Kdy na gynekologii?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.8.2004 21:14 - Jocy

Chtela bych se zeptat, kdy se tak zacina chodit ke gynekologovi, me je sestnact a jeste jsem tam nebyla(a ani se tam nijak nezenu).Taky by me zajimalo jestli je lepsi chodit k chlapovi nebo k zenske a jestli k mladsimu nebo spis starsimu.
Diky za odpoved:)

reagovat 6.8.2004 22:44 - Meteora

Myslím,že v šesnácti už bys měla o návštěvě gynekologie přemýšlet. Já osobně jsem tam šla poprvé v osmnácti, protože jsem jednak chtěla antikoncepci a jednak už všechny moje kámošky měly za sebou. Bylo celkem jedno, jestli ženská nebo chlap. Chodím, ale k paní doktorce, která je fakt super. Neměj vůbec z ničeho strach. Nevím proč z toho hodně žen dělá takovou tragédii. Zubař je rozhodně nepříjemnější. Budeš mít sama se sebe dobrý pocit. Nic neodkládej....

reagovat 26.9.2004 20:01 - Pavla

Radeji bez k nekomu koho ti doporuci znami...proc z toho hodne zenskych dela drama? staci si tadyk precist jina temata,obcas je pravda ze to jak se nekteri doktori chovaji...Ja jsem byla poprvy asi pred mesicem a misto hodne pani doktorky tam na me cekal stary chlapik co tam byl na zaskok. Kdyz sem rekla ze jsem jeste panna,pomerne nasilne me vysetril konecnikem aniz by mi rekl co dela...v tu chvili jsem myslela ze budu zabijet...

reagovat 27.9.2004 09:00 - Mirka

Ahoj Jocy! Je dobré, že sa zaujímaš o svoje zdravie, je to ve?mi dôležité. Ja osobne si myslím, že ak nemáš žiadne zdravotné problémy, máš pravidelný menzes (mesiačiky), nie je bolestivý a príliš silný, nepotrebuješ antikoncepciu, a hlavne Ty sama sa cítiš dobre, nemáš sa kde ponáh?ať, len preto, že Tvoje kamošky to majú už za sebou. Ak sa na to ešte necítiš, ale nemáš žiadne problémy, ako som spomínala, máš trochu času.
Ja sama som 1x bola na gynekológii kvôli kvasinkovej infekcii. Mala som asi 18. Ve?mi som sa bála a hanbila. Šla som sama, ale ku gynekologičke, ku ktorej chodila moja mama. Povedala som jej o čo ide, popísala stav. Hneď jej bolo jasné o čo ide. Predpísala mi lieky. Videla, že mám strach a na prvú prehliadku nie som pripravená. Povedala, že ma prehliedne, keď budem na to pripravená, vzh?adom na to, že som nemala žiadne iné problémy.
Takto som bola u nej bez prehliadky ešte 2x, len sa porozprávať. Spoznala som ju a zistila, že to nie je žiadna obluda. Sama som sa odhodlala až v 19., keď som už nebola panna. Vyšetrila ma šetrne cez pošvu aj konečník, nič hrozné. Prehliadla mi aj prsia. Pritom som sa nemusela vôbec vyzliecť do naha. Ujdi od lekára, lekárky, kde sa musiš vyzliecť do naha. Je naozaj ísť dobré k lekárovi, lekárke naodporučenie známych.
Čo sa týka či chlap alebo žena. Začínala som u ženy, bola super, ako som písala. Chodila som k nej 12 rokov, aj počas tehotenstva. Bouhužia? nechodila k pôrodom, čo som ?utovala, a tak som šla u nás do uznávanej pôrodnice a ospevovanom pánovi primárovi. Povedala som, že si výslovne k pôrodu a aj prehliedkam prajem len jeho. Aj s ním mám len tie najlepšie skúsenosti. Keby boli všetci lekári takí ako títo dvaja gynekológovia, s ktorými mám ja skúsenosti. Chodím k nemu aj naďalej, pretože je tu super poradňa pre dojčiace maminy. Možno, keď pominú mamičkovské starosti, vrátim sa k svojej bývalej gynekologičke...
Držím palce. Mirka

reagovat 27.9.2004 09:28 - Zuzana

Já jsem byla poprvé na gynekologii v 18 letech a předtím ještě jak to bylo povinné na základce. Mám lékaře a nemůžu si stěžovat, je příjemný a všechno mi vysvělí a poradí. U lékařky jsem nikdy nebyla tak nemohu posoudit kde by to bylo lepší. Držím palce.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.1.2016 09:41 - Vlasta

Bojímse k gynekologovi mám...

Leo popořadě.
1) ke gynekologovi se neboj, stejně budeš v životě š.ukat.
2) vyber si muže, ten ti tam šoupne pravé masíčko
3) bolet to bude pokud si ještě neměla v sobě okurku
4) v prosinci se běžně menstruace vynechává v únoru zase bývá třeba i 6x

reagovat 7.1.2016 16:01 - leaa

Bojímse k gynekologovi mám si vybrat ženu nebo muže bude to bolet a jak to že moje třetí menstruace se vynechala v prosinci???

reagovat 7.1.2016 16:45 - kája

muži jsou šetrnější ale ten stud by mohl byt problém třeba v komunikaci,takže být tebou zvolím třeba mladou lékařku bude to pro tebe přijatelnější a žádného bolestivého vyšetření se neobávej pokud jsi panna tak se na to bere ohled a přispůsobí se tomu i vyšetření.

reagovat 8.1.2016 07:17 - Vlasta

Bojímse k gynekologovi mám...

Leo popořadě.
1) ke gynekologovi se neboj, stejně budeš v životě š.ukat.
2) vyber si muže, ten ti tam šoupne pravé masíčko
3) bolet to bude pokud si ještě neměla v sobě okurku
4) v prosinci se běžně menstruace vynechává v únoru zase bývá třeba i 6x

reagovat 8.1.2016 13:02 - No

Na gyndu jděte v 18 nejpozději.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *