KBT terapie v Brně nebo v Praze

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.8.2009 17:11 - Marie

Nemáte někdo typ? Byl jste někdo u doktora Praška? Je stále v Praze? Je u něj terapie hrazená? Potřebovala bych někoho osvědčeného, kam bych mohla docházet nejlépe denně a terapie byla hrazená. Děkuji

reagovat 17.8.2009 12:18 -

Ty si ujeta kdo ti to bude hradit kde to žiješ?????? komouši už nejsou. co vše hradily ale ta vlada tě sere heslo dne ,,, zaplat,,,,

reagovat 17.8.2009 22:10 - Hanka 1

Marie Dr Praško je v Olomouci,ale KBT je v Praze,ovšem zda zdarma,to určitě ne

reagovat 18.8.2009 07:03 - kbt

mně pojištovna hradí pět hodin KBT týdně, protože mám ocd a lékař pojištovně zdůvodnil, že to je nutné, normálně by hradila jen dvě hodiny. samozřejmě, že pojištovna mnohé hradí, stačí s informovat, ale většina terapeutů to tají, rotože chtějí peníze na ruku!

reagovat 18.8.2009 07:53 -

KBT se provádí v PCP( psychiatrické centrum Praha) i ve formě denního stacionáře. Docházka je od PO do Pá cca od 9:30 do 15:00.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.8.2009 11:53 - pro pátačku z Brna

Ahoj, promin, že píšu až ted, ale byla jsem na chalupě.

To je blbý, že pro transplantaci nikdo z rodiny nevyhovuje, určitě by to bylo jednodušší. A tu transplantaci ti budou dělat v Brně? Vůbec se ti nedivim, že ses HD bála, já bych se taky bála, stačilo mi vidět děti v Motole, které tam taky docházeli na dialýzu, ale jsem ráda, že se po ní cítíš lépe.

Určitě je výhoda, že studuješ medicínu a že svoje bohaté znalosti můžeš uplatnit a moc ti přeju, abys někde místo nefroložky našla. Já si říkám, že všehcno zlé pro něco dobré, já zas díky svým psychickým problémům mam hodně nastudovanou psychiatrii a těšim se, až ji budeme mít, ikdyž nevim, jestli se vůbec do pátáku dohrabu, s mym pocitem připitomělosti.

Teda váš druhák bych absolvovat nechtěla, to musí být peklo, já na anču potřebovala měsíc na na histolu 14 dní a nevim, jak bych to do měsíčního zimního zkouškového narvala. Neprotestujete proti tomu, že jste ve druháku přetěžovaní? U nás se právě farma přesunula ze třetáku do čtvrtáku na popud studentů. Vaší fyzioly bych se asi dost bála, ta mě zrovna vůbec nebavila a moc jsem tomu nerozuměla, naštěstí jsem si výjimečně vytáhla dobré otázky, tak to šlo.

To je škoda, že máte takhle málo pediatrie, přijde mi to důležité a taky zajímavé, už jen proto, že když budeme mít svoje děti, budou se znalosti pediatrie hodit.

reagovat 27.8.2009 23:35 - Pro čtvrťačku z 2.LF

Ahojky, jejda, není nemáš se přeci proč omlouvat! Doufám, že ses měla na chalupě dobře! Máš volné léto?

Jj, jsem na WL TC Brno. No,já se toho taky moc bála a bojím, člověk se během studia učí všechny možný komplikace, přímo má vše naservírovaný...když jsem viděla před vlastním začátkem jiné pacienty, říkala jsem si, že bych toto nevydržela. Pud sebezáchovy je ale velký a najednou chceš hrozně moc žít, kvůli lidem okolo atd. Před zahájením RRT si člověk sáhne na dno, terminální uremie, to ani není síla protestovat, pak zjistí, že se žít dá, jen se musí přizpůsobit.Asi i přístup pracovníků HDS mi pomáhá. Navíc jsem dospělá, v Motole si pamatuji malé děti, včetně batolat...

Do páťáku se určitě dohrabeš a v psychiatrii budeš perlit!! Už máš i Rabocha prolistovanýho všemi směry?:-) Já chodila k MUDr., která byla úžasná, původně dětská internistka, která přesedlala na psychiatrii, hodně mi pomohla, orientovala i v jiných směrech. V rámci vyšetření před zařazením do programu RRT jsem musela absolvovat další vyšetření, přímo určeným psychiatrem, zda jsem schopna a vím,co to obnáší. Bylo to docela nepříjemné, příliš rutinní, pozvala si mě do jídelny, jelikož začínaly návštěvní hodiny, scházely se tam návštěvy a u toho probíhalo konziliární psychiatrické vyšetření. Děs! To by člověk, který si něčím prošel, nejspíš neudělal...

No, náš druhák je hnus a mnoha lidem osudný. Je to ale nutnost, když naberou tolik studentů, rok od roku víc, za každýho studenta jsou peníze, na preklinických ústavech se to nějak namačká, ale kliniky se nezvětšují, takže do doby, než je převážná část výuky na klinice, musí se to zredukovat, ale asi je marný se rozčilovat... Protestovat, možná nějaký snahy byly, výsledek je ten, že podmínky jsou ještě horší, vyhazuje se ještě víc a hlavně to údajně graduje na fyziole. Anča už to asi dotáhla k dokonalosti:-) Histolu dělá dost lidí v létě, ale tak jako tak, ani v jednom semestru na ni není tolik času, aby se to dalo stihnout,jak by to zasluhovalo... S tou pediatrií mi to taky vadí, přeci jen to je jak píšeš, ale to základní se tam taky dozvíme, perfektní byly stáže na neonatologii, i když ono je to i o studentech a celkově konceptu výuky, nebylo by od věci mít prvně hotovou zkoušku a pak dělat stáže, byly by přínosnější...nebo požadovat přípravu a tomu se pak věnovat- no, to náznak je, ale demonstrace pacientů musí odpovídat momentální nabídce:-) Ať na pediatrii, tak na dospělým...

Kdy začínáte ve škole? My letos 21.9., nějak se to krátí...

reagovat 28.8.2009 10:33 - pro pátačku z Brna

Ahojki, na chalupě to bylo fajn, chodili jsme na výlety, ..., léto volné mám, jak jsem byla nemocná, tak jsem letos vlastně nechodila skoro na nic, pak jsem byla v léčebně, pak jsem se zas vrátila na měsíc a půl do školy, ale zas to nešlo, tak jsem se na radu psychiatričky na školu v červnu už vykašlala, takže mam vlastně 4 měsíce prázdnin, škola nám začíná 29.9., to vám nezávidim, že máte školu už od 21.9.

A ty už jsi byla v terminální urémii? Jak dlouho se dá vlastně docházet na dialýzu? Je nutné vždycky dojít k transplantaci, nebo jde celý život chodit na HD? A ty musíš být pořád doma ve střehu, kdyby se ti náhodou ozvali z TC? Teda já tě fakt obdivuju, že se k tomu takhle statečně stavíš. Já jsem byla na praxi v IKEMu na transplantacích jater a ti pacienti, kteří tam chodili na výroční kontroly, vypadali většinou dobře, myslim, že dneska už medicína hodně pokročila a že se učíme sice o hodně kompikacích, ale v reálu to snad ak hrozné nebude, ikdyž člověk nikdy neví. A prosimtě co je zkraka RRT? Něco s renal transplantation? A to se může stát, že šlověk neprojde psychiatrickým vyšetřením a nebude zařazen?

Teda to jsem netušila, že je to už i v Brně jako na 1. LF, u nás naopak snížili počet přijímaných českých studentů na 150, ale zase berou víc zahraničních. Takže vlastně vůbec nemají důvod vyhazovat, na kliniku se těch 150 lidí vejde, ikdyž samozřejmě čím mín, tim líp. Teda s tou fyziolou je to drsný, ještě že jsem k vám nešla (ikdyž jsem z prahy, tak jsem se hlásila jen na ty naše 3 fakulty). To je super, že jste měli perfektní stáže na neonatologii, to je zajímavé, my jsme měli takové nějkaé základy neonatologie ve třetáku, ted po čtvrtáku je praxe týden na neonatologii a týden na dětským, mě to čeká příští rok. Kde máte všude praxe po čtvrtáku a pátáku? Taky na pediatrii, nebo tam ne? My mám epo čtvrtáku pediatrii a internu a po pátáku gyndu a chíru.

reagovat 21.2.2013 15:52 - Veronika

Marie Dr Praško je v...

KBT je v Praze na 6týdnů stojí 1Otisíc

reagovat 17.4.2013 21:23 - Jiří

Ty si ujeta kdo ti to bude...

Dobrý den, slušnosti Vás zřejmě nikdo neučil, že?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *