Kachni vejce s cesnekem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.12.2006 15:35 -

Dobry den,
v jedne zemi na vychode se rika,ze po pozreni kachniho vejce s cesnekem se muze umrit.Ale ja tomu vubce neverim.Proto se zde ptam,zda je to vubec mozne?Podle me muzete dostat akorat velky prujem.
Diky

reagovat 10.1.2007 11:09 - Draw4

Nikde jsme nenašla téma Křepelčí vejce. Chtěla bych se dozvědět,zda obsahují cholesterol'

reagovat 10.1.2007 11:27 - Petr

No to už bude diskuze na Doktorce brzy fakt zaplevelená miliony nesmyslných témat.Někdy fakt síla.Tak prostě tuhle, stejně tak málo častou kombinaci nejez, ne? Aspoň já jsem tedy ještě nikde nenarazil na kachní vejce s česnekem...To sem můžu dát téma "Máte radši kotletu na kmíně nebo obalovaný sýr?" nebo "Bolí víc v krku kost z pstruha nebo lína?" či já nevím co...'

reagovat 16.1.2007 09:14 - coroner

Z bioenergetického hlediska disponují tyto dvě potraviny opačným typem extrémních energií, proto se domnívám, že by k žádnému většímu zdravotnímu problému po pozření této kombinace nemělo dojít.

Prakticky se z větší části energie vajec a česneku vykompenzují.

Toto se dělá i při běžné přípravě jiných potravin (pokrmů), kdy podvědomě kombinujeme energetické protipóly v potravinách.

Např. topinka - česnek, vajíčko - houby, šunka - ananas + smetana, řízek - bramborová kaše, biftek - kečup a podobně.

Z hlediska zdravé výživy jde ovšem o kombinace extrémní, proto se nedoporučují.'

reagovat 16.1.2007 09:25 - Linda

To by ale pak byla dělená strava dost škodlivá?'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.1.2007 09:25 - Linda

To by ale pak byla dělená strava dost škodlivá?'

reagovat 16.1.2007 13:32 - coroner

Však ona také škodlivá je. Byla vyhodnocena jako současný nejrizikovější dietologický systém, pokud je ovšem praktikována DLOUHODOBĚ. Pojem, co je myšleno dlouhodobostí, lze těžko blíže specifikovat, protože každý jsme jiný.

Z krátkodobého hlediska se nám mohou některé její projevy jevit subjektivně spíš jako určitý přínos pro ozdravění těla. Zvlášťe tomu je v případech, když nám jde o zhubnutí.

Pár lidí na to upozornilo přímo na diskusním fóru o dělené stravě. Jmenovat lze např. příspěvěk Libora 29.11.2001 22:04:00, http://diskuse.doktorka.cz/delena-strava/archiv/40/. Ten na její rizika upozornil jako první.

Vyhodnocení jednotlivých nejčastěji dnes praktikovaných dietologických směrů je uvedeno např. v knížce Příroda se nikdy nemýlí - lidé a věda často.

Bývá už jen v městských knihovnách.'

reagovat 25.5.2013 09:02 - Mc

Nikde jsme nenašla téma...

Křepelčí vejce: jsou uznávanou pochoutkou. Spousta lidí je jí proto, že mají méně cholesterolu. Ale pozor, rozdíl je v obsahu cholesterolu v jednom kuse, křepelčí vejce jsou totiž asi 5x menší. Ve srovnatelném množství vajec křepelčích a slepičích je množství cholesterolu téměř stejné.

reagovat 25.5.2013 21:01 - !

Vaše starosti bych chtěl mít.

reagovat 6.3.2014 20:13 - Petr

Nejde ani tak o ten česnek, jako spíš o to vejce. V Čr je prodej vajec vodní drůbeže zakázán a obecně by se konzumovat neměla, z důvodu vysokého rizika kontaminací bakterií Salmonella ;-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *