Klimatizace - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.1.2002 18:30 - Lucia

Chtěla bych jenom doplnit, že teplotní šok není jediné riziko související s klimatizací. Já jsem například letos v létě z klimatizace v letadle chytla plísňové onemocnění na krku... Sice to po dvou týdnech potírání mastičkama od doktorky zmizelo, ale můžete taky chytnout něco horšího - klimatizací se mohou šířit nejrůznější houby, bakterie atd. Někde jsem četla o události, kdy se z klimatizace nakazil velký počet lidí legionelou.

reagovat 29.5.2007 14:40 - mr.x

klimatizace se musi pouzivat rozumne..

napriklad pokud je venku 30stupnu tak klimatizace by mela spravne mit rozdil maximalne tak 5-6°C jinak hrozi opravdu teplotni sok.. taky musime brat v potaz ze klimatizace odebira vlhkost v mistnosti.. takze tam kde mate opravdu suchej vzduch se klimatizace nehodi.. pro mista s malou vlhkosti vzduchu (30% - 0%) se doporucuji takzvane desert coolers(poustni chladice), neboli ochlazovace vzduchu, sice nemaji takovou ucinnost jako klimatizace ale zvlhci vzduch a tim ho i ochladi.. ale naopak zase prehnana vlhkost (90-100%) znesnadnuje odparovani naseho potu, takze je nam pri stejne teplote a extremni vlhkosti vetsi horko..

alespon jednou denne (vecer nebo rano) je dobre klimatizovanou mistnost poradne vyvetrat..

reagovat 1.6.2007 08:03 - Klimatizér

Naše firma konečne uvolnila milionovou incestici na vybavení kanceláří klimatizací. A je to v háji. Všichni chlapi jí vítají a v horkých dnech jí zapínají. A krávy opačného pohlaví jí pořád vypínají, že na ně táhne, že je jim zima a podobně. podotýkám že je nastavená na příjemných 16 stupňů, tedy žádné extrémy. Tak ještě že tu klimatitaci máme. Chápu, že největší vina leží na trotlovi který vymyslel společné kanceláře pro více lidí, ale když nemusí být vedro, proč nějakým pipkám je?

reagovat 1.6.2007 08:04 - Klimatizér

oprava, ne 16, ale 26 stupňů:-))))

reagovat 1.6.2007 09:29 -

Hele tady něco nehraje, víš jak by vám bylo v kanclu, kde je 26 stupňů?!?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2007 00:53 - Milwaukee

Jsem poo operaci krku a mám tzv slavíka. Většinou jsem doma a ven vycházím jen občas a protože mi nedělají dobře čím dál častější velké teplotní výkyvy a letní vedra, vážně uvažuji o tom, že bych si domů pořídil klimatizaci. I vzhledem k mé alergii na pyly a prach by mi patrně přefiltrovaný vzduch prospěl. Na druhou stranu se mi lépe dýchá spíše vlhčí vzduch, kdežto klimatizace vzduch odvlhčuje. Jelikož nemám osobní zkušenost s dlouhodobějším pobytem v klimatizovaném prostředí, uvítal bych nějak fundovaný názor, zda by mi byla klimatizace doma ku prospěchu nebo ne. Děkuji.

reagovat 28.6.2010 10:47 - Kolda

Ať cestuju kamkoliv, vždycky si kupuju léky, aby mě nic nepřekvapilo, a zjistil jsem, že přes internet je to levnější. Tak to všude píšu, aby lidi ušetřili http://eshop.farmax.cz/

reagovat 1.4.2014 14:22 - Julie

Minulé léto jsme si domů pořídili Einhell z http://mobilniklimatizace24.cz. S klimatizací jsme moc spokojeni. Pokud ji člověk používá s mírou, je to rozhodně prospěšné - já například do té doby doma ve vedru omdlévala. Pak jsme koupili klimu a je klid.

reagovat 27.1.2015 10:18 - Lenka

O klikmatizaci doma je potřeba řádně pečovat:

http://www.encofaservis.cz/servis

reagovat 20.3.2017 11:25 - Jana03

Klimatizace doma je určitě dobrá. Nejen, že chladí, ale i čistí vzduch. Každopádně nesmí se to s chlazením přehánět. Pokud máte problémy s páteří, je dobré se obléct nebo foukání nasměrovat jinam a nenastavovat krk přímo studenému vzduchu. Jaký druh klimatizace by byl pro Vás nejlepší Vám poradí pan Pokorný z www.frostik.cz.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *