JSEM PARANOIDNÍ A VĚČNĚ NESPOKOJENÁ, dál už nemůžu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.5.2005 13:32 - Marča

Je mi 19 let, ano teprve! Předem prosím, neříkejte mi, jak všechno teprve přijde, jak mě ještě potká věcí atd... Já vim! Opravdu. Ale teď chci řešit, to co se děje teď! Proto prosím, abych nemusela poslouchat: "Jsi ještě mladá, proto se to všechno bla bla bla..." Díky:))

Prostě, chodím už rok a půl se svym přítelem. Je to moje první opravdová láska. Vlastně si ani neumím představit, jak ta opravdová láska ale vypadá. No to jen tak mimo. Prostě já jsem vlastně v tom vztahu hodně spokojená, nic mi neschází, můj partner je mi (asi, kdo má dneska jistotu v tomhle zkurvenym světě) věrnej a je hodnej, milej, stará se o mě, hodí se skvěle do mojí rodiny, skvěle zapad, rozumim si s nim, máme stejný záliby, je nám spolu fajn. Ale!

Já jeho první rozhodně nebyla, měl jich několik a několik jenom na sex. S holkou, o který řikal, že ji opravdu miloval chodil max. 3 měsíce. A to je ten problém! Nevěřim, že to se mnou myslí vážně a nevěřim, že už nikdy nebude vyhledávat ženský jen na sex. I když mě za celou tu dobu nepodved a řekl, že nikdy nepodvede. (Kdyby chtěl holku jen na sex, tak nebude chodit prej se mnou - nespokojenou, věčně ho urážející a podezřívající- ale nějakou si prostě najde a na mě se vykašle) Ale on už mluví i o naší budoucnosti, je to krásný. Ale já tomu nevěřim!!! Všechno je uplně v pohodě, ale já ho pořád podezřívám! Jeho už to nebaví poslouchat, ale už rok to přetrpuje, tak je to asi silný. Ale já tomu nevěřim! Nevim co se sebou, jsem paranoidní, dělám mu hrozný scény, vadí mi když se jen koukne na nějakou ženskou (hezčí než já - já jsem možná hezká, ale nemam ideální parametry, spíš sem plochá s velkym zadkem) No ale já vim, že tim kazim celej vztah. Já mu ani neumim říct, že ho miluju a že je mi s nim krásně, i když to zrovna cítim a myslim si to. Je mi ho líto, protože jsem fakt nesnesitelná. nechci bejt taková, ale nevim co s tim...

reagovat 19.5.2005 14:05 - Hanka

Marča:tak to jsi něco jako já. zase nepodezírám a tak,ale když jsme dlouho v pohodě bez hádek, tak musím rovířit vodu. Kolikrát si říkám, proč řeším takový věci. Dělám zbytečně peklo. Samotnou mě to ničí, ale nemůžu si pomoct jak z toho ven.
Marča tak vidíš sama jsem si postěžovala a nepomohla, nevím co na nás platí.

reagovat 19.5.2005 15:51 - Marča

No je to fakt hrozný, co? Já taky musim prostě rozvířit vodu. Je mi jasný, že tady na nás pěkně zaútočej lidi s tim, že jsme hrozný a že by se s náma ten náš měl okamžitě rozejít. Teda aspoň tak většina lidí tady reaguje na žárlivky a tak podobně. No já si řikám, že je to podezřele všechno v pohodě, prostě tomu nevěřim. Tak začnu hledat problémy. Sice si mi neporadila, ale zase si mi pomohla tim, že vim že je na tom někdo aspoň trošičku podobně jako já:))

reagovat 19.5.2005 16:51 - katae

Tyto vztahové problémy řeší lidé na tzv. Rodinných konstelacích pod vedením psychologů nebo vedoucích k tomu vyškolených.

reagovat 19.5.2005 18:05 - Andy K.

Marčo , tak ok ,nechtela jsi nektere veci slyset , tak tem se vyhnu , ale jinak mi velmi pripominas chovani meho partnera kdysi vuci mne , kdyz jsme spolu zacli chodit , on byl desne zarlivy , skoro nikam mne nepoustel , ani s prateli jen tak . Porad mi volal a potreboval se ujistovat , ze ho miluji a nikdy neprestanu . Vadilo mu totiz , ze jsem uz pred nim s jednim spala a to nemoh prekousnout , ze on neni ten prvni. No sceny , ze by clovek pohledal , ale na druhou stranu si delal co chtel , nebo resp. nebyl pro nej problem byt s jinou , podvest mne ,jen pro to , aby si dokazal jak je dobrej , aby se mu zvedlo sebevedomi . Mi to desne lezlo na nervy , protoze kdyzjsem to chtela ukoncit , tak zacal vyvadet jeste vic a ze si neco udela a tak . Proste nas vztah nicil . To nam bylo tech 19-26 let , pak se cim dal vic zklidnoval a ja vlastne taky a ted mame uz celkem pohodovy vztah dvou skoro tricatniku a kdyz si na ty vzajemne sceny vzpomeneme , nestacime se divit , jak jsme mohli byt tak blbi , teda hlavne on :-). takze klídek , nejak to dopadne , hlavne - NEŽÁRLI !!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.7.2013 10:04 - přesně tak

nejakej se urcite najde...

ale jo, vlastně máš asi pravdu. Najdou se takoví chudáci-dobráci, kteří tohle dokážou trpět dlouhodoběji, ale nakonec si jich ta dotyčná přestane právě pro tu jejich bačkorovitost vážit, je nespokojená se svým životem ještě víc a je to pro oba peklo. Nevím jestli tohle je řešení. Ty dámy by si měly nejdřív srovnat svojí psychiku a ne se na někoho věšet a být mu koulí na noze.

reagovat 13.7.2013 10:09 - lenka

ale jo, vlastně máš asi...

Ty damy si sotva mohou srovnat psychiku. S tim jim nepomuze ani psychiatr. Je na tom chlapovi, jestli odejde nebo zustane. S ostatnim, cos psal/a, souhlasim.

reagovat 13.7.2013 10:11 - lenka

Ty damy si sotva mohou...

Je to nemoc. Sice dusevni, ale je to nemoc jako kazda jina.

reagovat 13.7.2013 11:32 - přesně tak

Je to nemoc. Sice dusevni,...

já myslím, že dát se psychicky do pořádku jde. Teda asi ne v případě nějakých patologických žárlivek neby hysterek, tam už to je porucha osobnosti a s tím fakt nic dělat nelze. Ale zvýšit si sebevědomí, tím si víc věřit, naučit se žít sama - bez závislosti na druhé osobě, to podle mě jde. Vzhled se dá vždycky vylepšit, nejlépe cvičením, pak si najít nějakého koníčka, něco v čem budu dobrá, studovat, vzdělávat se, mít dobrou práci, být soběstačná a samostatná, mít nějaké kamarádky a přátele a hlavně: naučit se žít sama a umět být sama se sebou. To jim sebevědomí opravdu zvedne. Ale pokud je holka k ničemu, bez vlastních zájmů a něčeho co by ji bavilo a jedinou náplní jejího života je její partner, nedivím se, že je paranoidní a žárlivá, protože ví, že kdyby ji opustil, ukáže se jak veliká je v podstatě nula a nic jí nezbyde.

reagovat 10.9.2015 11:55 - R.

Marča:tak to jsi něco jako...

toto znám, soucítím s tebou, jsem na tom úplně stejně. Jen jsem o hodně starší a mám s tím neblahé zkušenosti, několikrát jsem mu našla konverzace na netu (nehledala jsem je, prostě mi je nechal v zapnutém počítači), nevěřím mu, vzpomíná na minulost a já si vůbec nejsem jistá, z toho pramení má nespokojenost a žárlivost, je to bludný kruh...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *