JSEM CHLADNÁ

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.2.2006 18:36 - Jane

Prosím poraďte! jsem totiž strašně chladná skoro vůči jakémukoliv kontaktu. dokonce i když mě obejme má kamarádka, tak se cítím hodně nesvá.
Podobně jsem na tom i s komunikací. Když na mě někdo "cizí" promluví, snažím se jenom co nejrychleji odpovědět, i když to zrovna není to, co bych chtěla zdělit. To abych se zase mohla rychle schovat do "svojí ulity".
Začínám s toho být celkem dost zoufalá, protože vím, že nepřístupností si to ještě víc zhoršuju. Občas slyším i to, že jsem namyšlená a neumím zdělovat své pocity. Co mám dělat, abych si komunikaci i fyzické projevy prostě užila, tak jak bych měla, a nebyla tak neuvolněná??

reagovat 1.2.2006 19:48 - Nika

Nejsi kozoroh?

reagovat 1.2.2006 21:13 - Liv

To netkví v neuvolněnosti. Jsi zkrátka chladnější typ, takových je nás víc. Nemusíš lidem sdělovat své pocity jenom proto, že oni si o to říkají, nebo proto, že oni to dělají také a tudíž to pokládají za normální. Jen by tě to vyčerpávalo. Mne kdyby obejmula kamarádka, tak bych určitě příšerně ztuhla. Naštěstí mám kamošky, které mě znají a takovou mě berou, mockrát jsme o tom mluvily, ony ví, že jsem takový psí čumák a že to neznamená, že bych byla zlá nebo necitelná. Ze zkušenosti ale vím, že tohle je třeba si s lidmi vyříkat, hlavně s těmi srdečnými typy, které se člověka dotýkají skoro při každém slově a které hodně ventilují emoce. Oni to špatně chápou, ale při troše trpělivosti nakonec pochopí:-) Tvoji známí by měli vědět, že tohle zkrátka od tebe čekat nemohou, že to není tvůj repertoár. Budeš je muset asi častěji slovně ujišťovat, že je máš opravdu ráda:-) Ber se taková, jaká jsi a chtěj, aby tě tak brali i ostatní. Na tom, že tvoje projevy jsou trochu chladnější, není nic špatného. Každý nemůže být sluníčko.
Jo, ještě mě napadá - možná, že ti také jako mně trvá delší dobu, než k někomu získáš důvěru. Emoce můžu projevovat jen v atmosféře naprosté důvěry. Jinak ne. A možná, že je to tak dobře..

reagovat 3.2.2006 09:56 - Jane

Ne, právě že jsem Býk.
pro Liv: Taky to mám jako ty, s tou důvěrou.proto mi taky nejde mluvit s každým - tzn. skoro s nikým:-(
Ale díky.

reagovat 3.2.2006 11:12 - Lotr

Pokud máte kamarádky, pak jste na tom ještě dobře. Já žádné nemám. Nikdy jsem vlastně žádné neměl. Měl jsem nějaké spřízněné duše na základní škole, na gymnáziu, ale nikdy se to nedostalo tak daleko, že bych kamaráda třeba dobrovolně pozval k sobě domů. Do svého soukromí se odjakživa snažím NIKOHO nevpouštět, je mi líp samotnému. Na druhou stranu jsem rodinný typ (mám na mysli ženu a děti, ne svoje rodiče). Kontakt s nimi pro mě vždycky byl radostí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.12.2007 15:18 - cicinka

mám přítele on mě rád souloží ale já z toho sexu teda nic nemám! Souložím od 17ti let dneska je mi 21 a nebaví mě to!!! Nikdy jsem si sex neužila i když bych to chtěla. Co mám dělat? Poradte mi někdo díky

reagovat 2.6.2008 17:54 - Theresa

Ahoj, jsem taktez chladna, ale jsem rada, ze v tom nelitam sama, uz jsme si pripadala jako nejvetsi magor...Vadi mi doteky, priserne, od kohokoli vcetne rodiny a blizkych pratel. Staci, kdyz me nekdo, a muze to byt treba nejlepsi kamaradka, vezme za ruku, tak me poleje hruza a porad myslim jen na tu ruku, jak se me dotyka a potim se hruzou, aby me uz dotycny pustil. Bohuzel mi to vadi i od rodiny, zel, nase rodina je takova objimaci, kdyz se s pribuznymi potkame, vsichni se musi polibit, obejmou, me je to hrozne neprijemne, ale nevim, jak to vysvetlit. A hlavne ma mamka je hrozny mazel, nejradeji by se porad "mackala" a s nekym se mazlila, i se mnou. I kdyz jsem ji to rikala a snazila se, aby to alespon trochu respektovala, moc jsem ale nepochodila. Lecim se 5 let i na socialni fobii u psychologa, vcetne brani antidepresiv, ale nic se nemeni k lepsimu. S nikym jsem nechodila, a to je mi 20. Bojim se, ze zustanu naporad sama...samozrejme, ze okoli a rodine je divne, ze s nikym nejsem a neustale se me ptaji a dobiraji si me. Uz nevim, jak reagovat, tak jen krcim rameny, mamka si dokonce mysli, ze jsem sama, protoze pro me neni nikdo dost dobry. Take jsem hrozne lechtiva, priserne a reguji na to az hystericky, neprimerene, kdyz to totiz necekam a nekdo na me sahne, je mi z toho uplne zle. Zajimave ale je, ze lepe snasim, kdyz se nekoho dotknu ja, protoze se na to jakoby "psychicky pripravim", to snesu, ale jak je to naopak, tak to mam opravdu problem. Pritom, uvnitr sebe jsem hrozne srdecny clovek.

reagovat 3.6.2008 00:11 - Jarda

Holky,můžu Vám pomoci.Mohou za to nevyhovující geopatogenní zony,ve kterých se pohybujete,žijete a spíte.Jsem zde.Vyhledávám profesionálně g.z.,určuji stupen jejich škodlivosti a odstraním jak tyto zony,tak i nemoci,které tyto zony způsobily.Pro Vás učiním 50 procetní slevu za mé služby.Úplně mi postačí jen jídlo.Nejlepší odměnou je pak Vaše uzdravení a spokojenost.

reagovat 3.6.2008 00:40 - Brrrrrrrr

Thereso,buď v pohodě máš akorát problém,že musíš začít první,no tak mu ho začni kouřit a až ho budeš mít v,kačeně,tak už nebudeš potřebovat ani psychologa....:-)

reagovat 3.6.2008 05:36 - dada

Ti ůchile,nekecé,fakt jo?Bješ sy vihonyt. Holki neposlochéte ho at nechytnete xaemárye.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *