Jsou Keltové naši přímí předci?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.10.2009 18:09 - Observer

Dnešní nocí začíná svátek Samhain, u Keltů dnes začínalo temné období a zároveň začínal i keltský Nový rok. Už vícekrát jsem slyšel, že v naši krvi zůstalo po Keltech mnohem více, než se doposavad myslelo a jsem nakloněn tomu věřit. Jedna známá dokonce tvrdí, že je to tak 70%, to se mi zdá trochu moc. Jaký na to máte názor?

reagovat 1.11.2009 19:25 - Bára

Já myslím, že to je jednoduché, podívej se kolem sebe :-) Víš, přece, jak Keltové vypadali. Lidí, kteří mají podle vzhledu keltské předky, v ČR moc není. I logicky bude víc lidí, kteří mají např. germánské předky, většina bude mít slovanské předky a spousta lidí je tmavých, takže vliv jižanů asi taky není zanedbatelný. 70% je dost přemrštěné číslo, já bych tipla max. 10% a i to je dost. A kde se vzala teorie, že Keltové jsou naši přímí předkové? - Vždyť i děti na ZŠ ví, že naši předkové jsou Slovani. Nechápu. Spíš to je přání některých lidí, nemyslíš?

reagovat 1.11.2009 20:03 - Slovan

Souhlasim s Barou. Kdyz se Kelti pred tisici lety stehovali pryc z naseho uzemi, je mozne ze par jich zustalo, takze nejake jejich geny mame, ale jen nepatrne. Jasne mame slovanske rysy, nekdo vic, nekdo min, a prekvapive, jak pise Bara, hodne z nas je tmavych, jiznich typu (Balkan). Jako Irove a Skoti rozhodne nevypadame a rovnez mame nizsi IQ nez oni.

reagovat 1.11.2009 21:04 - katka

já si myslím, že zrovna my máme předky hodně různé. Slovani, Keltové, Jižani, všichni se tady třeba chvíli vyskytovali, prostě střed Evropy.. přesouvali se tady různé kmeny a tak. Takže je asi těžký zjistit jaké předky má konkrétní člověk tady.

reagovat 1.11.2009 21:52 - Bára

Přesně tak, zrovna Češi jsou hodně namíchaný národ, kde už se snad ani nedá mluvit o tom, že bychom měli nějaké klasické, např. slovanské rysy a tudíž jasné předky. Většina národů Evropy má nějaké společné znaky, lidé toho národa jsou si často něčím podobní. Ale u nás je to fakt směska :-)
Jak píše Slovan, když byli Keltové vytlačeni, možná jich pár zůstalo, ale to je jen domněnka a navíc, proč by to dělali, proč by se dobrovolně stali součástí okupantského kmene? A jestli hrstka zůstala a smísila se s novými obyvateli, tak těch pár genů nemůže hrát roli (70%??? :-)).
Tohle by mohli totiž úplně stejně tvrdit Němci, Francouzi, Angličani... přes jejichž nynější území se tehdy Keltové přesouvali na západ. Fakt se stačí podívat kolem sebe, jak často člověk vidí keltské rysy a jak často vidí slovanské, jižanské, germánské či jiné - to je neporovnatelná převaha. Schválně se zeptejte rodičů a prarodičů, koho máte za předky v rámci asi 100 - 200 let (to by mohli pamatovat) a možná zjistíte pestré věci :-) a co teprv takových 1500 let?

Ano je Samhain, zbylo pouze pár keltských svátků pro nadšence... taky vám je líto, že tu křesťanství zničilo svátky a obřady našich předků?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2015 13:41 - Roman

Ty informace jsou zajímavé,...

Víš, každý ze sebe nedělá encyklopedii jako ty.Již si prameny nepamatuji, a ani to pro mě není důležité. Jen vím,že to byl výzkum odborníků

reagovat 17.10.2015 13:49 - Roman

Souhlasim s Barou. Kdyz se...

Nejsi Slovan ale hlupák. Asi myslíš ZŠ za minulého režimu. No,tak tam se toho říkalo...já bych řekl, že jak vidím u nás lidi, těch slovanských typu tu moc není. A to iq bereš zcela evidentně dle sebe...

reagovat 17.10.2015 17:42 - //

Nejsi Slovan ale hlupák. Asi...

Ano Kelti byli na našem území jako prvními právoplatnými obyvateli, kteří nám dali název Bohemia, tedy Čechy. Zajímalo by mne po kom se jmenuje druhá naše půlka, a to Slováci. Možná, až po příchodu Slovanů...

reagovat 17.10.2015 18:04 - slované atd,

Ano Kelti byli na našem...

odvozenina od
slave - anglicky otrok

jinak Slováci napůl Avaři

Rusi - rusí - zrzaví - asi vikingové - angláni nesnáší zrzky

reagovat 17.10.2015 18:04 - Ať již byla minulost jakákoli,

lidé si přejí, aby minulost České kotliny jejich víry a fantazie byla zabydlena Kelty. Ti jsou vnímáni jako tajemní, zajímaví, barvitým bájeslovím vybavení, prostě sexy. Realita však byla jistě daleko méně romantická, a i Českou kotlinu jistě obývali lidé obyčejní, smradem, špínou a nemocemi prolezlí, z dnešního pohledu neatraktivní, a jistě i drsných mravů.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *