ráně otevřít. Jen když se toho odváží, bude moci důvěřovat svým pocitům, na koho se může obrátit a na koho ne. V opačném případě bude znovu potkávat lidi, kteří zranění způsobené otcem jen zopakují.
Anzelm Grün, Jdi svou vlastní cestou. Jak čelit zranění z dětství.

reagovat 15.1.2018 12:49 - Josef

Trocha novoročně jedna...

A ještě malinko:
Každému duchovnímu nebo terapeutovi hrozí velké nebezpečí identifikace s archetypálními obrazy, které vede k poškození doprovázených. Když na rozhovor s mužským duchovním přijde žena, snadno v něm aktivuje archetyp otce:“ Mohu být pro vás takovým otcem, kterého jste nikdy nezažila.“. Když si ho doprovázející osoba neuvědomí a nechá se jím vést, namísto pomoci ženě bude uspokojovat svou potřebu po blízkosti. Nebo když si žena stěžuje na své trápení a říká, že ji ještě nikdo nepomohl, v doprovázejícím se ozve archetyp léčitele:“ mohu vás vyléčit. Když se nechám vést Bohem,mohu vaše rány uzdravit“ A vůbec nepozoruje, že takto uspokojuje jen své vlastní potřeby, své narcistní fantazie, svou potřebu být někým vyjimečným, být prostředníkem Boží spásy.

reagovat 15.1.2018 18:35 - luci

A ještě malinko:...

Opatrně,tato cesta může vést k sektářství a dotyčný potom začíná "léčit" tělo ženy,ne její duši.Neříkám,že je to tvůj případ,ale obecně.

reagovat 27.2.2018 13:53 - Petra

Se omlouvám, utekl mi...

Prosím Vás, otče Josefe, mohla bych Vám napsat soukromě?

reagovat 10.3.2018 18:43 - Josef

Prosím Vás, otče Josefe,...

ano. padre@josefhurt.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *