KAVERNOM

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.1.2004 17:25 - jitka

Uz 2 mesice me boli zada a brni prava ruka a noha take se mi toci hlava.Na MR mozku mi nasli kavernom ale pro nejasnost popisu se jeste nevi zda je pricinou potizi.Pry to ale neni zadna hruza.Tak ja nevim.Pry to mame v těle všichni.Mam 2 vysvetleni jedno jako shluk cev a druhe jako dutina.Co si o tom myslite?

reagovat 3.9.2008 13:55 - irenaobratila bych se do stresovic na prof. charvata s dotazem co si o tom mysli.

reagovat 21.2.2009 07:51 - Renata

Kavernom jsem měla také, jenže začat krvácet do mozkového kmene a ohrožoval mi život. Zachránil mě pan primář Michal Šetlík z Nemocnice na Homolce (neurochirurgie). Zkuste štěstí tam. Držte se, Renata (31 let)

milarad"seznam.cz

reagovat 18.3.2009 11:36 - Naďa

Dobrý den,

krvácení mám za sebou, čeká mě operační odstranění kavernomu, mám strach, jsem psychicky úplně na dně, ani nevím proč, to ten strach, kdyby Vás napadlo něco pozitivního, budu ráda, díky Naďa.

reagovat 24.3.2009 23:29 - Vojci

Přítelkyně jde pozítří, má ho někde v mozkovém kmeni, operovat ji budou v Liberci, prý tam jsou nejlepší neurochirurgové..snad to bude v pořádku..Už jsem snad 3 dny nespal, tvrdí mi, že jí pak musejí nechat nějakou dobu v umělém spánku a tak a jsem z toho trochu nervózní, ale snad vědí co dělají..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.12.2016 12:14 - Mahler

Dobrý den,chtěla bych se...

Tak jak je ?

reagovat 10.2.2017 13:36 - alena

Kavernom jsem měla také,...

mužu se zeptat, jak vám byl odstraněn?Za 3 týdny jdu na operci a protože chtějí vyšetření jícnu, kde povede kamerka..tak mám pocit zd anebudou operovat treba nosem?Mám kavernom v pravém penduklu mozečku..takže ze zadu asi těžce přístupný

reagovat 13.3.2017 17:11 - Eliška

Dobrý den, mám důležitý dotaz. Jsem 10 let po operaci velkého kavernomu. Operace se neobešla bez následků, jsem ochrnutá na levou část těla, ale funguji skoro normálně. Teď mi končí první trimestr těhotenství a řeším porod. Stále mám na mozku malé nálezy kavernomů a lékař mě automaticky posílá na císařský řez. Já ale nechci přirozený porod jen tak vzdát. Cítím se zdravá, téměř bez obtíží. O kavernomech ani nevím a nevěřím, že není možnost přirozeného porodu. Nemáte někdo zkušenosti nebo informace o této problematice? Děkuji moc. Eliška

reagovat 16.11.2017 12:54 - Simona

Uz 2 mesice me boli zada a...

Dobrý den. Já i mé děti máme kolem 20 kavernomů v mozku a toto onemocnění je u nás familiárně dědičné. Obě verze Vašeho vysvětlení jsou správně, jedná se o dutinu, ve které je shluk nebo uzlík cév.Sámotné není nikterák nebezpečné, nesmí dojít k prasknutí a zakrvácení. I pak je podstatné, kde se kavernom nachází. Dcera měla krvácení už 3krát, ale díkybohu na "nepodstatných" místech.Bohužel má jeden v mozkovém kmeni a roste. Zde je to ovšem velice nebezpečné.Lékaři se bojí jít do operace, ale současně se bojí jí ho tam nechat.

reagovat 10.2.2018 19:39 - Kami

dobrý den.čeká mě operace...

Ahoj,můžeš prosím popsat průběh hospitalizace a nasledne rekonvalescence? Mě čeká nyní operace kavernomu v krční míše... Samo mám strach,mám děti,práci... Vím,ze každý jsme jiný,ale moc mě zajímá jak vše půjde a na co se připravit... Dekuju moc❤️

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *