Kašel

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.6.2001 22:19 - Patrik Hacker

Mam často rýmu a ůporný kašel na ktery mi moc nezabirají kapky ani kodein a antibiotika.'

reagovat 21.6.2001 01:22 - Doktorka

Rýma i kašel mohou být virového původu. V takovém případě antibiotika nejen že nezaberou, ale mohou i být škodlivá, protože naruší přirozenou střevní mikroflóru, rozmnoží se kvasinky a oslabí se celková imunita. Po každé léčbě antibiotiky by mělo následovat užívání Lactobacilus acidophilus a česneku pro obnovení střevní mikroflóry.

Též bych doporučila vynechat hlenotvorné potraviny - viz. http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-art.asp?id=372 a podpořit celkově imunitu (Echinacea, Vironal nebo konstituční homeopatická léčba).
Pokud kašel přetrvává velmi dlouho a je zvýšená teplota , je potřeba udělat rentgen plic, zda nejde o virový zápal plic.'

reagovat 17.12.2002 16:39 - Eliška

Pěkný den,
mám již rok dusivý kašel spojený s vykašláváním tmavých hlenů.
Ze začátku jsem chodila po plicních lékařích a klinikách, kteří mi prováděli rengen a jiná vyšetření na zjištění obsahu plic. Všechny výsledky jsem měla v normě - astma bylo vyloučené a tak začla nekonečná léčba (zřejmě chronického zánětu), obněnování tisíce léků a bezvísledně.
Jelikož mám špatná játra a nemohu stále do sebe cpát antibiotikum ani jiné léky - ukončila jsem bezůspěšnou léčbu u obou doktorek. Pokusila jsem se používat bilinky, homeopatika, a jiné léky (ACC aj) vše naprosto bezůspěšně. Zachvaty kašle začínají být stále častější a hlavně je to velice unavující - kašlu již přesně rok. Jsem jak tuberák. Memáte náký návrh na léčbu - nejlépe samo léčbu jelikož již ze sebe nechci dělat pokusného králíka.

Děkuji a přeji pěkný den'

reagovat 18.4.2003 08:01 - Lenka

Můj čtyřletý syn má už třetí den v noci suchý kašel. Přes den nekašle, nemá rýmu, ani žádné jiné příznaky nachlazení. V noci vzduch v pokoji zvlhčujeme, ale suchý kašel trva. Spí při zavřeném okně.'

reagovat 5.11.2003 09:43 - Bára Ř.

Milá paní doktorko,již dva měsíce mě trápí kašel a nevím jak se ho zbavit.Je spíše suchý,občas vykašlu bílý hlen.Během měsíce jsem vybrala troje antibiotika,dva různé sirupy proti kašli,ale bez efektu.Na vyšetření plic mi nic nenašli.Prý by se mohlo jednat o počínající astma,ale musela bych se podrobit častějšímu vyšetření.Mívám "záchvaty"kašle,hlavně v chladném počasí a po zátěži(např.vyjít schody). Prosím,můžete mi poradit?
Bára(20)'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.2.2016 13:57 - no

Od koho jste o tomto...

protože jsi retardovaná. ACC zná každý.

reagovat 15.9.2016 22:29 - Iva

Fluimucil je nový ne? Já o něm neslyšela, protože mi pořád doporučovala lékárna ACC.

reagovat 28.9.2016 20:44 - Martina

To nevím Ivo, ale každopádně fluimucil je stejný jako ACC co se účinku týče. A hlavně je levnější, což je dobrý, proč platit víc za stejné.

reagovat 28.9.2016 21:13 - rada

To nevím Ivo, ale...

Fluimucil je dražší než ACC. To jen pro nechápavé.

reagovat 2.10.2016 23:12 - Martina

Fluimucil je levnější než acc.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *