kliční kost

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2006 22:05 - petra

ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti se zlomeninou kliční kosti. můžete mi napsat, jak dlouho se vám zlomenina léčila a jaký byl průběh? děkuji za jakoukoliv odpověď

reagovat 19.7.2006 13:39 - Diana

Pád z kola + operace (2 dny v nem.) + měsíc převážně s tramalem:-) + vyndání drátů (den v nem.) a stejně blbě srostla:( Bolí dodnes

reagovat 19.7.2006 22:40 - Petra

tak to jsi mě moc nepotěšila. taky jsem spadla z kola, taky operace a 2 dny v nem. teď jsem s ortézou doma.

reagovat 21.7.2006 09:20 - Pušťík

Neboj malej, určitě se Ti to hezky zahojí. Já to pohlídám

reagovat 28.9.2006 09:28 - Pavel

Ja jsem spadl na schodech,asi před mesicem.Kliček mam na dvě pulky,v nemocnici jsem dostal jen delbetovy kruhy.Jen mě udivuje že nebyla žadna operace.Na rentgenu jde vidět že kosti jsou od sebe min.1,5cm.No asi to tak ma byt.....

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.6.2011 22:50 - Jakub

Dobrý den. Já jsem si zlomil kliční kost asi před měsícem a půl. Měl jsem jí jen částečne zlomenou ne na části... dostal jsem ortézu a bolest postupně ustupovala. Jenomže když jsem spadl tak mi zároveň vyjela lopatka. Nevím jak to popsat vykloubila se nebo já newm. Od te doby mi kost dcl srostla ale furt je vidět velký rozdíl protože mi vystupuje z těla ale lopatka mi trčí dodnes nevíte co stim.?!

reagovat 8.11.2011 22:56 - Verča

Ahoj, jako reakce je to pasé, ale snad pomůžu těm, co hledají jakékoli rady jako já tenkrát :)

Loni koncem listopadu mi při zápase protihráčka zlomila klíček. Doma jsem se stresovala hledáním, jestli je lepší operace, jak dlouho to srůstá apod. Většina diskutujících se léčila zdlouhavě, podstoupila i vícero operací a má s léčbou velmi negativní zkušenosti - u mě však stačily Delbetovy kruhy.

Možná to je tím, že jsem mladá, aktivně sportuji nebo že během léčby jsem se krmila ořechy a denně pila mléko, jak mi někdo poradil. Obě půlky kosti jsem cítila poskakovat ještě 3 dny po úraze, hned potom se to ale usadilo a do dvou týdnů jsem měla krásný, velký (průměr cca 3cm, ale pak se zase zmenšil), hmatný a viditelný svalek, který spojil obě půlky kosti (je schopná srůst, i když se konce nedotýkají, resp. já je měla jakoby v zákrytu - na pohmat jedna část končila a druhá nikde, a pokud se vůbec dotýkaly, tak rozhodně ne tím zlomeným). Celkem jsem na neschopence byla 4 týdny, z toho cca 3 týdny v Delbetových kruzích.

Jediné, co bych změnila a na co bych si být vámi dala pozor, je utažení kruhů. Samozřejmě je potřeba je mít utáhlé hodně; ne však příliš - mě od začátku nepřetržitě a dost bolela ruka, otekla mi a při jejím napnutí jsem cítila bolavé tahání kdesi uvnitř (připadalo mi to na žílu). Můj chirurg mi pak kruhy povolil a bolest zmizela.

Přeju hodně zdraví, i po psychické stránce - je to velkej vopruz (měsíc doma, další 2-3 měsíce bez sportu), ale nebojte, v 98% případů se kost rychle zhojí bez trvalých následků (až na ten hrbolek v místě srůstu, který však bez upozornění není ani všimnutelný).

reagovat 17.11.2011 17:27 - Pavla

Ahoj .)
tak já měla klíček zlomený 2x

První nehoda byla cca před 4 lety(pád s koněm) klíček se parádně zlomil, dostala jsem tenkrát jen kruhy a po pravidelných kontrolách mi bylo řečeno, jak krásně to srostlo.

Já ale 4 roky trpěla bolestmi a měla jsem výraznou bouli.

23.10. jsem si klíček v tom samém místě zlomila znovu, 14 dní jsem se trápila v kruzích, pak jsem lékaře v podstatě "ukecala" (ale oni sami měli pochyby o konz. léčbě) aby mi klíček operovali.

No, ruka se hojí snad dobře, vtipné je, že mi doktor na kontrole toto úterý řekl, že ty kosti byly v špatném stavu, samy by nejspíš nikdy nesrostly a nakonec, že vlastně to vypadalo, že nikdy srostlé ani nebyly.

Jediné co mě teď trápí je část kůže okolo rány,která je na letmý dotek necitelná a na silnější zas bolestivá.. snad to přejde.

Každopádně každému kdo aktivně sportuje bych doporučila v případě jakýchkoli pochybností operaci.

reagovat 6.6.2013 22:08 - petr

Ahoj, jako reakce je to...

po jaké době od povolení kruhů byla ruka zas v pohodě ?

reagovat 1.9.2016 17:50 - Tomáš

tak to jsi mě moc...

Taky jsem upadl s kola jsem po operaci a doufám že mi kost sroste dobře .....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *