Každý má svou nemoc - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.11.2001 09:28 - AnnaDobrá

Plně souhlasím. Když se zamyslíme nad nemocí, která nás trápí a zeptáme se, k čemu nás nutí, co po nás chce, poměrně snadno přijdeme na způsoby léčby. A nemusí být někdy ani složité ani drahé. Jediné, co vždy stojí v cestě našemu uzdravení jsme my sami. Jde opravdu jen o to, abychom se dokázali podívat na své tělo jako na chrám, který nám byl propůjčen a my se o něj máme starat. Velice mi a mým přátelům pomáhá:
"Zkus se podívat na sebe jako na cizího člověka." Ať už v zrcadle anebo psychicky si představ, že stojíš vedle a díváš se sám na sebe - jak jednáš, jak mluvíš, jak sedíš, jak stojíš ... A hlavně - komu ubližuješ, koho chválíš, komu pomáháš!!! Zkus si uvědomit, že všichni jsou takoví a jsi jedním bodem z celku.
Nedávno mě napadla taková myšlenka: "Všechno, co v životě udělám, udělám stejně nakonec pro sebe."
Ony totiž všechny nemoci mají svůj původ v psychice. Proto je nejdůležitější, jak žiješ. Poslouchej svoje orgány - říkají ti, co není dobře. Kde je chyba. Lze to celkem snadno poznat - všímej si lidových pořekadel:
Mám toho plnou hlavu, plné zuby, žluč mě zalila, vaří se mi krev, vztekem zežloutla, zvedá se mi z toho žaludek ... Takových je mnoho a říkají pravdu. Tam je třeba hledat příčinu nemocí. V podstatě se dá říci, že nemoci vznikají z nelásky - k sobě, k druhým. Četla jsem v jedné báječné knize, že lidé dělají všechno ze dvou důvodů - z lásky a ze strachu. Ať si projdeš jakoukoli situaci, kterou řešíš - výsledek je takový, podle jakého principu jsi jednal. Láska nebo strach. Láska přináší užitek, radost a krásu a zase lásku, strach plodí zlo, závist, nenávist a ---- nemoce. Takže sohlasím s tím, že dědičné nemoci nejsou - jsou jen dispozice. K tomu, aby nemoc propukla, přispíváme my sami. A tam je jádro pudla. Je totiž jednodušší přijít za hodným panem doktorem, který mi vždycky napíše prášky, než jít za tím cvokem, který chce, abych se přestal vyvalovat u televize a místo řízku si dal zeleninový salát, abych přestala pomlouvat snachu a snažila se mít ji ráda (když mi ukradla syna,že). Taky o čem bych si povídal s přáteli v hospodě (pro ženy varianta u kávy a zákusků).
Změnit své myšlení a pohled na svět je opravdu velice těžké, ale není to nemožné. Lze to velmi dobře aplikovat například na odvykání kouření.
Je to obšírné téma, raději už končím ... Dá se o tom povídat věky.

reagovat 20.6.2006 19:49 - Rob

Já zase nesouhlasím, protože dědičné choroby jsou a existují. Důkazem toho je genetika.

reagovat 7.7.2006 11:32 - j.k.

annadobrá to vidí dobře,souhlasím

reagovat 16.7.2006 18:30 -

KDYŽ TO ČTU,SLYŠÍM SOUSEDY"TA JE MAGOR BYLA U NÁKÝ ŽENSKÝ CO DĚLÁ NÁKÝ BAREVNÝ FLAŠKY"/AURASOMA/ MOJE SOUSEDKA VÁŽÍ CENT A LIBUJE SI V TOM JAK TO ZDĚDILA PO MATCE,JE

2006 KDY V KAŽDÉ DOMÁCNOSTI JE TOLIK TECHNIKY JAKO NA RAKETOVÉ ZÁKLADNĚ,MYŠLENÍ LIDÍ SE HNED TAK NEZMĚNÍ ,MYŠLENÍ JE TOTIŽ PRÁCE A PRO NĚKOHO DOST NEPŘÍJEMNÁ

reagovat 7.8.2006 12:21 - iva

to je všechno hezké, ale proč umírají malé děti na rakovinu?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.3.2007 12:01 - Suzatlien

Jsou jedny antibiotika, které dočasně vezmou sluch, který se po léčbě vrátí. Z hlavy už nevím, u jaké to bylo nemoci, ale byla vážnějšího rázu.

reagovat 28.11.2008 10:36 - Klementinka

Řekla bych, že ten článek má hodně společného knihou: Proč jsme nemocní od dr. Petra Novotného

reagovat 14.7.2010 13:54 - evika

ještě jsem jakž-takž...

Rodiče jen přenesli dispozice, a i to dítě má vlastní dispozice - ať omu říkáte karma a díváte se na to z hlediska duchovního,, nebo dědičnost - věříte v tomto případě té proklamované dědičnosti, když to v rodině nikdo neměl? Kde ta dědičnost (z pohledu dnešní medicíny) je ve Vámi popsaném případě? Co na tohle genetika? Mám podobný případ ve své rodině, přímo se mne to dotýká, a o dědičnosti zde nemůže být řeč - nehledě na to, že v rodině máme takové případy dva, a jsou to dvě naprosto odlišné choroby dvou dětí (jedno mé a jedno mé sestry), které do pokolení praprarodičů nikdo v širokém příbuzenstvu neměl. Co na to ta genetika a dědičnost tedy říká - jak to vědecky vysvětlíte?

reagovat 3.10.2017 13:41 - Vojta

to je všechno hezké, ale...

Podle těchto teorií malé děti většinou onemocní kvůli svým rodičům. Má to být údajně lekce pro rodiče. Těžko říct, jak to ve skutečnosti je. Věřit v to, že rakovina dítěte nemá žádný důvod, jen blbé geny, je též víra na houby.

reagovat 13.11.2017 15:27 - Marie

Jo a jeste:lide jako Vy by...

Přesně vyjádřeno.Kdo to nezažije,tak nemůže nic vědět.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *