Kleptománie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2004 13:46 - Zuzka

Ahoj všichni co si nevíte rady tak jako já.Už od malička trpím formou kleptománie a rozhodla jsem se s tím začít něco dělat protože už je toho na mě moc a nevím jak dál.Zajímalo by mě jestli to bude nějaký zásah do soukromí když půjdu k lékaři.Nikdo to neví a jsem na to sama a chtěla bych to vyřešit bez rodiny.Prosím poraďte jak dál.Nevím ke komu mám jít a co říkat.Děkuji za radu.

reagovat 30.7.2004 13:33 - Lucky

Normálně jdi k psychologovi a řekni mu to. V kazdým městě se nějakej najde. GOOD LUCK

reagovat 8.8.2004 12:21 - Jana

Lékař je vázán lékařským tajemstvím, proto nesmí nikomu bez souhlasu pacienta podávat žádné informace o pacientově zdravotním stavu. Samozřejmě tedy pokud je pacient starší 18 let a není zbaven svéprávnosti. Jsou snad nějaké vyjímky, ale to se týká zvláštních případů, např. pokud jsou ty údaje nutný k vyšetřování nějakých trestných činů, ale na to je myslim nutný povolení soudu, který zbaví lékaře mlčenlivosti, ale přesně to nevim. Hodně zdaru Jana

reagovat 25.10.2006 06:28 - Debbie

mam stejný problém .. taky jsem na to sama nikdo to neví a stydím se za to .. chci stím něco dělat ale také nevím kde začít ... přemýšlela jsem o psychologovi ale nevím kde ho hledat

reagovat 26.10.2006 03:57 - Hana

Mile damy neni zac se stydet. Kleptomanie je nemoc jako kazda jina. Ja ji sice nemam

ale myslim ze kazdej v zivote obcas neco odcizi. Je v tom to vzruso ze vas muzou chytit {asi jako milovat se na verejnych mistech] a zakazane ovoce nejvic chutna ne?

Ja mela v 15cti obdobi ze sem kradla jak straka

samozrejme ne u kamosu ci v rodine, ale v kramech sem radila jak diva. Nevim jestli to tenkrat byl nejakej psychickej blok, protoze sem kradla veci ktery mi byly k nicemu.{30 zubnich past,banany.10 kinder vajicek a to jsme meli doma sladkostma narvanou lednici] No aspon pro me brigadnici byly 2krat vanoce zadarmo. Pak

sem toho z niceho nic nechala, fakt nevim proc jestli me to prestalo bavit nebo to byl strach z dopadeni. Uz je to 11 let co sem neukradla ani zvejku.Ale vas problem bude asi jiny, cetla jsem ze pravej kleptoman bere vse co mu prijde pod ruku treba zrcadlo z restaurace ktery posleze venku okamzite hodi do popelnice.

Ja bych hledala psychiatra pres internet, dyt i tady na doktorce musi bejt o nich temat desitky. Lekar vase problemy nesmi nikomu vyzradit ani v pripade ze byste stejneho doktora sdileli s matkou. Specialne psychiatr ma snad i pravo vam nedat k okopirovani vase vlastni zaznamy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.8.2018 11:18 - Simona

Dobry den,ja jsem ted v...

Ahoj Verco, jak ja ti rozumím... to co děláš, za to nemuzes, je potřeba zajít k psychologovi pro pomoc jinak v tom budeš pořad pokračovat a bude to horší a horší..

reagovat 8.8.2018 20:15 - Simon

určitě se to dá překonat

reagovat 8.8.2018 22:38 - Simoníček

Určitě se to dá překonat a to tím, že přestaneš krást v práci a začneš vybírat odpadkové koše, nebo kontejnery. Tam se najde věcí, to bys koukala. Na skládce jsem jednou našel dokonce staré rádio, které bylo a je plně funkční.

reagovat 9.8.2018 14:34 - Karel

Kleptomanum nejde tak o to za kolik ukradne ale o ten adrenalin a následnou úlevu. Většinou si tím kompenzují úzkosti a nízké sebevědomí . Rozhodně léčit, jinak si poserete vsechno kolem.

reagovat 10.8.2018 11:16 - Petr

Kleptoman ná nutkání vzít cokoli, léčba a jen léčba. Nebo chcete kriminál?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *