Káva aneb čím se povzbuzujete

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.4.2005 12:12 - Lenca

Zajímalo by mě, co si myslíte o pití kávy a zda vás taky tak povzbuzuje jako mě. Myslíte si, že je možné mít na kávu závislost ? Neumím si představit, že bych si ráno na probuzení neuvařila kafíčko, ale mám pocit, že píju víc kávy než je zdrávo - mám pocit, že mě nastartuje,dokonce trochu zlepší náladu, ale když to množství za den přeženu, tak to má negativní účinky - bolesti hlavy, předrážděnost, deprese. Je v pořádku, že piju kávu, i když beru antidepresivum Zoloft ?
Co vás nejlépe nastartuje po ránu ? a čím se dobíjíte přes den ?
Přeju Vám pěkný den.'

reagovat 22.4.2005 14:24 - Alena

Není nad to, dát si po ránu ten černý odvápňovač kostí a překyselovač žaludku a pak se futrovat antidepresivy...'

reagovat 22.4.2005 14:58 - Petr

Milá Lenko!Mám rád ráno také kávu, člověku je jaksi příjemně!Rozhodně bys to ale s kávou neměla přehánět!Víš co tě ráno také může nastartovat?Mysli na to co tě pěkného tento den potká a co můžeš udělat pěkného pro druhého, nějaký dobrý skutek!A usmívej se!Podívej se jak je na jaře venku krásně!'

reagovat 22.4.2005 15:03 - Jana

Mne ráno nastartuje sex'

reagovat 22.4.2005 15:28 - Lea

No je fakt, že názory odborníků se na kávu velmi liší, jednou jsou proti a příště zas kávu vychvalují. Já sama cítím, že příliš překyseluje ale mám pocit, že bych bez ní nemohla fungovat, takže asi vzbuzuje závislost. Ráno si uvařím kafíčko, vemu si pěknou knihu, sednu si na terasu a v klidu si ji vychutnávám, dokud mám ještě klid a děti spí ;-)))
A to jaro vnímám dost silně, i když beru antidepresiva - neoblbují mě! /mimochodem lékař mi kávu dokonce doporučil, když trpím nízkým tlakem/.
Asi zlatá střední cesta.
Vím, že jsou lidé, kteří vypijí až 10 káv denně ! A taky znám ty kteří ji nepijou vůbec a přesto dokážou pracovat do noci. Nějaký čas jsem užívala guaranu(nevím jestli jsem to napsala dobře), ale necítila jsem výraznější povzbuzení.
Docela mě překvapil himálajský bylinný čaj, i když mi moc nechutná, včera jsem vydržela pracovat do půl druhé v noci a to jsem vstávala v pět ráno. Pěkný den všem, pa.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2014 19:48 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 8.10.2015 22:09 - Veronika Z.

Kávu samozřejmě v rozumném množství, nic se nemá přehánět. A také záleží na kvalitě kávy. Pokud člověk bude pít tu nejlevnější,kde polovina je tvořena černými zrnky a dalším odpadem, tak to určitě tělu neprospěje. Já si domů kupuji tu kvalitnější a když jsem venku, tak nikdy ne z automatů. To ani není káva. Teď jsem si oblíbila například kávu od české lokální pražírny Doubleshot. Škoda jen že takové značky nejsou v kavárnách častější oproti těm italským.

reagovat 9.10.2015 12:03 - kávomilka

něco na tom bude. :-) taky dávám přednost kvalitnějším potravinám a to i kávě... jsem vyznavačem zdravé stravy a taky fair trade produktů. a když už občas zhřeším, tak kvalitně. :-D O této značce kávy jsem už slyšela, ale nikdy na ni nenarazila ve městě. :(

reagovat 10.10.2015 15:00 - Veronika Z.

něco na tom bude. :-) taky...

Aha aha. Ona totiž tato značka není tolik známá oproti těm jiným zahraničním. Já na ni chodím u nás v Ostravě v chocolaterii Amali. Je to v obchodním centru, takže vždy po nákupech si zajdu třeba na cappuccino a nějaké pralinky k tomu. :-) Ale na internetu najdeš určitě, kde všude je nabízena.

reagovat 12.10.2015 12:03 - kávomilka

Aha aha. Ona totiž tato...

dobře, to já se určitě podívám. ráda ochutnnávám nové značky káv, které nejsou tolik profláklé. :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *