Jsem jen protivná nebo nemocná,

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.12.2006 09:57 - Lenka Jagerová

Potřebovala bych poradit nebo pomoci,je mi 34 let a jsem 14 let vdaná.Pracuji jako zdr.sestra a v práci se mi líbí,tam jsem v pořádku,zasměju se, pobavím se.Vokamžiku,kdy přijdu domů,nejsem schopna se bavit s manželem,jsem protivná,stále jen vrčím na něj,děti a nebo jsem úplně ticho.Naše manželství zažívá krizi,přemýšlela jsem,že odejdu,prostě nejsem schiopna komunikovat s manželem,když chce jít někam na návštěvu,je mi nanic,nedejbože když přijde někdo k nám.Nejsem schpna mu opětovat nějaké city,obejmout ho říct mu něco pěkného.Je z toho neš´tastný,miluje mě ,ale já nevím,jestli k němu vůbec něco cítímnebo jestli jsem nemocná.Vím,že moje matka i babička měli také psychické problémy,neví si rady a nevím,jestli bych byla schpná mluvit s psychologem.Navíc v práci jsem v pohodě a když jdu ke kamarádce samatak taky,jenom nejsem schopná někam jít s manželem a povídat si s ním.Poradí mi někdo,mám někam jít nebo se rozvést?

reagovat 11.12.2006 14:25 - Hass

nechtělo by to si vzájemně poskytnout trochu prostoru pro seberealizaci?:-)

reagovat 11.12.2006 18:28 - Fikarová

Lenko, ..."matka i babička mělY"...

reagovat 11.12.2006 23:17 - E.

Nemáš žádnou zálibu?Zajeď si sama na týden k moři.Uvidíš,jak se ti bude stýskat.Jestli bereš hormony, vysaď je.Je to svinstvo a ničí psychiku! V každém případě si udělej čas sama na sebe.

reagovat 12.12.2006 09:50 - Jája

Lenko,

zkus spíš manželskou poradnu. Vím vypadá to zprvu divně, ale věř, že když se tam objednáš, promluvíš s nestranným člověkem, a odborníkem budeš mít na problém jiný pohled. Mluvím z vl. zkušenosti, doktorka z manž. poradny mi otevřela v mnoha ohledech oči (i když některé věci člověk podvědomě tuší, ale jak je v problému zabředlý sám sobě nedokáže pomoci)poznala jsem i samu sebe a svoje reakce. Od toho se vše odvíjí jak nás vnímá okolí. Najdi adresu na netu nejbližší svému bydlišti objednej se E-mailem, dostaneš termín a pak tam vyraž. Můžeš nejdřív sama, pak s manželem. Určitě lepší než se hned rozcházet.

Není to zas tak nepřekonatelný věř mi.

Jája

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.12.2006 13:30 - Helena

Lenko,drzim palce at to zvladnes.Monika radi celkem rozumne,tak to zkus.Rozvodem bych to hned neresila.Tak muj prispevek Ti nic neporadil.Ja vlastne pisu proto,ze mne rozcilila Fikarova!

At jde do haje s cestinou!Tady vsude pisi ruzni lide o rady a proste nekdo cestinu moc neumi.No a co,v dnesni dobe to je bezne.Navic Lenka umi psat,holt v rozruseni nekdy clovek udela chybu.

Fikarko,trhni si a nelez sem.

reagovat 12.12.2006 14:08 - Lenka

Milá paní Fikarová,fakt je,že česky umím a vím,že babička i maminka jsou rodu ženského,ale nečetla jsem si příspěvek po sobě a tudiž neopravila.Kdybych si ho přečetla,neodeslala bych ho.Děkuji všem za radu,hlavne Monice a slibuju ,že na sobě zapracuji,snad to zvládnu.Díky

reagovat 12.12.2006 22:53 - Monika

Lenko, mne fakt asi nejvíc vybičoval ten pocit, že by se mnou manžel byl nerad nebo dokonce taky nemusel být vůbec. Já ho totiž děsně miluju. Jen mi na něm občas vadí nějaké prkotiny (to platí i na děti a občas i na maminku), které mne dovádí k šílenství a právě tomu vzteku a protivnosti....a sama určitě nejsem bez chyb. Myslím, že je to i trochu vlastnost - perfekcionalismus. Jak není vše ideální...ať to není vůbec. To je možná i tvůj problém? Proto ta slova rozvod?

reagovat 13.12.2006 05:31 - petap

já mám taky problém je mi 28 let mám 7 letého syna. Mám přítele s kterým jsem přes 3 roky. Je milý jen hrozně vzteklý už jsme se několikrtá rozcházeli. Nakonec začal docházet na psychiatrii a je to lepši dostal léky na zklidnění. Více komunikujeme. Je se mi časem stávalo,že ho hrozěn miluji a pak najendou mi vadí a nevím zda s ním chci být. Když došlo na rozchod neuměli jsme bez sebe být jsem nemocná psychicky?Dříve jsem měla dost velké problémy s partnerem, s kterým jsem chodila 10 let byl alkoholi a hrál automaty užila jsem si dost. Ted mám dva roky RS a jsem doma v plném. Je mi furt zle každou chvili.

reagovat 13.12.2006 08:17 - Lenka

Milá Moniko,rozdíl je v tom,že ty víš,že manžela miluješ,to ti dalo sílu.Já ho mám ráda,ale nejsem si jistá,že ho miluju.Je to smutné,ale je to tak.Vím ,že ho tím deptám a dovede ho ta nejistota tak vykolejit,že je pak hrozně vzteklý až zlý.Dokonce na mě i parkrát vztáhl ruku.To mě vždycky přesvědčilo,že musím odejít,ale všechno se pak nějak zahrálo do ztracena a šlo to dál ve starých kolejích.Vždycky je období,že to tak nějak jde a pak zase doba,kdy se dovedeme jen hádat a když to chce manžel nějak řešit,tak mě se nechce ani mluvit,natož něco řešit.Myslela jsem si ,že by nás ten rozvod vlastně zachránil,ale manžel mě řekl,že se mě nikdy nevzdá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *