Kdy poprvé ke gynekologovi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2007 15:53 - dita

Kedy by malo ist dievca prvykrat najskor a kedy najneskor ku gynekologovi? Kedy ste ho prvykrat navstivili vy? Co si myslite o tom, ze ja som u neho este nebola a mam skoro 22 rokov?

reagovat 19.4.2007 21:31 -

Myslím, že hodně riskuješ.

reagovat 19.4.2007 23:23 - nelis

Když je pravidelná,nebolestivá menstruace a nejsou žádné potíže jako bolesti podbřišku a výtoky z pochvy,tak v 15-ti letech a pak vždy jednou za rok.Podle výsledků cytologie může být kontrola častější.

Ve 22 letech - no lepší začít teď než nikdy.

reagovat 20.4.2007 22:33 - Samanta

Mě je 24 let a na gynekologii nechodím a ani mě to netrápí, problémy nemám, děti mít nikdy nechci, HPV viry s největší pravděpodobností nemám - neměla jsem možnost je chytnout, takže neřeším!

reagovat 26.9.2008 05:23 - doktor

http://www.gyno-x.com/movie.htm

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2015 14:51 - Renata

až Ti něco bude, tak zajdy...

Plácáš hlouposti a k tomu odpovídáš na x let starý příspěvek - 13.6.2011 16:15 - Lucie.
Tome, tobě doporučuji si najít někoho na hlavu, nejlépe doktora, abys náhodou neutrpěl újmu z ženy.

Doktoři jsou větší odborníci, pořád se učí, nemají jen rodinu a dost. Samozřejmě je to kus od kusu, ale zkušenosti mé a mých kamarádek jsou jasné. Doktorka si řekne: stejně bude rodit, tak ať si zvyká na bolest a je klidně hrubá.
U lékaře muže se mi toto nikdy nestalo, byli vždy jemní a chápaví. Mám za sebou několik operací, tak vím o čem píši.

reagovat 18.7.2015 17:24 - Katka

Když jsem po maturitním večírku ani moc nechtěla, ale nakonec spolužákovi odevzdala věneček, došla mamka k závěru, že bude už opravdu čas na mou prvou návštěvu ženského lékaře. především se mne vůbec nechtělo a měla jsem strach z nepříjemného.
Mamka mne vysvětlila, že to není tak hrozné, a že vše předem domluví u svého gynekologa. Domluvila, svého lékaře zná mnoho let. Řekla, na kdy nás objednala. Doma jsme si společně udělali přípravu, nemusela jsem myslet, abych něco neopoměla. Vyprázdnit, sprcha, vhodné oblečení. Až mne překvapilo, na co musí všechno ženská myslet.
U předpokoji pomohla s udaji pro moji zakladanou dokumentaci, nemoci v dětství a podobně. Pak spolu do kabinky, kalhotky dolu a k panu doktorovi.Hezky se s námi přivítal, zeptal se mamky co je u ní nového a proč přicházíme. Po krákém rozhovoru nás vzal do vyšetřovny. První si šla lehnout mamka. Sama mne upozornila ukázala, jak to má ženská správně udělat. Jak si sednout, přehodit konec sukně přes rozkrok a obnažit až těsně před lékařem. Viděla jsem, jak mamka byla i během vyšetření klidná a spontánní. Všechno jsem mohla vidět. Pan doktor mne ukázal po souhlasu mamky v zrcadlech kudy jsem přišla na svět. Úpně jsem ztratila neklid a obavy z očekávaného vyšetření. Po mamce jsem si šla lehnout sama. Opět mne všechno pan doktor vysvětlil co se mnou dělá. Tak mne ani nepřišlo tolik obávané přímé prohmatávání obou direk prsty. Vše bylo za mnou, ani jsem nevěděla jak. Pak už jen poděkování a rozloučení s mamčiným lékařem a cesta do cukrárny na dobrou zmrzlinu.

reagovat 19.7.2015 00:46 - :))

A pohádky byl konec...

reagovat 19.7.2015 19:26 - Zírám

Katko a nejsi ty nějaký uchylný Karel?

reagovat 13.8.2016 15:48 - No.

Toto je opravdu úchylnost! No comment!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *