Jsem sama, sama, SAMA!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2013 09:52 - Malenka

Již delší dobu pracuji jako OSVČ. Ta práce je jediné, co umím, celkem slušně mě živí, ALE.... V posledních letech se vše řeší pomocí emailů, lidský osobní kontakt se zúžil na minimum, a tak jsou dny, kdy kromě večera s rodinou třeba nepromluvím s nikým ani slovo. Je to dost náročné na psychiku. Tak se ptám, je zde někdo s podobným způsobem života? Jak řešíte potřebu sociálních kontaktů? Kde najít nějaké jiné naplnění než práce? Kamarádky samozřejmě jsou, ale ty tu denní potřebu kontaktu nemohou naplnit.

reagovat 15.2.2013 06:46 - Malenka

Tak co, lidi, určitě v tom nejsem sama....

reagovat 15.2.2013 08:55 - Dixi

Tak co, lidi, určitě v tom...

Malenko, tady jsi špatně, tady má každý nějaký problém, většinou zdravotní a snaží se jej vyřešit. Dej si na nějakou seznamku inzerát, že hledáš ve svém městě kamarády.

reagovat 15.2.2013 09:57 - Malenka

Malenko, tady jsi špatně,...

No, já se ani nechci seznamovat, jen se ptám na zkušenost lidí, kteří mají podobný způsob života. Jestli se angažují v nějakém dobročinném spolku, klubu turistů, nebo vím já co. To uvádím jen jako příklad...

reagovat 15.2.2013 11:03 - Ajka

Tak já jsem úplně sama celé dny, jsem nezaměstnaná, rozvedená, děti dospělé a bydlí jinde, takže celé dny jsem úplně sama. Nemám peníze, abych si zajela třeba do města, zašla si zaplavat nebo do kina, na kafe s kámoškou. Čtu si, chodím na procházky, koukám na televizi. Jednou za 14 dní mě přijdou navštívit děti, to je jediná doba, kdy s někým promluvím. A co mám dělat? Taky musím žít.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.2.2013 10:15 - Malenka

Malenko, forever je, myslím,...

Ne, to je jinak. Já jsem jeho vrstevnice, mám dceru a manžela, určitou skupinu přátel, ale pracuji sama, takže jsem i valnou část dne jsem sama. Ty sportovní aktivity dělám většinou s někým z rodiny nebo okruhu přátel, nebo i sama, ale prostě ta samota převažuje a jak jsem psala, trvá to už moc dlouho. Najít si nějakou práci na pár hodin, abych přišla "mezi lidi", to už mě taky napadlo, ale mám úzkou specializaci, poměrně dost zakázek, takže na to není ani nějaký přehnaný časový prostor. A nic jiného neumím, takže v dnešní době problémů se zaměstnaností ani netuším, kde by mě zaměstnali - a ještě na omezenou dobu. Nehledě na to, že nemůžu do klasického pracovního poměru, mám také 2 zaměstnance.
No prostě blbá situace. Ale jak zde padlo, jsou na tom jiní hůř.

reagovat 20.2.2013 10:23 - Malenka

plus je, že máš rodinu....

To je mi líto, že nemáš podporu v rodině. Je mi jasné, že když to doma neklape, není nálada na nic - taky jsem zažila. Člověk se pak nutí i do toho, co by mu mělo přinášet radost. Ale kamarádka pomůže, i když jí třeba nemůžeš otevřeně říct, jaký problém tě trápí (třeba proto, že se za tu situaci stydíš), ale už jenom tím, že jsi s někým jiným a nemůžeš se "patlat" ve svých problémech pomůže k odreagování.
Já třeba v této chvíli nemůžu (nechci?) nikomu ze svých známých ani rodiny říct, to co zde píšu. Každý se mi víceméně akorát podiví, jaký mám super život, žádný šéf, slušné peníze, jsem svou paní, můžu jít třeba do zmiňovaného bazénu a do sauny (sama), takže na co si to vlastně stěžuji. Ten můj problém se jim jako problém nejeví.

reagovat 11.3.2016 15:14 - Karel

Tak já jsem úplně sama...

AHOJ JA JS NA TOM PODOBNE,SNAZIM SE SEHNAT ZPRIZNENOU DUSI,ALE JE TO TEZKE KDYZ JSEM NEZIL TAK JAK SE MA. UDELAL JSEM SPOUSTU CHYB A TAKE NE V JAK DAL.PROTO HLEDAM PRITELKYNI,KTERA BY MEMU STAVU ROZUMĚLA. MYSLIM ZE BY SLO SI POMOCI NAVZAJEM A PODPOROVAT SE A HECOVAT SE.

reagovat 11.3.2016 17:43 - Petra

Ne, to je jinak. Já jsem...

Máte práci,tak budte ráda,každý to štěstí nemá,třeba je nemocný a tím i omezený.

reagovat 11.3.2016 19:01 - Sama Lana

Petro, když máš tak dobré nápady, mrkni ze kterého roku je příspěvek, na který tak jedovitě reaguješ.....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *