Kdy a proč vznikají poruchy pigmentace - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2007 21:02 - Lucy

pigmentových skvrn se ale prý zbavit nedá, tak nevím

reagovat 11.6.2007 11:37 - Iva

Pigmentové skvrny na čele se mi poprvé objevily před 5lety po dovolené v CHorvatsku.Nespálila jsem se,nevím,proč se tam udělaly.Na každé straně čela mám flek vel.nepravidelné pětikoruny.Už jsem zkoušela kde co,ale každé léto to je stejné.Jakmile se trochu opálím,jsou okamžitě vidět-jsou o dost tmavší.V zimě ne,protože přeci jenom nesvítí tolik sluníčka.

reagovat 11.6.2007 15:41 -

Aantikoncepce + sluníčko u moře udělalo své, fleky mám na líčkách, nejsou drastické, ale jsou, zakryji makeupem. Byla jsem i na laseru několikrát, bohužel nepomohlo. I když jsem se chránila opalovacím přípravkem přesto se vytvořily. Tak jak píše Iva v létě o něco tmavší v zimě světlejší. Všímám si toho a vidím, že tím trpí velké procento žen.

reagovat 11.6.2007 15:48 - katka

beru antikoncepci několik let, mezitím jsem byla u moře už párkrát, hodně jsem se tam opalovala a v pořádku. myslíte, že mi už tedy nehrozí pigmentové skvrny způsobené HAK?

reagovat 12.6.2007 13:41 -

těžko říct, mě se taky flíčky nevytvořily hned, ale až po asi 8 letech. Ale byla to HAK.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2007 20:41 - Marcela

Možná Vám pomohou rady holek stejně "postižených" na webových stránkách www.omlazeni.cz - pigmentové skvrny.

Mi po několika letech zkoušení pomáhá: ráno si obličej natírám Daylong Extreme 50+ (i když nesvítí slunce, i když prší...) a na noc bělím krémem Porcelana, který bohužel v ČR se neprodává (obsahuje 2% hydroquione), je dostupný v USA.

reagovat 21.8.2007 01:29 - Alice

Ahoj holky, pigmentové skvrny se vyléčit nedají. Organizmus si to pamatuje. I když přestaneme brát antikoncepci (která může být příčinou), nic už nezachráníme. A ani drahýma a dlouhodobýma zákrokama se jich nezbavíme na pořád. Při prvním nechráněném kontaktu se sluníčkem je máme zpátky. Jediná rada je odstranit je opravdu zázračným krémem Pigmanorm, který je k dostání v lékárnách v Rakousku a Německu (často jen na objednání) a potom je zapotřebí minimálně v letních měsících a na horách používat ochranný krém 50+ (např. Bioderma) a přes zimu mít aspon· neustále make-up (nejlépe od Shiseida -nemastný komp.pudr nebo make-up s faktorem 40) anebo opět ochranný krém 50+(např. Bioderma). Čauky a hodně štěstí.

reagovat 10.4.2008 16:47 - Radka

Ahojky, od minuleho leta se mi take tvori pigmentova skvrna nad hornim rtem, pokud s tim mate nekdo zkusenosti, poradite mi ochranne kremy, ktere funguji, popripade zda pomahaji belici kremy a ktere. dekuji moc, leto se blizi a tak je treba se vyzbrojit.

reagovat 2.11.2008 16:36 - dona

Mě pomohl na pihy frakční laser CO2, jinak když jsem se mazala různýma depigm.krémama,tak mi vůbec nezabrali,jenom ten laser.

reagovat 17.8.2014 18:49 - Ella

Ahojky, chtěla jsem se...

Taky trpím hyperpigmentací na horním rtu, a pořád nevím, co s tím...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *