Jsem neurotik jak nad tím vyzrát?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.10.2004 15:32 - lenka

Ahoj všichni již delší dobu si uvědomuji že nepatřím mezi klidasy a taky jsem měla a ještě mám zdravotní problémy dalo by se říci že jsem vnitřně dosti neklidná rychle se rozruším prostě mám se sebou co dělat mám stavy kdy mám pocit že my přestane bušit srdce tlačí mě na hrudi a nemohu polykat takové stavy mám třeba jem když vpráci nestíhám ale i jindy při podle mě obyč.situacích.navštěvuji psychologa a ten mi řekl at provozuji autogenní trénink 3krát denně ve stejnou dobu což je nemyslitelné nemám pravidelné směny . A ted ktomu na co bych chtěla vaši radu či typ jak na sebe vyzrát? jsou náké jiné techniky jak se umět uklidnovat i treba v pohybu když vpráci lítám celou směnu nemám možnost si sednout a meditovat.

reagovat 26.10.2004 19:00 - b

Já jsem na to podobně a podle mého se na to vyzrát nedá. Asi 4 roky už chodím k psychiatričce a beru léky na uklidnění, bez nich by to opravdu nešlo. Myslím, že jestli nevyhledáte podobnou pomoc, můžete od stresů mít další nemoci, jako vysoký tlak, případně infarkt a jiné. Taky jsem si myslela, že to zvládnu bez léků, ale nejde to, stačí, že v noci vyvádí sousedi ,vzbudím se, začne mi mlátit srdce jak o závod, špatně se mi dýchá, tlak na hrudi a myslím někdy, že nedožiju rána.

reagovat 27.10.2004 10:09 - janka

Jsem neurotik, mám to potvrzené od psychologa. Myslím, že trošičku se to zklidnit dá. Taky jsem někdy nervák, všechno si beru apod. Meditovala jjsem na začátku, ale za chvíli mě to přešlo, myslím to zapálení do meditace. Chodím cvičit, ať doplním endorginy, čtu samé " chytré knížky ! o pozitivním myšlení - v případě velkých nervů si lupnu Lexaurin.

reagovat 27.10.2004 17:04 - Lenka

Já to mám taky potvrzené od psychologa ale léky brát nechci sice mi na neurozu žaludku pomohly ale byla jsem psychycky velmi pasivní necítila jsem nic byla jsem otupělá moc se tím trápím moje mamka je schyzofrenička a já když vidím jakej život žije je mi smutno a chci si dokázat že to zvládnu ale nejde mi to emoce jsou tu propadám často špatné náladě depresím a ztrácím smysl mého života nénávidím sama sebe jsem chorobně závislá na jídle a tak přibírám a kynu a deptám se tím že jsem hnusná tlustoska! Jsem asi fakt cvok ! Jak to nekteří dělaj že jsou se sebou svým životem atd. vyrovnaní a spokojení?

reagovat 5.11.2004 15:33 - venda

Myslím, že se neuróza dá zvládnout. Nevěšte hlavu. Je třeba si jen uvědomit pár základních kamenů zdravé mysli.
Tak jednak si úplně představuji, jak se od mala snažíte ponaučovat, vzdělávat, jste inteligentní lidé a snažíte se prohřešky druhých přehlížet. Díky své inteligenci těch prohřešků vidíte spousty, a čím větší inteligence (teď myslím především tu emoční!!), tím více vás bijí prohřešky tupců, které jiné nechávají klidnými. A to se v těle, ať chcete nebo ne, kumuluje, až to najednou přeteče a chce to ven - a hopla, je tu záchvat. Panický, stresový - dušnost, tlak v hrudníku, bolesti žaludku i střev, strach. Pokud nejste v rámci zdravého životního stylu nikterak obézní, a pokud máte i po předcích nějaké sklony k neuróze, potom vítejte mezi neurotiky. Uvědomění si a přiznání si těhle problémů je ale 50% cesta k vyléčení!!

Tak především si uvědomte, že ať se přesvědčujete, že vše zvládnete a že si dokážete vše dobře zorganizovat a podobně, mýlíte se!! V těle se to kupí, aniž by jste si to jen uvědomovali. A nemusíte bejt zdaleka jenom manageři velkých závazků a odpovědností .... stačí úplný blbůstky.

Tak a teď k nápravě.

1. Neduště v sobě pocity! Prostě je vypusťte ven, vynadejte příteli nebo přítelkyni, pokud si to zaslouží, nenechte se manipulovat a jednejte narovinu.

2. Naučte se relaxovat. Je to strašně důležité. Neuvěřitelné účinky mají dechová cvičení.

3. Udělsjte si párkrát radost jen tak z ničeho nic a prďte na názor okolí. Běžte se proběhnout do přírody, kupte si klidně drahý nesmysl, po kterým tajně toužíte, prostě se potěšte a co také hoooodně pomáhá .... potěšte i své okolí čímkoliv.

4. Najděte si koníčka a ve volných chvílích se mu věnujte, může to být i svým způsobem relax.

5. Nepodceňujte ani sexuální život .... mnozí jistě víte, že například příjemné chvíle ukončené orgasmem jsou velmi uvolňující ... jen bych chtěl varovat před návykem na onanii.

No je jistě ještě dost věcí, ale teď mě nenapadají. Tak se netrapte nějakou neurózou .... je to stav psychiky a neznamená, že není léčitelná!! Pa

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.9.2016 06:00 - Proto

Většina blafaku a fit musí skončit špatné a naopak pravda je tim nejlepším lékem .V případě pravdy je výsledek očekávaný,predpokladan

reagovat 24.9.2016 18:01 - Mgr. Jiří Čermák

Jsem vedle z předchozích vkladů, vůbec nevím, vo co gou, berte to jako můj pokec, také ode mě samozřejmě legrace.
Ten hysterickej jsem tu já, ty vklady zavání trochu jako správná
magořina, úlet, když vás to baví, proč by ne. Spousta lidí tyto stránky čte, protože hledá podporu, ale do komentářů se nezapojují,
když bych si to přečetl já, jako oni, tak bych asi hloubal, že být
nenormální je asi in, velmi výživné a ozdravné.
První 2 příspěvky z 2014, mě seděly líp, ženské s problémy,
hyperventilace ve stresu, obtíže se zastavit, relaxovat, řešit.
Nejlepší názor správnými slovy na odstartování deprese jsem četl
u esejisty Ivana Hofmana: srážka s blbcem. Neberte to nikdo z vás na sebe. Jen jsem si vzpomněl, při čtení právě těch prvních
2 příspěvků z 2014, na jeden vklad dívčiny na jiném webu: ....problémy, nestíhám, k tomu šéf IDIOT, ..., musím se do toho opřít, .... . Pro mě výživné, taky jsem si tím prošel, lidé jsou všelijací, zdar

reagovat 24.9.2016 18:06 - Mgr. Jiří Čermák

Sori, oprava, první 2 vklady z 2004, taky magořím.

reagovat 25.9.2016 11:04 - Stop!

Čermáku, jsi demagog!

reagovat 26.9.2016 18:18 - Mgr. Jiří Čermák

Čermáku, jsi demagog!

Ha, ha, taky reakce, už coufám, s... ti na to, piš si co chceš

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *