Jsou léky opravdu nutné?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.5.2004 13:21 - Alois

Jak jsem se vyhýbal lékařské péči
Četl jsem kdysi, že lékaři rozdělují lidi do dvou skupin: první skupinu tvoří nemocní, a druhou skupinu tvoří mrtví. Ono něco na tom bude, lékařská věda nám dokazuje, že všecko je vlastně zdraví škodlivé. A upadnout do rukou lékařů je stejné, jako když dáte auto na technickou prohlídku. Moc bych se divil, kdyby se nenašla žádná závada.
V naší rodině se nikdy neužívaly léky bez lékařského předpisu. A k lékaři se šlo pouze tenkrát, když to už bylo nevyhnutně nutné. U nás se jaksi uplatňovala zásada, žě každá nemoc jednou přejde. Léčit se nějak preventivně, to už vůbec nepřipadalo v úvahu. Vzpomínám si, jak jsem se poprvé vyhnul povinnému očkování. Bylo to někdy kolem roku 1950. Nevím proti čemu to očkování bylo, ale bylo natolik povinné, že se potravinové lístky vydávaly na tomto očkování. Tenkrát byl ještě přídělový systém. Očkování probíhalo v hospodě. Matka šla jako první, nahlásila jména celé rodiny a dostala injekci. Otec však dokázal využít zmatku a převedl mne i bratra na druhou stranu mezi očkované. Takže očkovaná byla pouze matka, my jsme se tomu vyhnuli. A neonemocněli jsme!
Podruhé jsem se vyhnul očkování na vojně. Jako nováčci jsme dostávali tři injekce. První injekci jsem dostal, to jsem byl na vojně teprve třetí den. Druhá injekce se dávala asi za dva měsíce. Ten den jsem promítal pro naši roru nějaký výukový film. Po promítání šla naše rota na očkování, a já jsem balil promítací aparaturu. A balil jsem ji tak dlouho, dokud se ostatní z očkování nevrátili. Na mne se v tom zmatku nějak zapomělo. Třetí injekce se dávala opět asi za dva měsíce, to už jsem byl ostřílený voják. Šel jsem na ošetřovnu, svlékl jsem se, a když jsem si všimnul, že přímo jmenovitě to nikdo nekontroluje, tak jsem se zase obléknul a odešel jsem. Nikdo si toho nevšimnul. Musím ještě dodat, že jsem vojenskou službu prožil ve zdraví, nebyl jsem o nic více nemocný než ti očkovaní!
Dalšímu povinnému očkování jsem se vyhnul v roce 1966. Tenkrát byla nějaká chřipková epidemie, a tak v podniku nařídili povinné preventivní očkování. Dokonce nám bylo vyhrožováno, že kdo se nedá očkovat, nedostane výplatu. Tenkrát jsem se vsadil se svým spolupracovníkem, že se nedám očkovat, ale všichni mi dosvědčí, že jsem se očkovat dal! Udělal jsem to tak, že jsem během očkování předběhl celou řadu a nahlásil jsem jméno do seznamu. Samozřejmě všichni začali nadávat, abych se nepředbíhal. Tak jsem řekl: Dobře, já tedy jdu do řady! Zapsaný jsem už byl, a nikdo si nevšimnul, že k očkování jsem už nešel. Kamarád se pak schválně ptal několika lidí, jestli jsem se očkoval, a všichni potvrdili že ano, že jsem se i předbíhal. Musím zase podotknout, že mnozí z těch očkovaných chřipku dostali, já ne.
Později jsem ještě odmítal preventivní vyšetření sluchu, pak taky očkování proti tetanu. Taky jsem nechodil na preventivní prohlídky k zubaři.Zuby jsem si nečistil, zubaři mi vytrhli pouze tři zuby, ostaní jsem si vytrhul sám. A mohu zodpovědně prohlásit, že jsem do čtyřicíti let téměř nevědel, co je to bolení zubů. A v šedesáti jsem byl stejně bezzubý jako ti, co pravidelně chodívali k zubaři.
Do padesáti let jsem téměř nebýval nemocný. K doktorovi jsem chodil pouze když jsem pro bolest v zádech nemohl pracovat. Potřeboval jsem neschopenku, léky jsem užíval málokdy. Pak jsem měl dvakrát mozkovou mrtvici, v 58 létech jsem šel do důchodu. Neužívám žádné léky, i když podle lékařského rozhodnutí bych je měl užívat do konce života. Nikomu nevnucuji svůj názor na léčení, ale tvrdím to, co jsem slýchával v dětství: Každá nemoc jednou skončí. A mně to tak vyhovuje.

aloisbursky"seznam.cz

reagovat 23.5.2004 14:21 - Jedůvka

Pane Alois,něco na tom bude.Říká se přece,že na jednoho doktora připadnou 3 hřbitovy.A taky jsem zaslechla,že doktoři léky píšou,aby přežili,a my je nesmíme jíst,abychom přežili my.Lékař léčí,ale příroda uzdravuje.

reagovat 23.5.2004 14:30 - marty

Milý Lojzo!Konečně pozitivní přístup k životu.Je pravdou,že mít takové zdraví je dar,ale na druhé straně pořád se sledovat,co mě kde píchne a zabolí je drsné.Četla jsem si na chronickém únavovém syndromu,tam se opravdu hlídají,aby je něco neofouklo.Znám pár podobných lidí jako Ty,žíjí opravdu naplno,i když mají nějaký handikep-je to prostě v lidech.Někdo je stále nespokojený a ukřivděný.Měj se Marty

reagovat 23.5.2004 14:58 - Irena

Jasne, kazda nemoc jednou skonci.......a nektera i smrti...ale umrit treba na tetanus, bych nechtela. Hodne zdravi!

reagovat 23.5.2004 21:12 - Marod

Chemický léky jsou tu proto, aby byl nemocný co nejdýl udrženej v pracovním procesu. Aby makal a makal

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.11.2015 10:00 - nellaa

Nazdárek za mě ho určitě také doporučuji! Já už bych se bez něho neobešla v kritických situací! Je to parádní!

reagovat 27.11.2015 10:07 - nana

Ahoj mohla by jste mi dát kontakt? Moc ráda bych se o tom, co možná nejvíce dozvěděla! Budu moc ráda za Vaše doporučení!

reagovat 27.11.2015 15:53 - nellaa

Ahoj mohla by jste mi dát...

www.google.cz

reagovat 27.11.2015 16:00 - opět...to samé...

Ahoj mohla by jste mi dát...

"23.10.2015 08:27 - mana
Ahoj mohla by jste mi dát kontakt? Moc ráda bych se o tom, co možná nejvíce dozvěděla! Budu moc ráda za Vaše doporučení!"

reagovat 2.12.2015 16:14 - oprava

...mohla byste...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *