Kde teď mám žít

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.10.2014 18:23 - nina

Ahoj, je mi 19 let.
Když mi bylo 7, moji rodiče se rozvedli. Přecházely tomu strašné hádky, násilí, a celkově na tu dobu nemám žádné vzpomínky.
Poté jsem byla ve střídavé péči - týden u mámy, týden u táty. Táta si později našel přítelkyni, která otěhotněla a stěhovali se spolu do bytu k její mamce (mé nevlastní babičce) . Mě v té době bylo asi 12 let, strašně mě mrzelo, že si táta našel jinou rodinu, pořád jsem do té doby doufala, že se spolu s mamkou usmíří. Šla jsem bydlet k mamce. Život tady měl svá plus i minus. Mamka se zajímala o má trápení, povídaly jsme si, častokrát jsme se nasmály, ale i hádaly, protože máme obě dvě cholerickou povahu.
Před 2 lety došlo ke strašnému sporu, a já se přestěhovala k tátovi do rodinného domku na vesnici. S nevlastní sestřičkou jsme si ihned padly do noty, ale totéž bohužel nemůžu říct o nevlastní mámě. Nikdy jsme si moc nerozuměly a neměly si co říct. Bohužel to samé platilo i s tátou, který pracuje jako učitel a kolikrát se jako učitel chová i doma (kdo má rodiče učitele, tak ví Široký úsměv ). Tady žiji teĎ druhým rokem, cítím se tu opravdu sama, protože si sem nikoho nesmím přivést a jelikož je to vesnice, moc lidí tu ani nežije, takže hodně času trávím v pokoji, občas za mnou přijede přítel na kole, nebo hraním se ségrou. Před 14 dny jsem se odhodlala dát s mamkou věci do pořádku. Sešly jsme se v cukrárně, povídaly, drbaly, a přišla řeč na peníze. Zjistila, že z 5000, které na mě tátovi posílá (plus 3000 by měl platit on), mi on nic nešetří na VŠ, a protože letos maturuji, příští rok jsem finančně nezabezpečená. Řešila jsem to s taťkou, ten se velmi naštval, nejprve mi to zakázal, pak řekl, že si těch 5000 od ní posílat můžu a můžu si z toho šetřit na notebook, který budu potřebovat na VŠ. Podle něj bych si z toho měla ale platit všechny mé výdaje - autobus, jídlo, obědy ve škole, mobil, kosmetika, vložky... Mamka si ale myslí, že bych si to měla šetřit na VŠ a část výdajů by mi měl platit taťka.
Ten se strašně naštval. Přišel s tím, že co by mi měl platit, když je nenávidím, o nevlastní mamce mluvím údajně jako o maceše, o babičkách jako o čarodějnicích ( Head Bang ) a že ségry si ani nevšimnu (hrajem si dopoledne o víkendu a někdy i odpoledne když se přes pracovní týden nemusím moc učit) . V podstatě to rozhodl tak, že musím odejít, kam chci, ale tady zůstat nemůžu. Mamka mi prozradila, že to byl důvod jejich rozvodu, že mu jsou peníze kolikrát přednější než lidé.
Chci se zeptat vás, jak byste jednali v mé situaci. Jsem opravdu bezradná, nikdy jsem nechtěla tohle zapříčinit, ale myslím si, že mamka má pravdu.
Jsou tu možnosti - internát ve městě, kam chodím na školu ( - neviděla bych se moc s přáteli, přítelem, ale bohužel, muselo by se to zvládnout + musela bych si pořídit pračku, protože prát si někde musím)
byt (pochybuji, že by se mi podařilo sehnat tak výhodný podnájem abych se uživila)
jít bydlet k mamce (bohužel, bojím se hádek, a ta poslední prostě zanechala stopy) smutně se usmívá

reagovat 13.10.2014 18:40 - ???

Máš to holka moc složité.A nemohla bys se vdát za svého přítele?A potom spolu hledat podnájem?A potom si zářidit příspěvek na bydlení?Dát k soudu otce?Vím že se dobře radí tomu ,kdo to nezažil,ale snážím hledat řešení.

reagovat 14.10.2014 09:22 - Radana

Tady je každá rada drahá. Uvědom si jedno: Jsi dospělá a měla by ses tak i chovat. U otce asi zůstat nemůžeš a on není povinný ti šetřit na vysokou. Mamka to sama asi neutáhne a tak je to na tobě. Začni si vydělávat, jdi do marketu doplňovat v noci zboží, cokoli si najdi. Dřív to bylo tak, že kdo neměl na vysokou peníze, no tak tam prostě nešel. Ty budeš pro rodiče tak jako tak přítěží, co si budeme namlouvat. Táta novou rodinu a mimino a mamka má asi malý plat. Vezmi rozum do hrsti a starej se o sebe sama, případně s přítelem. Já vím, je to kruté, ale čím dřív to pochopíš, tím lépe.

reagovat 14.10.2014 09:35 - Milan

Tady je každá rada drahá....

Není to zase až tak jednoznačné, je tu zákon o rodině a platí nějaká vyživovací povinnost, po dobu studia,takže jen tak odejít pryč nemá důvod.

reagovat 14.10.2014 09:51 - Radana

Není to zase až tak...

To sice platí, zákony jsou ale jedna věc a život druhá. Ale: Otec ji vlastě vyhodil a s mátí má problémy. Je jasné, že jí oba něco platit musí, tzn.: znovu soud, otec bude platit určitě méně, než dosud, matka také málo a to jí stačit nebude. Proto jí radím, že já na jejím místě, bych řešila svůj podíl na financích.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.10.2014 21:10 - praxe

Ale vy Jarine vůbec...

Když se chce, všechno jde. Člověk musí hledat způsoby, jak to udělat a ne důvody, proč to neudělat a proč to nejde.

reagovat 15.10.2014 00:58 - Béďa

Když se chce, všechno jde....

Jasně, pokud se přihlásí např. na Soukromou vysokou integrovanou školu J.A. Komenského, tak těch brigád stihne několik.
Dovedete si ale představit, jak někam chodí makat po nocích třeba na medicíně?

reagovat 15.10.2014 01:00 - Peggy

Jasně, pokud se přihlásí...

Tak to je asi opravdu vyloučený...

reagovat 15.10.2014 01:16 - Fernando

Rozhodně bych byl proti účelovému sňatku, který tady nahoře navrhuje značka "???". Považuji to za jedno z nejhorších řešení vůbec.

reagovat 15.10.2014 08:09 - zkušenost

Jasně, pokud se přihlásí...

Například můj brácha to při medicíně dokázal. A bylo jich takových více. Tak tu neobhajujte prachsprostou lenost a věčně nataženou ruku po penězích.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *