Klíšťata

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.7.2004 14:39 - Eva Smuty

Má čtyřletá dcera měla před 14 dny klíště. Dnes se jí na místě kousnutí udělal pupínek jako od komára a má jej trochu hnisavý. Je možné, aby to byl prvopočátek infekce, kterou klíšťata přenášejí???? Všude jsou psány prevence, průběh, ale reakce jsou pouze v úzkém profilu, nebo se zaměřují spíše pro odbornou stránku.

reagovat 7.7.2004 10:07 - zuzana

myslím,že se u každého jedince může borelioza projevovat jinak.já měla místo zarudlé,asi velikosti dvoukoruny,uvnitř světlé.moje kolegyně měla také boreliozu a příznak na kůži žádný.

reagovat 7.7.2004 11:38 - viki

Moje dcera měla boreliozu - klasický obraz tj. asi po dvou týdnech od nákazy se jí udělal červený kruh, který se rozšiřoval od vpichu a průměr kruhu byl asi 8 cm. Bolí hlava, jakoby mírné nachlazení. Je třeba pořádné dávky antibiotik po delší dobu. Při testech zjistili i to, že prodělala někdy mononukleózu. Zde na chatu je samostatná kapitola borelióza a tam najdete víc poznatků. Rozhodně nezanedbat!!!!, nedá se už napravit!!!! Lékaři neradi dělají testy, protože jsou drahé. Na www.google.cz najdete na toto téma důležité info.

reagovat 8.7.2004 22:19 - dok

A jak dlouho bolí hlava atd? Já měl ca 14 dní po klíštěti takové projevy, ale asi za 4-5 dní to úplně zmizelo. Zarudnutí, fleky atp. žádné. Považuju to za nějakou virózu, tak jsem s tím nic nedělal.

reagovat 9.7.2004 14:15 - vera

Pokud dojde k nákaze, tak může hlavat bolet až do vyléčení a bolí hodně. Dceru nebolela stále, ale poměrně často. A byla stále unavená a spavá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.9.2014 12:44 - :-(

Já si teď protector...

Jo, tak až vlezeš do lesa, tak vyjdeš samé klíště. Vyrazili jsme tady kousek na Svatou horu, chvilku poseděli a tenhle repelent je na úplný hovno.

reagovat 22.3.2015 11:13 - Katka

Má čtyřletá dcera měla...

Já mám dobrou zkušenost s vyšetřením klíštěte na různé nemoci. Měla jsem klíště v podpaží a dlouho jsem ho nenašla. Po vyndání jsem tam měla červený flíček a měla jsem strach, jestli nejsem nakažená a kamarádka mi doporučila tohle: http://www.kliste-prevence.cz/. Nechává tam testovat klíšťata své malé holčičky a je spokojená. Zjistí všechna rizika, aniž by malou musela brát k doktorovi. Navíc už jsem se setkala s tím, že doktor nepoznal začínající boreliózu a léčil úplně něco jiného, tím pádem byly následky mnohem horší… Tohle je jistota, že mě klíště nenakazilo…

reagovat 22.3.2015 18:40 - georg

Já mám dobrou zkušenost s...

Pěkná reklama a nepravdivá,rozhodně se netestují všechny boréliové kmeny,ani koinfekce.Ani by to nikdo nezaplatil...

reagovat 17.4.2015 15:49 - anna

Tak já dnes zaplatila u doktorky vakcínu za 820kč + 100za aplikaci.Byl to šok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!co dodat.......

reagovat 17.4.2015 16:25 - Pepek

Že jsi za to holka vyhodila takový peníze? Máme kolem sebe tolik hnědejch klíšťat co nás celoročně vysávají a na tu pakáž stejně ta vakcína neučinkuje!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *