klanopraška čínská

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.2.2007 00:12 - rejko

Nedávno jsem kdesi v jednom pořadu v TV zaslechla, že proti hladu a chutím se dá velice úspěšně bojovat rozžvýkáním bobulí rostliny Klanoprašky Čínské.Prý se tak proti hladu bránili kdysi lidé žijící na Sibiře při dlouhých putováních bez jídla. Zkoušela jsem hledat na internetu, kde bych si toto mohla obstarat, ale našla jsem jen maximálně výrobky obsahující jen výtažky spolu se měsí dalších bylin. Nemáte s tím někdo zkušennost popřípadě nevíte, kde by se to dalo sehnat? děkuji za odpovědi

reagovat 18.2.2007 20:10 - Olga

www.krakonosovozahradnictvi.cz, na této adrese Vám rostlinu prodají,lze objednávat poštou. Ale jen upozorňuji, že názory na tento obchod se různí, někdo je spokojen, někdo ne. Nevím ale, kdo jiný by jí mohl mít. Jako hodně podobných rostlin původem z Číny sice klanopraška u nás snáší mrazy až -35 °C, ale pro začátek je potřeba mladé sazenice chránit. Nevhodné jsou pro ní také hůře propustné uléhavé jílovité těžké půdy, takže, pokud ji na zahradě máte, zlepšete výsadbovou jámu pískem a dobrým kompostem. A pozor, klanopraška je liána, někde se uvádí až desetimetrová, takže je nutno jí obstarat opěru. Dále jí lze rozmnožovat spíš vegetativně, z kořenových výhonků, generativně ze semen je to poněkud zdlouhavá práce. Takže mnoho úspěchů při pěstování.

reagovat 19.2.2007 16:31 - rejko

pro Olgu, děkuji za informace....taky už mě napadlo si obstarat rostlinu samotnou a bobule si vypěstovat, nicméně , jak jsem se dočetla, rostlina začne plodit až tak po 3 letech od výsadby. Nemáte někdo nějaké řešení v krátkodobějším horizontu? Neprodává někdo přímo ty bobule? Díky

reagovat 21.2.2007 07:55 - Zdeněk

Zahradnictví Adavo Velký Osek

http://rakytnik.com/dokumenty/adap1.html

Napsali mi, že mají suchá semena (bobule) schizandry.

reagovat 13.3.2007 15:26 -

Koupila jsem si bobule v bylinkové drogerii, takže uvidím jak to zabere.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.5.2007 15:00 - Zdeněk

Já to tušil, že budeš mladá holka. Co se týče hubnutí tak váha stagnuje, ale viditelně ubývá tuk a přibylo trochu svalstva. Ale to je stravou a pohybem, ne klanopraškou. Pěkný den.

reagovat 30.5.2007 15:36 -

klanopraška je hlavně na uvolnění stresu možná pomůže když se někdo cpe kvůli stresu,ale určitě po ní nezhubneš

reagovat 31.5.2007 10:24 - Zdeněk

No to je jasný, úprava váhy je vedlejším produktem stravy a pohybu. Máš zkušenosti s použitím K na uvolnění stresu?

reagovat 19.6.2008 14:32 - alice

dobry den.prosim vas pekne,mohl by mi nekdo poradit,jestli mohou klanoprasku deti,mam petileteho syna,ktery je kratkozraky a docetla jsem se,ze tato bylina leci tento problem.dekuji za odpoved.

reagovat 19.6.2008 15:58 - Rea

Krátkozrakost vám vyřeší jen brýle - rozptylky. Jak jistě víte už ze základní školy,u krátkozrakosti se paprsky sbíhají za sítnicí a je třeba korigovat svazek rozptylkou tak, aby k protínání došlo na sítnici na tzv. žluté skvrně. Klanopraška - schizandra je rostlina, která obsahuje hodně vitamínu C a dalších zdraví prospěšných látek i pro oko. Běžte k dětskému a očnímu lékaři.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *