Jsem těhotná a kouřím

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.6.2008 17:23 - Ada

Je tady některá žena která v těhotenství kouří,nebo kouřila?Já než jsem otěhotněla byla dost silný kuřák,tak dvacet,někdy i třicet denně.Když jsem přišla do jiného stavu,tak jsem si řekla,že okamžitě přestanu.Ale bohužel jsem to nezvládla.Jen jsem byla nervozní.Kouřím tak deset denně,někdy i mín,ale mám hrozný výčitky a bojím se,aby se mi nenarodilo nějak postižené dítě.Vím že mě určitě odsoudíte,asi si to i zasloužím,ale jsem hrozně slabá přestat.Je tady nějaká mamka,co taky kouřila a má miminko zdravé?Je tady někdo,kdo má s kouřením v těhotenství nějaké zkušenosti?

reagovat 9.6.2008 22:07 - Kaja

Ado, je to opravdu hodne spatne a velmi velmi skodlive pro Tve dite. Mela bys vazne prestat, jde to, to mi ver. Ja prestala dva roky pred otehotnenim a mou jedinou motivaci bylo, ze si chci ocistit telo, abych mela jednou zdrave miminko. Neni nic horsiho, nez matka tak bezohledna, ze se nedokaze vzdat zavislosti, a nici tim nekomu zivot. Vis, dite nema moznost si vybrat. Ty mu musis dat to nejlepsi. Nahrad cigarety necim jinym. Zakladem je pevna vule, vse je o chteni, musis opravdu chtit. To snad chces. Nemoci se neprojevi nutne ihned, ale dite Ti vdecne nebude, stejne pak budes muset prestat na kojeni. Nebo bys kourila i pri tom? To radeji nekoj...Tolik za me.

reagovat 9.6.2008 23:58 - Šárka

Nevím,proč kačeny jako ty si vůbec dovolí otěhotnět,trestala bych každého,kdo pro svou zvrhlou chuť na nikotin ohrožuje zdraví dítěte,ono si zvolit nemůže.Žasnu a to celý svůj život,jak jste vy,kuřáci,pitomí,proč cpete do chřtánů tabákovýcch společností taková kvanta peněz a ještě to odserete zdravím,jehož nápravu vám pak platí celá a hlavně ta nekuřácká společnost.

Jste střeva!

reagovat 10.6.2008 00:41 - Monika

Ahoj Ado,kouřila jsem před těhotenstvím a taky v těhotenství,neuměla jsem přestat bylo to silnější a chutnalo mi,nebylo mi zle.Dokonce v den porodu,než jsem odjela do porodnice tak jsem si ještě zakouřila,den po porodu už jsem byla před porodnicí a taky zapálila jsem si a nebyla jsem jediná,dnes si uvědomuji jaká jsem byla sobecká kráva.Vůbec jsem nepomyslela,že ubližuji svému dítěti.Kouřila jsem pořád,do dvou let mé dítě bylo zdravé,žádné nemoci,ještě jsem si říkala jak zdravé mám dítko.Pak to začlo,kašle,laryngitidy,pořád v nemocnici a nakonec astma.Dnes je mému dítěti 11 let,je astmatik alergik taky ekzém.Bez foukátek se neprojede ani na kole,lázně střídame s pobytem u moře.A já mám výčitky pořád,jednou ,když mé dítko bylo zase na JIP v nemocnici,zeptala jsem se lékaře jestli ty respirační problémy má k vůli mému kouření.Tenkrát mi lékař řekl,neměl bych Vám to říkat,ale ne.Já vím,že ano,a ten lékař mi to řek asi jen proto,že mě viděl jak na tom psychicky nejsem nejlíp.Nenávidím sama sebe ve chvíli když se mé dítě dusí,doprovázím jej do nemocnice a sedím u postele.Adi,přestaň kouřit,nestojí to za to.Vím,že mě tady odsoudíte,ale nejde to vrátit zpět,a lituji každé cigarety vykouřené v těhotenství....Pozdě

reagovat 10.6.2008 06:28 -

Moniko, proboha netrap se takhle! Vrátit už to opravdu nejde a já bych taky věřila tvému doktorovi. Astma, alergie a ekzémy jsou mor dnešní doby, kvůli znečištěnému životnímu prostředí, chemikáliím v potravinách, atd. Vždyť kolik dětí matek-nekuřaček je na tom stejně! A podívej se na Pergnerovou, ještě v den porodu si dávala heroin - a taky má dítě zdravé. Je to o dědičnosti, o odolnosti organismu, především. Tím neříkám, že kouření v těhotenství neodsuzuji, to samozřejmě ano.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.1.2017 19:31 - Jó to vykládej

Mám dvě děti čekám...

Holubům. Jináč ten titulek by potřeboval pozměnit: Jsem totálně blbá, těhotná a kouřím...!!!

reagovat 12.2.2017 01:52 - kraska dokonala

Kourim jak fabrika včetně těhotenství,dcera uplne zdrava,od 13let poměrně rychle si navykla na ciga,nikdy nepřestala kouřit,ma dnes vnučku 13letou,ktera uz skoro pul roku kouří s nama doma.Jen pro zajímavost denní spotreba cigaret pro nas tri ja,dcera,vnučka..150cigaret..a vsechny sme zdravy.Dcera jeste picha pernik,takze vse kecy

reagovat 18.2.2017 21:22 - Blanka

Mám dvě děti čekám...

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak vám to jde to odbourání cigaret

reagovat 7.10.2017 13:56 - Andrea

Proč si tu nadavate?.. bože....

reagovat 22.10.2017 10:57 - Otrava

Kourim jak fabrika včetně...

A jste všechny zdravé a je vám dohromady s vnučkou 30,že?!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *