Klystýr před operací

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.2.2005 21:24 - Tina

Zajímalo by mě jak probíhá klystýr před operací, je to moc velké muka? Dělá se klystýr před každou operací?

reagovat 14.2.2005 21:26 - Avi

Myslím, že klystýr se dělá jen před operacemi břicha. Není to příjemné, ale rohodně to má význam.

reagovat 14.2.2005 22:07 - Verča

Pokud někdo nechce klasické klysma,tak se dá v nemocnici za 100 kč koupit přípravek JAL.Je to v relativně malé lahvičce a je to příjemnější než klysma.Jinak klysma se provádí u plánovaných operací střev,případně velkých gynekologických operacích,nebo před určitými vyšetřeními střev-např.endoskopie.

reagovat 15.2.2005 08:30 - Demi

Tino,zadna muka to nejsou,vubec se toho neboj. Jogini si klystyr delaji kazdy den,nic na tom neni. Rozhodne to ma vyznam,a je to i po operaci prijemne,ze se hned nedostavuje stolice,protoze budes vyprazdnena...

reagovat 15.2.2005 14:04 - Tina

Z klystýru mám opravdu strach, protože je to pro mě velmi intimní a bojím se, že to nestihnu na toaletu. To jsou pořád starosti....

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.8.2010 19:50 - Iva

zaujímalo by ma, či pred...

Bývá to jak kde ,někde stačí čípek na vyprázdnění, někde chtějí klyzma ,není to nic strašného,akorát trochu nepříjemné.I při gyn operacích je třeba být vyprázdněná ,břicho je volnější a lépe se tam pak pracuje.

reagovat 25.12.2010 20:41 - GSmith

Mám jít na operaci (vytažení šroubů z kolene), které mi byly dány při předchozím letním úrazu a zajímalo by mne, jestli se aplikuje očistné klyzma?V případě, že ne, jak mám zařídit, abych ho dostal a nevypadalo to, že ho vyloženě chci?Dávám si ho často, ale potřebuji aby mi ho dal někdo v nemocnici, jako nezbytnou proceduru!

reagovat 4.12.2014 19:51 - alexandra

není se čeho bát.mě například dělali klystýr před operací ale stylem že mi dali do konečníku čípek a za čtvrt hod.ještě klystýr bylo to boží, velice jsem si to užívala a od té doby si dělám klystýr i doma byla sem aj na hidrokolon terapii ale to až někdy příště.

reagovat 28.2.2015 20:45 - Jiří

Kdeže loňské sněhy jsou!Chtěl bych dostat klystýr před kolonoskopií (kdy jindy a před kterým jiným vyšetřením, než je právě vyšetření tlustého střeva, by se měl klystýr dávat), ale asi mám smůlu, klystýr byl zrušen!Pokud nebudete vyprázdněni před vyšetřením, tak ho neprovedou a klystýr Vám nedají, teda alespoň v Pelhřimovské nemocnici ne!Je to možné?Chtěl bych projímadla zkombinovat se závěrečným klystýrem od personálu těsně před vyšetřením, ale nevím,. proč se tomu brání!

reagovat 28.2.2015 21:06 - Petr

Mně dali před operací aortokoronárního bypassu 2x po sobě klystýr cca 1,5 litru obyčejné vodovodní vody. Nebylo to nic hrozného a nakonec jsem byl rád, protože jsem pak byl 3 dny na JIP a kadit do mísy s rozpáraným hrudníkem bych asi zvládl těžko.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *