Jsem pod vlivem sousedů

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2017 12:15 - Lukáš

Ahoj.
Bydlíme (já, žena, 1,5 a 3,5 roční děti) ve starém činžáku. Náš byt je v osobním vlastnictví. Pod námi bydlí vitální důchodci (muž 80 let, žena 94) ve státním bytě. Sousedi jsou staří komunisté (povoláním kontroloři), bezdětní, většinu dne doma. S každým (z jejich pohledu) hlučnějším zvukem bouchají na svůj strop nebo si u nás následně stěžují. Stejné problémy s nimi měli i dvoji předchozí nájemníci našeho bytu (kteří ani neměli děti).

V bytě jsme udělali desítky opatření: Zrušení plovoučky, odhlučnění podlahy, položené lino a koberce, děti doma nemají dřevěné hračky/míče/o­drážedla, doma nenosí bačkory s tvrdou podrážkou. Zrušení skříně s hlučnými pojezdy, odhlučnění pračky,…

Děti vstávají v cca 8 hodin, dopoledne je menší na hřišti, starší ve školce, po obědě spí, odpoledne až do podvečera jsme každý den venku. Večery jsou u nás klidné. Doma děti neskáčí, netancují, večer jsou v kompletním klidu, učíme je k tomu, že doma se neběhá a nechodí po patách.

Děti jsou doma tedy jen pár hodin a zkrátka fungují normálně, občas popoběhnou a občas jim něco upadne. Klasika.

Se sousedem se jednat nedá, nenechá dokončit větu, jen vyhrožuje a je verbálně agresivní. Jeho paní už jsem si pozval i na kafe a snažil se najít nějaké řešení. Ona to chápe, ale „starýho“ prý nezmění. Bohužel z jejich strany nepřišlo žádné opatření, pouze mají požadavky. Další schůzku už nechce, protože to z jejich pohledu k ničemu není.

A teď, o co mi jde:
Psychicky mi není dobře. S každým hlučnějším zvukem, který děti udělají, mám obavu: Nebylo to moc nahlas? Co na to sousedi? Zabouchají? Prostě nežiju svůj život, ale žiju život jejich. Co s tím? Jak se toho pocitu zbavit?

reagovat 4.8.2017 11:30 - Jana

Udelali jste vse, co jste mohli. Stareho pana nezmenite. Musite jiz zapracovat pouze na vlastnim pocitu : " lehkosti byti" . Mozna to bude znit jako blba rada, ale klidne si dejte v podvecer dve deci vina a treba budete vse brat s vetsi lehkosti. Doopravdy nemuzete udelat pro odhlucneni vic a deti jsou proste deti. Nemohou byt neurotizovany tim, ze se nesmeji hlasite zasmat, poskocit ci nejak jinak hlucneji projevit.

reagovat 4.8.2017 11:52 - Ani

já bych to víc neřešila.Bohužel,to je úděl v paneláku a pokud někomu vadí všechno,pak nemá v paneláku co dělat.Staří lidé už jsou nervozní a chtějí naprostý klid.Častá procházka by jim neuškodila,přišli by na jiné myšlenky.

reagovat 4.8.2017 12:04 - Petr

Lukasi, za se tim vubec zatezujes. Udelali jste vsechna mozna opatreni, ...je evidentni, ze se duchodce pod vami nudi a ceka na sebemensi podnet k uchopeni nastroje, kterym boucha do stropu.
Jen at deti skotaci, jsou to deti a ty je svym usmernovanim omezujes kvuli staremu panovi, ktery je pravdepodobne zhrzen tim, ze jiz nema funkci domovniho duvernika.
Pokud se nefa domluvit po dobrem, pekne a slusne ho posli do zadele, nenechejte si kazit zivot a detstvi vasich deti psychicky nemocnym clovekem

reagovat 4.8.2017 12:04 - no

já bych to víc...

Když jsou vitální, tak asi na ty procházky nechodí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.8.2017 12:04 - no

já bych to víc...

Když jsou vitální, tak asi na ty procházky nechodí.

reagovat 4.8.2017 12:13 - Jsou

Když jsou vitální, tak asi...

sice vitální,ale prý právě většinu času tráví doma a to je ta chyba,pak jim všechno vadí.

reagovat 4.8.2017 12:15 - no

sice vitální,ale prý...

V 94 letech budeš možná ráda, když si zajdeš na záchod.

reagovat 4.8.2017 13:32 - To

V 94 letech budeš možná...

ano,tak vysokého věku bych se ale dožít nechtěla,jen pokud bych byla soběstačná.

reagovat 4.8.2017 13:38 - ,..

Ahoj.
Bydlíme (já, žena,...

Vzhledem k vysokému věku už nic nenaděláš. Bohužel. Udělali jste co jste mohli a tak jedině jejich stížnosti přehlížet. Snad každý pochopí, že v tomto věku už tyto staré lidi nezměníte. A neomezujte děti. Takže podobná rada jako od Petra.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *