Kdo bude prezident ČR?

Archiv příspěvků

reagovat 13.9.2017 18:01 - ag.

Přeposílám dál, jak jsem...

Rondap působí tím že vniká do rostliny šťávami, mízou, a působí na celý systém tj kořeny, listí, kmen nebo stonky, a při styku s půdou se rozkládá, a nehromadí v půdě splavováním jako selektivní herbicid Simazin. Rondap se používal již v poč.80 let, o té doby by musely zahynout všechna zvířátka jako srnky, zajíci, myslivci a další.

reagovat 14.9.2017 10:01 - Rudolf

Plošné stříkání je u nás cca deset let. Znečištění vod je podle Arniky na 95% území ČR. Jek vodou ze studny máme zalévat záhonky, když se ten sajrajt hromadí v těle rostlin?
U lidí to dělá problémy s trávením, Angličani píší že nádory střev, únavu,a unavový syndrom, mentální slabost, syndrom vyhoření, syndrom dráždivého tračníku a další, coz mi vyskočilo jen po pěti minutách googlování.Rozhodně to nemá ve všech spodních vodách co dělat a stát musí zajistit, aby to okamžitě přestalo a aby ty, kteří za to můžou zaplatili odstranění škod, a vyčištění země a spodních vod. A jestli to zase neudělají, jak se tu psalo, už to ví několik let a dva roky mají podat žaloby a pod, tak jsou škůdci a nevolitelní.

reagovat 14.9.2017 10:06 - Proboha!

Toto je diskuse o tom, kdo bude zvolen novým prezidentem! Přestaňte toto vlákno za*írat nějakými ekologickými bludy a jinými pitomostmi!

Kokosový olej

reagovat 14.9.2017 10:14 - Ouha

Halo voliči. Piju vodu ze studny, mám s tím přestat?

reagovat 14.9.2017 11:36 - roman

Plošné stříkání je u...

jak to má stát zařídit, když to má doma kdejaký vůl, jako náš soused, ten se s tím chlubí jak udržuje čisto pod lavičkami používáním Rondoupu. Dále náš obecní úřad zaměstnává dva blbečky, sekají trávu, úklízí chodníky a větve, nedávno dělali postřik herbicidem a popálili i okrasné jehličiny kolem chodníku, vemena blbá si měli vzít karton a tím zakrýt rostliny poblíž, takže spálili 20 let starý Buxus a popálili pomalu rostoucí jalovec, velice vzácný, starý 25 let! dále spálili mnoho dalších rostlin po obci. Nevím co to bylo, ale na Gramoxon( dotykový herbicid) to nevypadá, spíš nějaký totální třeba i rondoup, Kurvy obecní se tomu ještě vysmívají, když to oznámila nejvíc postižená, tak to nepřiznali, okecávli to, starostka je kráva a její radní jsou všechno jen ne lidi řídící obec (ožralové a zloději)

reagovat 14.9.2017 11:41 - roman

jo a vyserte si oko s tím že tu je téma kdo bude president, na vše názory stejně sere pes, nevolte starce, pronášející moudra, ať si objímá stromy, sere v kabibudce a jezdí na gumáku po rybníce.
tady se může probírat cokoliv, i natržená blána.

reagovat 14.9.2017 11:57 - Martin

Rondap působí tím že...

Vím, že to sem nepatří, ale též mne tento problém hodně zajímá a všímám si, že se ohledně toho šíří mylné informace - roundup se v půdě okamžitě nerozkládá - viz. informace z wikipedie "Glyfosát je biologicky rozložitelný, ale jen 2% účinné látky ve směsi jsou biologicky rozloženy do 28 dnů. Směs Roundup je podle výrobce v půdě mikrobiálně rozkládán a nezanechává žádné škodlivé zbytky. Poločas rozkladu je v bezpečnostním listu přípravku Roundup Expres uváděn 2-174 dní, s tím, že se silně se váže na půdu.[zdroj?] Je uváděno, že 79-86% glyfosátu je degradováno po 6 měsících od aplikace na oxid uhličitý.[zdroj?] Testy biodegradace přípravku Roundup jsou kritizovány s tím, že probíhaly v nepřirozených (laboratorních) podmínkách. V reálné situaci podle některých zdrojů mohou v nepříznivých podmínkách zbytky glyfosátu zůstávat v půdě déle (písčité nebo písčité jílovité půdy).[69] Roli v odbourávání zbytků sehrává více faktorů. Podle některých tak v Britské Kolumbii trvá rok a ve Švédsku trvá až tři roky, než půdní bakterie (v půdě) rozloží většinu zbytků přípravku Roundup.[49]"

Lidé i celé životní prostředí je glyfosátu vystaveno prakticky neustále – než se rozloží první dávka, aplikuje se druhá, přijímáme ho v potravinách, vyskytuje se ve vzduchu (postřiky ve městech). Jaké budou dopady se můžeme zatím jen domýšlet. A kromě toho některé plevely získávají rezistenci vůči tomuto postřiku právě díky tomu, že mu jsou trvale vystaveny (intenzivní selekce odolných jedinců, kteří přežijí a o to víc se množí a šíří).

Kromě toho vzniká podezření, že glyfosát v půdě zhoršuje vstřebávání dusíku rostlinami – to ovšem vyvolává vyšší potřebu hnojení dusíkatými hnojivy (které se snadno vyplavují z půdy a končí ve vodních tocích, kde jednak přispívají ke vzniku vodního květu, jednak se dostávají i do pitné vody. Od určité koncentrace je glyfosát v půdě nebezpečný také pro žížaly. O to víc je paradoxní jeho masové nasazení v zemědělství – půda bez žížal je mrtvá, neváže vodu...

reagovat 14.9.2017 12:50 - vrána

taky se mně nelíbí zbytečné používání jedů, souhlas s romanem,Martinem. Chodníky by se měli přestat stříkat - voda steče do kanalizace. Taky jsem to chtěla napsat - co Martin.

reagovat 14.9.2017 13:05 - Ale

Kalousek na Hrad.

Mírov

reagovat 14.9.2017 14:21 - Ouha

taky se mně nelíbí...

Také se mi nelíbí plýtvání pitnou vodou na stříkání chodníků pomočených od psů, znečištěných od holubů atd. Možnost napojit system na dešťovou vodu někde shromažďovanou nebo čištěnou použitou pitnou, je prý drahý.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *