Jsem Agresivní

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.10.2009 11:35 - Vasek

Občas mívám problém s chvilkovou ztrátou sebekontroly spojenou někdy s agresivním chováním.
Popíšu vám svůj zážitek z dnešního rána.
Vyrazil jsem do práce potom co jsem včera ležel s nachlazením doma. Nastoupil jsem do tramvaje, jako každý den, pak přestoupil na metro, všechno jako obvykle.
Když jsem sjel po schodech na nástupiště zrovna přijelo moje metro, šel jsem těsně podél jedoho z pilířů nástupiště a na jeho rohu jsem zabočil k vlaku. V tom se proti mně objevil chlap asi tak stejně starý, ale o hlavu větší. Zřejmě měl ten samý nápad jako já, jít co nejkratši cestou. Takže jsme se oba zastavili proti sobě na rohu toho pilíře a vrazili do sebe. Ten chlap mne pak poměrně hrubě odstrčil směrem ven a chtěl jít dál. Mě jeho chování tak vytočilo, že sem za nim udělal dva kroky a se slovy "co si to dovoluješ" jsem mu lísknul jednu pěstí do zátylku. Nic se mu nestalo, ale naše přetlačovaná vzbudila chvilkový rozruch ve vestibulu. Ten chlapík mi pak řekl "Co děláš ty magore." já na to "nestrkej do mě." a šli sme každý svou cestou.
Co mně znepokojuje, je fakt, že ve chvíli kdy mne odstrčil, sem začal instinktivně útočit abych obhájil svoji suverenitu. Občas se mi stane že se do podobných strkanic v metru dostanu, ale ještě nikdy jsem se nesetkal s takovýmto případem.
Pište mi sem svoje názory, popřípadě rady jak podobné situace zvládáte, či řešíte vy.

Díky

reagovat 29.10.2009 15:42 - clovek

Občas mívám problém s...

No jo,hlavně že se mu nic nestalo,ale dávej si pozor kdyby se mu něco stalo tak se stebou nikdo nepárá,takže ruky strčit v takové situaci do kapse a nevytahovat,nadávej si kolik chceš...

reagovat 29.10.2009 18:43 - marcela

Mne se tohle obcas stava ve verbalni podobe. Sejdu se s nejakym blbem, co me vytoci, a proste si nemuzu pomoct, neco ve mne mu (nebo ji) za me vynada. Stava se to, kdyz toho mam v praci hodne a muj mozek pak podle me s podobnymi blby nema trpelivost. ??

reagovat 30.10.2009 00:39 - Jana

Zrovna dnes jsem četla v časopise jeden příběh, kdy se muž agresivně choval ke své ženě. V jedné poradně jí řekli rozvést se, je to domácí násilí.V manželské poradně ji poradili nasměrovat ho na neurologii, kde mu pak zjistili nějaký druh epilepsie. Po práškách prý došlo k nápravě. No, taky mě to překvapilo.

reagovat 2.11.2009 16:58 - Klárka

Tak každému člověku vadí neco jiného, já si myslím že je málo lidí kterým je "všechno jedno" ale i takový jsou a takovým zavidím:-) já občas taky vybuchnu ale tak dá se vše zvládnout,ale já si myslím že to skoro každý normální člověk:)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.11.2009 16:58 - Klárka

Tak každému člověku vadí neco jiného, já si myslím že je málo lidí kterým je "všechno jedno" ale i takový jsou a takovým zavidím:-) já občas taky vybuchnu ale tak dá se vše zvládnout,ale já si myslím že to skoro každý normální člověk:)

reagovat 17.2.2010 13:43 - Radek

Občas mívám problém s...

Stručně: Nedivím se Vám, akce-reakce. Nepřipadá mě na tom nic divného. Normálně když do sebe dva lidi narazí tak se pousmějou oba většinou naráz řeknou pardón a vše je v pořádku. Příště třeba frajírek nikoho neodstrčí.

reagovat 17.2.2010 14:12 - lola

Stručně: Nedivím se Vám,...

Hezký názor.Díky Radku.

reagovat 18.2.2010 17:08 - PetrDruhy

Občas mívám problém s...

Jsem trochu cholerik a občas v sobě dusím krátkodobé, ale intenzívní pocity vzteku.
Fyzicky jsem nikdy nikoho nenapadl, ale nevylučuji, že se mi to také stane. Hlavně si, prosím Tě, Vašku, nepořizuj zbraň, aby pak ve vypjaté situaci nedošlo k tragédii:). Nech se více a pokud možno trvaleji naplňovat něčím, co Tě těší a uklidňuje. Vzroste pak šance vypořádat se s občasnými negativními emocemi.

P.S. Snad nejsem moc přechytralej, myslím to dobře:).

reagovat 29.6.2010 20:18 - mira

taky jsem zažila agresivitu u exmana, a minulý týden ho odvezli na psychiatrii s policajtama...má další duševní problémy, nechali si ho na pozorování a já nevím s jakou dlouhou dobou můžu počítat, že si ho tam nechají...začal zase pít a agresivita narůstá, ale byl agresivní i když nepil..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *