JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Archiv příspěvků

reagovat 17.10.2017 17:35 - Pablo

já poznal v životě už...

Proto se tě snažím pochopit, protože jsem se s tím taky setkal.
Snažím se spoléhat hlavně na Boh, a hledat v lidech to lepší i když mi někdy ublíží. Nejde to snadno. Kolik tzv. přátel mě podrazilo ani nepočítám.Někdy to hodně bolelo a bolí. Snažím se o to, aby mě nenávist k určité skupině lidí neovládla, protože každý člověk je samostatnou osobou, takže si zasluhuje samostatné posouzení, ať už je v jakékoli organisaci.
Takhle to vidím já osobně.
Ahoj Pablo

reagovat 17.10.2017 17:37 - Eduard Nud

Tak vida. A jde to i slušně. Dobrou noc.

reagovat 17.10.2017 18:12 - dle

Vyjádření jednou větou,...

mne si odporuješ, pokud je něco prolhanou sektou, tak je to prolhanou sektou.

Živiny pro mozek

reagovat 17.10.2017 18:41 - outider

Tos to hodně zjednodušila. "Hnuťovíráctví" v obecném slova (či širším..) slova smyslu je prostě představa (v jádru dobrá a SPRÁVNÁ), že "Bůh je živý a mocně koná". To je základní postulát Hnuťovíráků, dle kterého konají..
Nakonec i ty jsi tu chtěladiskutovat V JAZYCÍCH ...

No, co je na tom dobře a co je špatně. Těžko říct.. ale asi je to takhle TEORETICKY mají HV pravdu. Bůh je samozřejmě "Živý, který mě vidí" (definice Hagar..) a samozřejmě "mocně koná" resp. dle Ježíše "stále pracuje" (činí skutky) či dle Izaiáše "spravedlivý Hospodin vynáší své soudy každého dne."

To, co činí Hnuťovíráctví "nalomeným" (defektním) je prostá skutečnost, že to vše Bůh sice koná a dělá... ALE NE (vždy) TAK JAK MY SI PŘEDSTAVUJEM, RESP. "JAK BZ SME TO ASI CHT2LI, JAK BZ SE NáM TO LÍBILO". (NAKONEC TO JE PROBLÉM I pROZY JEŽ NEOBRDŽEL (ZATÍM?) UZDRAVENÍ .. (JAK PSAL, Z FYZICKÉ NEMOCI, NĚCO SE STŘEVAMA .. , NEMYSLÍM TEĎ NA PSYCHo-ORIENTACI..))

nO, JÁ SE HROZNĚ OBÁVÁM, ŽE "hNUŤOVÍRÁCI JAK FÍK" JSOU I nssj... ČI JINÍ RIGIDNÍ VĚŘÍCÍ... - JEN S TÍM, ŽE ONI SPÍŠ MLUVÍ V DUCHU sz, NE nz... TAKŽE TAKOVÍ "sz hNUŤOVÍRÁCI."

a OPAK hNUŤOVÍRÁKA?? - NO OBÁVÁM SE, ŽE JEDINĚ - PŘI BLIŽŠÍM ZKOUPÁNÍ- "KONTENPLATIVNÍ SMĚRY", KTERÉ BOHA SPÍŠE prosí, ale tolik ho "nemasírují k činu". Jak se říkalo na Maninách - prostě to "démonické katolictví" (démon smutku,porážky, smrti atd.. - dle nich). Vše ostatní je sde fakto HV alias "halelujáctví".

Naštěstí je rár lidí prostě tak nějak "vyváženě mezi tím" (mezi oběma krajními polohami.)

reagovat 17.10.2017 18:46 - hnutovíráci

hlásají evangelium prosperity, což je evidentně též jiné evangelium.

reagovat 17.10.2017 19:15 - hm

A co je to vlastně ta Boží...

Boží láska je vlastně Spravedlnost. Nemůžeme ji obsáhnout a vysvětlit, Bůh nemá omezené lidské vlastnosti

reagovat 17.10.2017 19:38 - Boží láska?

Kterého Boha máš na mussli?

reagovat 17.10.2017 19:44 - ten

je jenom jeden i když je ve třech hypostazích.

reagovat 17.10.2017 21:04 - schizofrení odsouzení

17.10.2017 18:46 - hnutovíráci
hlásají evangelium prosperity, což je evidentně též jiné evangelium.

Evangelium prosperity...
KAŽDÝ, kdo přichází k Bohu nějaké to "evangelium prosperity" tak trochu potřebuje.. Bůh ho de fakto "krmí(kojí) kašičkou" (teda snad asi s vyjímkou NSSJ, i když asi i tam..).

Jenže pak z toho křesťan většinou vyroste, slovy Pavla - "přejde na hutnou stravu" - ale Evangelikálové jejihž radikálním výhonken HV asi jsou se vtom přesně naopak - tzv."upevňují". Samozřejmě to nabývá až podob karikatury - což kritizuje třeba ten známý US babtistický kazatel (nazývá EP ve stylu HV prostě "hromadou hnoje"). A má PRAVDU !!!
Ale - "Reformace a Novokatolíci (potažmo ateo-PROGRESISTÉ) ruku na srdce" =- kdo z vás se při větě "koho PánBůh miluje, toho křížkem navštěvuje" - jednoduše "neopupínkuje" a neřekne "to nelze!". Mare asi něco zpustí o "démonu falešného utrpení atd.."

Takže mezi námi, mě kritika HV z řad dejme tomu Evangelikálů (ale i jiných..) připadá minimálně "poněkud schizofrení".

Na druhou stranu - "laktačním období" "rohem hojnosti" v ruce JHVH/Trojice jsme si asi prošli všichni.. jsme přece lidé, ne stroje či Svatí Andělé. My tak trochu "zakrmit" potřebujeme.

reagovat 17.10.2017 21:07 - Nietsche

hokejového? :-)

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *