Jsou věřící spokojenější? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2008 19:03 - Samantha

Také si myslím, že nezáleží na tom, jestli je člověk věřící nebo ne. Myslím, že víra může dokonce někoho i svazovat - ne víra jako taková, ale pravidla určená lidmi.

reagovat 7.5.2008 19:20 - Samuel

Samantho, tos rekla perfektne. Dokonaly priklad toho je Islam. Muslimove jsou nejvic verici na svete, ale i nejmin spokojeni. A prave v Islamu se nejvic projevuje to, ze problem neni vira, ale jak je ucena lidmi.

reagovat 7.5.2008 19:44 -

Samueli, Islám sám o sobě je víra jako každá jiná. Ovšem v této podobě se nedá hovořit o víře, to již s vírou nemá nic společného! Ted je to fanatismus. Je to lidmi, jakým způsobem a k čemu víru obrátí.

reagovat 7.5.2008 22:25 - Michal

Je třeba víru spravně definovat, protože víra není to, co lehkověrnost nebo slepá víra. Podle Bible jak čteme v Židům 11,1 "věřit Bohu znamená spolehnout se na to v co doufame, a byt si jist, tím co nevidíme". Jinými slovy, věřit máme je tomu pro co máme důkazy, takže každa slepá víra je fanatizmus, tak zní defenice fanatizmu, takže fanatik je i mirný člověk, který nikomu neubliží, ale slepě věří v něco pro co nemá důkazy u jiných se slepá víra projevuje pravě terorizmem. Slepá víra nikdy nemůže vest ke spokojenosti věřícího. Bible nas vybízí k víře, která je založena na důkazech, ale bohužel to, co učí v kostelich není založené na Bibli, ale na lidských tradicích a filozofíich. Schvalně se si přečtěte Bibli a srovnejte tím, co učí Bible a zjistite, že je to od sebe vzdaleno jak nebe od země. Bible říka nezabiješ, dokonce říka, že máme milovat i své nepřatelé, ale říka i spůsob jakým to máme dělat, říka napřiklad, že nemáme oplacet zlo zlým, nemáme se mstit a ukazuje i mnoho dalších možnosti jak to můžeme dělat, aby došlo k pokojným vztahům, ale bohužel církve se tím neřídí a proto svět je takový jaký je

reagovat 8.5.2008 16:48 - Eowyn

Nespokojenost mnohych muslimu je zavinena podminkami, ve kterych ziji.

V zemich, jako je Palestina, je spokojeny malokdo a nezalezi na tom, jestli je krestan nebo muslim.

Tento tyden byla v Cesku na namesti v centru mesta napadena jedna muslimka kvuli satku na hlave. Kolem byla spousta lidi a nikdo ji nepomohl. Je v nemocnici a lecit se bude nekolik tydnu.

Podobne veci velmi pomahajike spokojenosti muslimu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2014 12:59 - Růža

Celé příbuzenstvo z...

Máme tam příbuzné takže vím o čem píšeš.
Deset kiláků od Znojma.Pámbíček jen v hubě, ale jinak se chovají jako ten dobytek. Závidí pomlouvají a jen oni dělají všechno nejlépe. Všichni jsou u nich blbci nad ně není. A to že chlastají ještě navrch. Byli jsme tam teď na dušičky a když jsme odjeli tak nevím jak ale cinknul mi asi nějak omylem mobil, zřejmě máčknul prcek a tak jsem si poslechla co o nás říkali a to jsme byli ještě na cestě domů. Nejsou upřímní jak se o nich říká. Jenže je to manželovo sestra jsou tam na hřbitově jeho rodiče tak tam párkrát do roka jedeme. Někdo zase nemůže vystát Pražáky.

reagovat 8.11.2014 10:36 - Péťa

Máme tam příbuzné takže...

Jo,to je holt pravda.Já vždycky říkám,že víra a náboženství jsou dva velice rozdílné pojmy!Já věřím v Boha odjakživa ale nevyznávám žádné náboženství.V kostele jsem nikdy nebyl,přesto se často modlím.Opravdová víra je dobrovolná,svobodná a vychází z lidského srdce.Nedá se vynutit ani zakázat ani naučit.Já věřím v Boha,který mě zná lépe než se znám já.Modlitba k Bohu je to nejintimější,co člověk dostal.Neměla by probíhat veřejně ale v soukromí a měla by být naprosto upřímná.Boha nelze obelhat tak jako lidské zákony.Je dobré,sdělit mu v modlitbě o sobě skutečnou pravdu o nás i když není třeba vůbec hezká.Nějaké pámbíčkaření na věřejnosti a plná huba víry mezi lidma je jen komedie.Náboženství je velice snadno zneužitelné k manipulaci s lidmi!

reagovat 8.11.2014 14:18 - !

Růža, moc se mně líbí, když někdo napíše "manželovo sestra".

reagovat 8.11.2014 15:59 - F.M.

Žiju 50 let v Ostravě a tak mám bohaté zkušenosti s našimi polskými "sousedy". Lepší příklad náboženského pokrytectví snad ani nikdo jiný dát nemůže.Plná huba koščula, jak vidí jakéhosi toho černoprdelníka, tak blahem uchcávají.Ale jinak, v řeči co druhé slovo kurva, hlavní je handel, tedy obchod a "vudečky, co se vměstna". Děda vyprávěl, jaká zvěrstva prováděli při záboru našeho pohraničí , tedy hlavně Těšínska po Mnichovu. O tom se radši nikde nepíše, aby se prý nejitřily staré rány.To sudetští Němci proti nim byli velcí humanisté.Nejvíc proti Čechům štvali polští faráři.To všechno byli téměř bigotní katolíci.Z toho vyvozuju, že v těch prasárnách je jejich víra posilovala. Byli si jisti odpuštěním a spasením, jak jim to namlouvali jejich církevní představitelé.A ještě jeden poznatek. nějakým nedopatřením jsem byl nucený absolvovat zádušní mši za jednoho našeho příbuzného, mimochodem, pěkného parchanta.To, co předváděl ten kněz byla naprosto nepřesvědčivá "šmíra." Vypadalo to tak, že ani on sám nevěří tomu, co říká.Kupodivu, obřad rozloučení s mým kamarádem v evangelickém kostele byl plný lidského pochopení a opravdové piety.Tak jsem si říkal, jeden Bůh a jak rozdílné přístupy k němu.

reagovat 29.5.2017 13:45 - neni verici jako verici!

ezo tv cisty hnus! Vypinam!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *