JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Archiv příspěvků

reagovat 12.1.2018 14:09 - Tony

Slovanský název Cařihrad pochází z byzantského období. V byzantské řečtině je to Basileusa, císař se v byzantké řečtině nazýval basilues. Oficiální název to město při založení dostalo Nový Řím. Jméno Istanbul ( z řeckého EIS TÉN POLIN) bylo oficiálně zavedeno až v roce 1930| Atatürkem.

reagovat 12.1.2018 14:12 - Tony

Ale no tak Tony. Trochu toho...

Elity se přímé demokracie bojí jako ten pověstný čert kříže.

reagovat 12.1.2018 14:20 - Milan

Nono, vidím, že nemáš...

Mám chviličku než zase letím, je fakt Tony, že Platon uváděl demokracii na předposledním místě, jako jednu z nejhorších vlád pro lidi, ale to Touha jistě dostuduje. Po ní je už horší jen tyranie.
Snad večer na písanou.

Živiny pro mozek

reagovat 12.1.2018 14:55 - Jirka

Mám chviličku než zase...

Císař Fridrich I.Barbarossa vedl roku 1271 poslední křížovou výpravu a později se k nim přidal i kníže Děpolt s rabiáty, propuštěnými vězni. Osm z těchto vojáků ale nechal císař cestou popravit za násilnosti na obyvatelìch měst při tažení. V bitvě se ale osvědčili. Kronikář tehdy napsal: 'Několik těchto rytířů napadla asi pětistovka mladých mohamedanu. Ti je přivítali hromovým smíchem kvůli jejich pošetilosti. Když se k nim přiblížili a neviděli na koních vojáky, ale železné sochy, hledali v útěku spásu.

reagovat 12.1.2018 15:00 - Nona

Nono, vidím, že nemáš...

Ano aristokracie jako vlada tech nejlepsich nejvzdelanejsich nejspravedivejsich je dle Platona ideal. Bohuzel nerealizovatelny , ale to ty urcite vis. Oligarchie by dnes vypadala jsite jinak nez predpokladal Platon. Ale za me dost, nejsem filozof, me znalosti lze zuzit na dostupne zdroje a par VS zkousek.

reagovat 12.1.2018 16:13 - Touha

Vážení, tak se hluboce omlouvám a sypu si popel na hlavu. Popletla jsem Platona s Aristotelem. Moje chyba

reagovat 12.1.2018 16:23 - Jirka

Vážení, tak se hluboce...

Platon, žák Sokrata, který byl popraven vypitím bolehlavu, někteří zdroje uvádějí že rozpuku.

reagovat 12.1.2018 16:44 - luci

Ano aristokracie jako vlada...

Zrovna tak tolik proklamovaná demokracie je jen zbožným přáním.Pokud totiž budou platit peníze nemá cenu si lhát o vládě lidu.Všude jsou peníze až na prvním místě,je to sice rčení otřepané,ale bohužel pořád pravdivé.To,že se někdo honosí šlechtickým titulem neznamená automaticky že je vzdělaný, čestný a spravedlivý.Zrovna tak ten delegovaný zástupce,nebo jak o sobě někteří mluví.Služebník lidu.Po získání mandátu se z mnoha stávají hlavně služebníci svých bankovních kont.

reagovat 13.1.2018 04:36 - z netu


Komentář ze dne: 27.10.2010 18:54:23 Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karla (@)
Titulek: Neviem načo
Neviem načo potrebujete na vieru v Boha Bibliu. Ja osobne v Boha verím a myslím, že je to inteligentná bytosť, ale prečo Ho zhadzovať a robiť z Neho tú brutálnu beštiu starého zákona? A ako môže byť niekto tak tupý, že všetko v Biblii zbaští a verí tomu?! Ja osobne by som nemohla v Neho veriť a ešte ho aj uctievať, lebo biblický Boh nenávidí ženy, je doslova voči nim posadnutý. čo som ja nejaký tvor 4.triedy či čo? Prečo Bibliu voláte Božím slovom? Veď za tie roky je skrz naskrz zmenená, poprepisovaná, už ani sám Boh nevie čo je tam pravda a čo nie a vy sa tu budete okolo nej handrkovať a dokazovať si o čom sami nemáte ani potuchy. Ale chápem veriacich, ktorí cítia síru a tá nevonia pekne. A spolu s Thomasom Painom pozerám na hviezdne nebo a pýtam sa, prečo ľudstvo robí z Boha idiota idiotov, kráľa všetkých magorov? Keď som solídne začala v 15. rokoch čítať Bibliu, tajila som dych, čo sa pripisuje Bohu. Ak ľudstvu dokáže odpustiť to, že Mu na štít pripísali túto idiotskú knihu, tak je nesmierne láskavý a milosrdný.
Na jednej strane sa píše, aká je biblia vedecky presná a keď veriaci natrafí na totálnu somarinu ako napr. netopier je vták, tak vraví, že ľudia vtedy nevedeli, že netopier nie je vták, veď lietal, tak si mysleli... lenže to tam vraví Boh a nie ľudia. nechápem, asi som sa musela ocitnúť na tejto planéte aby som videla ako až do krajnosti je treba z Boha robiť debila. A z toho mi je na grcanie. Buďte takí láskaví a nespájajte Boha Stvoriteľa s biblickým Jahvem, lebo On si to skutočný Boh nezaslúži.

reagovat 13.1.2018 10:51 - Milan


Komentář ze dne:...

Koukám, že zde je hodně starý příspěvek, zřejmě kdo ho sem vložil se s autorkou textu ztotožňuje a není jí jasné oč vlastně jde.
Bible svědčí o existenci Boha a v minulosti lidé opravdu nevěděli jak mezi sebou solidně žít, proto bylo dáno lidstvu Desatero. Tím se měli naučit žít. Je v něm vyjádřeno pro lidi nejvyšší dobro a kdo nemiluje nejvyšší dobro, ten vnáší do života chaos, zmatek a všechno utrpení co zde na světě existuje. Takovému člověku se pak ani nedostává vyššího poznání, proto jeho život vykazuje známky pouhého žalostného přežívání, bez toho aby znal jeho skutečný smysl a krásu v něm obsaženou.
Není přeci v Bibli psáno aby člověk žil minulostí. Desatero bylo sice předáno na deskách, ale člověk jej měl přijmout do svého srdce a dle něj žít. Je to věčný zákon a návod pro lidi, co o tom ještě nic nevědí, světem zmateni. Pak Ježíš dokonce říká, jak má být život správně uspořádán, v ustanoveních a řádu, aby bylo mezi lidmi rozvíjeno láskyplné soužití.
Kdo v tom krásu nevidí je slepec, i když jeho fyzický zrak nevykazuje žádné poškození. A jsou-li viděny nedobré příklady života, pak rozumnému člověku ukazující odstrašující příklad toho jak svůj život nemá vést.
Je přece i dnes zřejmé, že život země ani lidstva není v pořádku, a to jen proto, že se nectí to, co úctu zasluhuje. A to je život sám, proto Ježíš učil lidi co znesvěcuje jejich duše, aby se lidé učili vzájemné lásce, prosazovali právo a spravedlnost včetně zachovávání věrnosti.
Jestliže však někdo nedobrým způsobem zneužívá a překrucuje nejvyšší dobro pro člověka, není na vině Bible, ale člověk sám.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *