Kde vzit energii??

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.11.2008 19:33 - rajka

Dobry den.Rada bych se zeptala csech,kteri trpi depresemi,nebo trpeli a jsou jiz vyleceni a bez uzivani jakychkoliv AD,kde jste vzali zpatky energii??A nasli jste znovu chut do neceho?Ja nemuzu,nejsem schopna nic delat,nenajdu v sobe silu.Po AD ztrasne pribiram,jen se cpu,vim,ze musim zacit cvicit ale nejde to.Unava je tak strasna,ze prijdu domu,neco uvarim ale to je vse.Chtela bych zacit studovat,jsem totiz jinak k nicemu,stejny problem,absolutne nemam energii.Nejde to,proste jsem v haji a nic nedokazu.Muzete mi nekdo prosim poradit??

reagovat 7.11.2008 06:13 - Natura

Je to blbé, ale i duševní energii dostaneš do těla fyzickou prací, sportem. Nerada to říkám, protože jsem sama pohodlná. Ale sedět a vzdychat opravdu zabíjí.

Dej si program. Např. dnes zvládnu vyžehlit tu kupu prádla, do které se mi už 2 týdny nechce. Nebo-dnes si zajedu 10 km na kole.Podle toho co tě baví nebo je stejně nutné udělat.Při fyzickém pohybu se tělo nastartuje i duševně. Musíš si ale dát cíl (reálný) a ten splnit.

Jakmile se Ti to bude dařit, poroste i energie a sebevědomí. Pak si můžem teoretizovat o tom, jak nabírat energii ze vzduchu, atd. Ale základ je pohyb. A dýchání. Na to máme tělo, abychom ho používali.Jinak energii Ti může dodat magnetizér, léčitel, apod. Ale to je na chvíli. Zatím jsi jako sítko. Potřebuješ dírky zacelit, a to nejde hned.

Zvol si něco co Tě baví.

reagovat 7.11.2008 07:18 - Yossarian

No to se lehko řekne....hihi.....člověk který má depku bývá často úplně bez energie, nepomůže mu vyžehlit kopec prádla, na to máme elán my zdraví, depkaře to dorazí......depka ti bere energii, nejdřív vyřeš depku......

reagovat 7.11.2008 07:28 - Natura

Rajka psala o stavu PO DEPRESÍCH.

reagovat 7.11.2008 07:37 - Yossarian

to, co popisuje je typická depka naturo......

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.7.2010 06:34 - Karkule

Jenze to nepomaha vzdycky. Ja...

Když není kde brát, tam nic nepomůže.
Tohle nebude jen o fyzickém vysílení.

reagovat 12.12.2014 09:47 - kamila

Nemáte třeba nedostatek železa? Ten způsobuje většinou únavu. Já si třeba teď musím zajít na krevní testy, protože se mi pořád dělají modřiny na nohách z ničeho a tak jsem často unavená a bez chuti něco dělat. Přitom pravidelný pohyb mám, neležím jenom doma u televize. Ještě jsem narazila na naturefood, přírodní produkt co napomáhá detoxikaci a dodává tělu kvalitní živiny, takže má člověk víc energie. Začínám ho teprve užívat, ale mám z toho dobrý pocit

reagovat 21.12.2014 12:01 - D.

Pro energii udělají hodně potraviny. Nejvíce dokáží nabudit energii ovesné vločky (a ty se dají konzumovat i v rámci diet) a tmavý cukr. Bílý cukr a cokoli z toho samozřejmě také nabuzují, ale nejúčinnější je lžíce tmavého cukru, nejlíp udělat si z toho drink. Mastná jídla (nejen těžká masa, knedlíky, apod. to je jasný) naopak působí sedativně, utlumují. Dobré je netučné maso, nejlépe drůbeží jednoduše vařené nebo pečené na soli-v menším množství také dodává energii. Ale to je známé "v mase je síla", je to tak. Navíc konkrétně maso má typickou agresivní energii. Je dobré jíst menší porce netučně uvařeného masa v situaci, kdy potřebujete být progresivní nebo vás čeká nějaká stresující jednání. Tím, že zvířata prochází zabíjením, aby mohla dát člověku své maso, jejich těla-maso v sobě nesou prožitek stresu-agrese. Ta se dá v konzumaci dobře využít jak jsem psala výše.
Někde jsem se dokonce i setkala se studií, že lidé, kteří konzumují maso jsou více agresivní. Nepřekvapilo mě to, jen ta anketa potvrdila mou zkušenost a to, jak maso vnímám.
Tak agresivní zrovna být nemusíme, ale v "mase je prostě síla."

reagovat 21.12.2014 12:20 - Péťa

Myslím,že aby byl člověk svěží a měl spoustu energie je k tomu zapotřebí kombinace více faktorů a to je u každého velmi individuální.Pokud člověk netrpí nějakou nemocí(což je na jinou debatu)tak je dobré vzít v úvahu faktory jak fyzické tak psychické.Já pracuji fyzicky a v terénu.Je jasné,že když přijdu domů tak energií zrovna nepřekypuji.Je dobré dodržet takové ty základní zásady-vyvážená strava,dostatečný pitný režim,dostatek spánku,optimum minerálů,vitamínů atd.A hlavně psychická pohoda bez stresu.Je to v dnešní době těžké ale takové věci jako třeba dlouhodobý stres,málo spánku,špatný kolektiv v práci,stereotyp atd.to dokáže člověka pořádně vyždímat.Znám to na vlastní kůži.

reagovat 21.12.2014 12:24 - D.

Myslím,že aby byl člověk...

Naprosto souhlasím. Je to souhra více věcí dohromady a ve finále je to i o tom, jak člověk uvažuje.
Ale jídlo je taková najsnadnější pomoc při nedostatku energie a dokáže také moc.
Jinak souhlasím se vším, napsal jste to přesně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *