Kastrace kočky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2005 08:48 - Jitka

Dobrý den, předem se omlouvám, možná sem toto téma nepatří, tak bych byla docela ráda, kdyby mě nikdo za to nenapadal a nenadával...děkuji. Ale jelikož mi přijde Doktorka jako forum, kam chodí dost lidí, tak prosím o radu.
V pátek jsme nechali vykastrovat naší kočičku, probudila se z narkozy celkem dobře. Ale celý víkend málo jedla, polehávala, pospávala. Na záchod chodila vcelku normálně.
Je tenhle stav normální? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Předem moc děkuju.
Kočička je miláček rodiny, proto o ní máme strach.'

reagovat 15.8.2005 11:01 - Olga

Je to normální.'

reagovat 15.8.2005 12:13 - Monika

Ahoj Jitko, my máme kočičky dvě, obě sterilizované, u té první to bylo v pohodě, probíráni proběhlo poměrně rychle a brzy byla skoro čilá, ale u té druhé to bylo jak píšeš - pár dnů potom malátná, ospalá, dokonce druhý den po zákroku zalezla pod vanu a nemohli jsme ji celý den dostat ven - nejedla, nepila a já už měla o ni strach. Na pátý den jsme zjistili, že stehy trochu povolily, doktor sice říkal, že se to stává celkem běžně, musel jí dát znovu narkózu a ránu revidovat, já jsem se hrozila, co to s ní udélá, ale po té druhé narkóze se zotavila mnohem rychleji a nebyla tak ospalá. Jsem ráda, že to je za náma. Neboj, kočky mají devět životů, bude v pořádku, jen jí občas mrkni na stehy, jestli se nerozjíždějí.'

reagovat 15.8.2005 12:30 - Dana

jéžiš, to já si s kastrací mojí kočičky užila! Musela jsem si vzít týden dovolenou, a první dvě noci jsem vůbec nespala!
Naříkala, sténala, pořád se chtěla odplazit někam - nesmášela ten kornout kolem krku, nakonec dostala takový obleček. V tom vypadala jak jitrncie se čtyřmi špejlemi, a naříkala ještě víc!
Trvalo to týden - a celou dobu jsem si nadávala, jaká jsem to blbaňa!
Už je to tři roky, a je to fajn, ale ty první dny horror!!!!!!!!!!!!!!'

reagovat 15.8.2005 12:33 - Olga

Kornout kolem krku? To je hnus! Můj veterinář řekl, že kočkám se nedává, protože ho nesnášejí a trpí. Moje kočka měla po kastraci jeden jediný steh. Jasně, první den - večer - noc jí bylo zle, ale to je po narkóze každému. Pak už byla v pohodě.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.8.2016 20:34 - Eva

Evčo, v kolika měsících...

Kočička Káťa je nalezenec, v listopadu v loňském roce se k nám u zahrady přidala. Tak věk přesně nevím, ale myslím, že mohla být narozena tak květen-červen, dávali jsme jí kastrovat letos v únoru, protože už 3x mrouskala a to bylo hrozné, ještě kocouři vykulení, ale opravdu to snášela moc dobře, stálo to něco málo přes tisíc. Dostala injekci antib. a proti bolesti, máme dobrou doktorku, vezli jsme ji v poledne a doktorka si ji tam nechala až do 18, kdy končí.

reagovat 28.8.2016 20:39 - Eva

Kočička Káťa je...

Ještě bych dodala, že Káťa jednou zvracela po té narkoze, nevydržela a jak byla hladová, tak jsem jí dala půlku takové tekuté tyčinky, ale bylo to přece jen brzy, ale druhý den už po troškách a dobrý a jak jsem psala od rána lítala po bytě,až jsem měla strach, že jí prasknou stehy,ale v pohodě.

reagovat 29.8.2016 08:14 - -

Ještě bych dodala, že...

Mnohokrát děkuji :-)

reagovat 25.1.2018 20:33 - Klára

Dobrý den, předem se...

Dobrý den, to je úplně normální. Naše Minda se chovala zrovna tak, když jsme ji nechali vykastrovat. :) Zkuste když tak mrknout sem - http://www.metropolevet.cz/kastrace-kocky-praha/ - všechno je tam pěkně popsané.

reagovat 27.1.2018 19:51 - Jana

Taky jsem měla kastrovanou kočku na kastrolu s máčečkou a chlebem.Mňam ta byla dobrá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *