L-karnitin pomáhá s nadváhou, únavou i onemocněním srdce - komentáře

Archiv příspěvků

reagovat 17.10.2001 08:56 - Krak

V textu se vyskytují tvrzení o tom, že karnitin pomáhá sportovcům zlepšit výkonnost a zkrátit regeneraci. Rád bych viděl důkazy potvrzující pravdivost tohoto tvrzení. Doporučuji všem přečíst si tento článek.
Krak

reagovat 9.1.2002 12:17 - sosák

Po přečtení článku v prvním komentáři, který vyzněl naprosto negativně ve prospěch karnitinu, jsem nepochopila, proč dotyčný člověk použil pouze studie o karnitinu, které vyznívají v jeho neprospěch. Studií bylo provedeno daleko více a mnoho jich má daleko příznivější výsledky. Nemám je bohužel k dispozici, ale to je mi popravdě řečeno úplně jedno. Karnitin jsem začala používat už velmi dávno a za jeho služby jsem velmi vděčná. Především únava po trénincích odcházela podstatně rychleji a velmi jsem ocenila karnitin při redukčních dietách. Patřím k lidem, kteří vyzkoušeli bezpočet různých redukčních diet a všem je myslím známo, že čím častěji dietu držíte, tím horší a pomalejší je hubnutí. Je sice pravdou, že nemám vlastní zkušenost s používáním karnitinu jen coby doplňku výživy bez fyzického cvičení. Ale pokud jsem karnitin používala 20 minut před aerobním tréninkem, tak vám můžu velmi svědomitě potvrdit, že to je pro mě doslova zázrak. Ať už se věci a různá měření mají jakkoliv, mně karnitin pomohl a nedám na něj dopustit. Zkuste to!

reagovat 1.3.2004 22:52 - Cestmir

NEKOLIK INFORMACI - V 80. letech byl objeven blahodarny vliv nekterych aminokyselin na mnoho specifickych stavu. Jsou nyni vyuzivany stejne jako vitaminy.
CARNITIN je aminokyselina, ktera se sklada z lysinu a methioninu. Bezne se pouziva pri prevenci srdecnich chorob a k doplneni svalove energie.Slouzi k prenosu tuku k mitochondriim, ktere jsou vlastne jakousi miniaturni bunecnou elektrarnou.Mitochondrie spalovanim premenuji tuk v energii. Carnitinove kapsle mohou tedy byt dobrou zasobarnou energie pred zvysenou fyzickou aktivitou.1500 mg denni davky carnitinu jsou rovnez pouzivany k posileni sexualniho vykonu.Osoby drzici redukcni dietu muze carnitin uchranit pred vnikem ketozy, nastavajici pri polovyhladoveni v dusledku stravy s nizkym obsahem karbohydratu, ktera muze byt smrtelna.
METHIONIN - je aminokyselina, ktera obsahuje siru. Je to chelator, coz znamena, ze se spojuje s toxickymi prvky {jako olovo, rtut a kadmium} a vylucuje je z tela.Tyto toxicke prvky zpusobuji mnoho poruch, vcetne vysokeho tlaku, deprese,hyperaktivity deti, zhorsovani pameti,poruch nadledvin.Proto muze methionin prispet k lecbe techto stavu.Je ho hodne v mlecnych vyrobcich a mase, ale chybi v zelenine a lusteninach.Vegetariani maji proto sklon k jeho nedostatku a meli by jej proto v jine forme uzivat.
LYSIN - muze velmi efektivne potlacit virus, ktery zpusobuje tzv. opar{herpes simplex}. lysin se nachazi v zelenine a obili a hraje dulezitou roli pri vstrebavani vapniku.
Vsechny dulezite aminokyseliny se volne prodavaji a obvykle je jejich nazev spojen s predponou L, jako
L-Arginin, L-Lysin,L-Carnitin apod.
Vice viz kniha Dr.Michael Sharon - Komplexni vyziva, vydalo v roce 1994 nakl.PRAGMA Praha.

Solgar 7

reagovat 13.10.2006 21:18 - Martin

Když neumíš vkládat odkazy, tak je nevkládej, debile. Stránka nelze zobrazit...

reagovat 11.4.2007 09:32 - Debil

Kdyby nebyli Martine tvý rodiče sourozenci tak by jsi si možná všimnul, že komentář s odkazem je již poměrně starej...

reagovat 19.4.2007 10:45 - A.

Funkční odkaz:

http://www.001shop.cz/L-Carnitine-Star

;-)

reagovat 8.12.2007 00:29 - František Prout

Na nadváhu - únavu a nemoci srdce je přece nejlepší česnek! To vědí snad všichni, komu ještě pojídání tablet a chemie nezatemnilo mysl. Nejucinejsi a bez "vune" je ale v alkoholu. Studii jak a co umi snad se všemi organy v tele je plny internet a lekarske knihy! V tinkture jde cesnek rychle do krve a nedrazdi zaludek. Telo se vyborne detoxikuje. Proc do sebe rvat zbytecne pripravky. Pozor - aby cesnekove kapky fungovali - musi byt citit. Synátor mi daroval limitované kapky allivictus.com - ty nejsou po požití citit. Berou to pry jenom vrcholový sportovci a členové nějakého VIP klubu. Je to tedy darda - ale cesky produkt a fakt sila! Kapu treti mesic, porad jeste mam prvni baleni a zmeny tlaku a cholesterolu nuti meho internistu k zamyšlení. Trápím jej a neříkám mu co používám. Výsledky ale jsou, vysadil mi prášky na tlak!

reagovat 25.3.2008 22:18 - karel

Ano , s mnohým lze souhlasit , ale člověk by se měl vyvarovat oběma extrémům - jak nedostatku karnitinu (vegetariáni) tak pravidelného užívání vyšších dávek. Oba dva extrémy totiž mohou ve vyšším věku vyústit v poškození srdečního svalu , nezapomeňte že pokud zásobujete svaly vysokými dávkami karnitinu , stoupá jeho hladina i ve svalu srdečním !

reagovat 25.5.2008 20:57 - Teueska

Mám ten dojem, že někteří se velice rádi vyjadřují mimo mísu a ještě urážejí ostatní...

Mám ten dojem, chlapci, že máte nedostatek sociálních kontaktů... Poradím vám: Neseďte si na vedení ani na prdeli u PC a vyražte ven...aspoň do přírody, je tam nádherně! ;o)

reagovat 29.3.2009 14:42 - Lucasinka

Karle, rozlišuj, prosím, vegetariány a vegany - je v tom dost významný rozdíl. Nedostatkem karnitinu trpí VEGANI

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *