KAM VYRAZIT DO ZAHRANICI aneb KDE TO MAJ CESI NEJRADSI?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.1.2007 04:59 - Patrika

Ahoj lidi! Ziju v Irsku a zajimalo by mne, kde jinde zijete a jak jste tam spokojeni. Uplne se tresu na vase zazitky a poznatky! Ja se v Dublinu totiz citim osamele, vykorenene, ale zaroven se bojim vratit do Cech, trochu se bojim kulturniho soku. Ziju tady totiz uz 3 roky a jsem zvykla na urcitej standard, ale abych neodbihala od tematu: Irove, anglicka mentalita, mi prijdou samozrejme uplne jini od nas. Takovi jakoby vsechno hrali, mozna je to i tim pocasim, ze je tady porad zima a prsi, tak lidi jsou takovi chladni. Ale hlavne mi prijde, ze maj city na uplne jinym miste nez my. Ja si tady pripadam tak trochu jako z Marsu a nemuzu se zbavit toho pocitu, zase kdyz prijedu do Cech, tak se mne vsechno dotyka, najednou vsechno prozivam hloubeji, ale lidi si zas porad stezujou a jakoby tam taky nemam soukromi. Takze tady jsem odtrzena od sebe a doma bych nejradsi utekla od lidi. Tak to si nevyberete :)

reagovat 28.1.2007 04:44 - Patrika

Jaky jsou pocity Cechu v zahranici?

reagovat 28.1.2007 04:47 - Patrika

Mam tak trochu pocit, ze jsem v Irsku ztracena...

reagovat 28.1.2007 07:21 - step

já žila 10let v cizině,nejdříve na Kanárských ostrovech a pak ve Španělsku...Byla jsem tam štastná jen mi chyběli čeští přátelé...Ted je to skoro 2roky co jsem se vrátila do Čr a ti přátelé,kteří mi tak chyběli,najednou nejsou a zjištuji,že mi hrozně chybí ten pocit ,žití,, venku a jak můžu,tak tam jedu vždy jen na pár dní..Je to takové utíkání odsud tam a odtamtud sem...Tady jsem doma,ale život mě naplnoval daleko víc tam..Nevím-prostředím,počasím,mořem,které miluji,způsobem života-přijde mi že tam ty lidi jsou daleko veselejší,dokáží prožívat věci jinak než spousta lidí tady..Tady nekoukám skoro na českou tv,ale na španělskou,poslouchám z 99% španěls.muziku před českou...Nezvykla jsem si tu-a to jsem tady doma..Vím,že bych nemohla být celý rok jen v Čr,ale že musím každé 3měsíce ujet do Španělska at jen na pár dní...Neříkám že všichni tady v čechách jsou stejní-ale alespon to co já vidím-tady lidi jsou víc doma i o víkendech..Tam se lidí daleko více scházejí,jsou zvyklí na život ,venku, chodí se víc bavit,o víkendech jezdí s dětmi bud k moři nebo na hory,na výlety...Samozřejmě tady také-ale prostě to co já vidím v mém okolí-mé známé,kamarádky atd...Není to to samé...Stýská se mi....'

reagovat 28.1.2007 16:02 - ivka

před deseti lety jsem žila rok v rakousku jako au-pair, pak půl roku ve švédsku, nakonec jsem byla pět let ve španělsku, tam jsem si našla práci, bydlení, zvykla na jejich hudbu, jídlo, našla kamarády... prostě jsem si takhle zvykla na několika místech a z každého mi něco chybí, sluníčko, pohoda, lidi, stejně tako jako když nejsem v čechách, taky mi chybí. takže hodně cestuji a přemýšlím, kde se usadit natrvalo, ale asi budu už věčný cestovatel...'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.6.2012 06:08 - Dája

Krásnou a šťastnou zemí pro přistěhovalce je Austrálie! (vlastní zkušenosti)
Po rodné zemi se ale lidem citlivým stýská všude!

reagovat 20.6.2012 06:10 - Dája

Zapomněla jsem dodat to velmi důležité:
Bez jazyku to nejde!!!! Bez něj nebudete šťastní nikde. Nejdříve zabrat v učení a potom vyjet!

reagovat 20.6.2012 08:23 -

Tak já jsem se usadila v Itálii a po Češích se mi vůbec nestýská. Byla jsem tu na návštěvě 5x a už nikdy více. Že mají Češi závist zažranou pod kůží jsem věděla vždy, ale že i těch pár přátel neskousne, že se mám lépe, než oni, to byla velká rána! Nebudu popisovat, jaké podrazy na mne udělali a co z toho vzešlo, každopádně s Čechy jsem tímto skončila. Občas se jdu pobavit na tohle fórum a nelituji, že jsem pryč, daleko.

reagovat 25.4.2014 12:39 - Bhíma

Já chci taky vypadnout z ČR. Je my 26 let a jsem z Ostravy, výhledy nulové. Nechtěl by si mě někdo chtít vzít pod křídla a do začátků my pomoct si v zahraničí najít práci?

reagovat 25.4.2014 14:26 - b

Já chci taky vypadnout z...

Nabídek je vác než dost. Stačí si to jen pozjišťovat a ne se na někoho přicucnout.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *