JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Archiv příspěvků

reagovat 9.7.2017 09:05 - mám švába na mozku

Tak tomu není a ty to dobře...

Já nikdy nebyl echtbiblikálem jako Greg

No, postupně ses stal ještě horším,než "velké G".
Mám di jem, že na ten "krvavý chrchel" čuměl i G...

reagovat 9.7.2017 09:06 - Myslíš si Merkel, Macron.. - a on to je ve skutčnosti tajný jezuita sedící v serverovně Matrixu asnující svá jedovatá vlákna, nejen ta diskuzní

di jem

dojem...
to je ten "šváb". (na tom mozku..)

reagovat 9.7.2017 09:42 - Karel Šváb

(13.5. 1904) bol český predvojnový komunista, politik a pofebruárový námestník ministra národnej bezpečnosti, ktorý bol popravený po vykonštruovanom procese s Rudolfom Slánskym (Proces s protištátnym sprisahaneckým centrom Rudolfa Slánskeho). Pochádzal z chudobnej robotníckej rodiny. Jeho otec sa angažoval v politike, robotníckom hnutí, a bol členom rakúskej sociálnej demokracie, neskôr bol aj zakladajúcim členom KSČ.

Po prvej svetovej vojne sa rodina presťahovala do Prahy, a Karel Šváb sa vyučil za umeleckého zámočníka. Istý čas pracoval aj v Nemecku, dobre sa naučil jazyk a pomáhal nemeckým antifašistom a komunistom. Za to bol hneď v prvých dňoch okupácie zatknutý. Karel Šváb bol väznený vo vyšetrovacích väzniciach na Pankráci, v Drážďanoch a v Berlíne. Koncom roku 1939 ho previezli do koncentračného tábora v Sachsenhausen, kde prežil až do evakuácie tábora v roku 1945. Zúčastnil sa aj takzvaného pochodu smrti, keď 2. mája 1945 ho v meklenburských lesoch oslobodila Červená armáda.

Po návrate domov sa chcel vrátiť do továrne, ale strana ho presvedčila že potrebujú mať v aparáte takého skúseného straníka a bývalého väzňa koncentračného tábora. Nastúpil teda do aparátu komunistickej strany, pracoval na Ústrednom výbore KSČ. Po februárovom komunistickom puči v roku 1948 stále stúpal vyššie, a nastúpil do bezpečnostného aparátu keď sa uvoľnilo miesto na ministerstve národnej bezpečnosti. Šéfom bezpečnosti bol jeho priateľ Jindřich Veselý, s ktorým bol v koncentráku. V tom čase už pracovali v rezorte „sovietsky poradcovia“. Keď Veselý zistil že poradcovia ho tajne sledujú pokúsil sa 5. marca 1950 spáchať na poľovačke samovraždu, no neúspešne.

Jeho miesto vtedy prevzal Karol Šváb. V januári 1951 ho zatkli. Po mesiacoch fyzického nátlaku a nekonečných výsluchov obžalovaný sa stretli na súde v Pankráci. Súd sa konal od 20. do 27 novembra 1952. Hlavným prokurátorom bol Josef Urválek. Boli obvinený zo špionáže, trockismu, titoismu, sprisahaniu proti republike a záškodníctva. Označili ich za sionistov a buržoázno nacionalistických zradcov. Zo štrnástich obžalovaných bolo 11 označených za Židov, Vladimír Clementis bol Slovák, Šváb a Josef Frank boli Česi. Obžalovaný sa svoje výpovede museli naučiť naspamäť, boli aj viackrát skúšaní.

Pre prípad mali výpovede aj nahrané, a mohli ich kedykoľvek pustiť ak by obžalovaný menil výpoveď. Jedenástich odsúdili k trestu smrti, medzi nimi aj Karla Švába. O ich vine sa rozhodlo na ÚV KSČ ešte pred procesom a v Moskve. Keď im prezident Klement Gottwald odmietol udeliť amnestiu, boli 3. decembra 1952 v Pankráckej väznici popravený. V roku 1963 boli všetci tajne stranícky aj súdne rehabilitovaný. Verejnosť bola informovaná o tejto skutočnosti až v roku 1968.

Živiny pro mozek

reagovat 9.7.2017 10:32 - Strčte si svého boha do řiti, pobožní

Nedokazujete, jen recyklujete staré pověst hebrejské. To je stejné jako věřit tomu, že co psal Jirásek nebo Němcová, se stalo.

Horymír na mluvícím koni Šemíkovi přeskočil hradby hradu a přebrodil Vltavu, Mojžíš se svým kmenem přešel suchou nohou přes moře...

reagovat 9.7.2017 11:08 - Milan

Zdravím Milane, přeháníš...

Ahoj Mimo :-),
nepřeháním :-), oba dva dobře víme, že nikdo z nás není dokonalý, ale důležité je, že se máme rádi a že máme rádi i ostatní. Ne všichni to však snáší, tak jak to zde na diskusi zaznívá. Někdo ve všem musí prostě vidět problém, jako kdyby bez konfliktu nemohl ani žít. Chudák ten kdo tak smýšlí.
Měj hezký den :-)♥

reagovat 9.7.2017 11:14 - D

Nedokazujete, jen recyklujete...

To není poloha, která by u takovýchto lidí rezonovala.

Oni se považují za duchovně obdarované, znovuzrozené, za ty, který se dal pán a spasitel poznat, či za jinak podobně Jezájou, jeho domnělým otcem či duchem favorizované.

V "pravdě písma" vidí naprostou samozřejmost, a myslí si, že jakákoli polemika na toto téma je pro ně nedůstojná.

Hodlají se místo toho zabývat pouze záležitostmi "duchovními", a "pomáhat" těm, kteří jsou "na správné cestě", poznat plnou "milost", "pokoj", "lásku", "moudrost" a podobné nedostatkové duchovní statky, kterým se mohou těšit jen "vyvolení".

reagovat 9.7.2017 11:19 - Milan

Mimo, ty si myslíš, že...

Mare,
už se se mnou netrap. Máš za to, že mám rád lidi jen proto abych byl spasen a pouštím třeba sednout těhotnou budoucí maminku s myšlenkou, že za to budu jednou spasen? Nechce se mi věřit, že tvé myšlení je tak uboze omezené.
No, jsi pouze k politování.

reagovat 9.7.2017 11:23 - Milan

To není pár řádků, my...

Tony,
zase lžeš, víš že lhát se nemá :-).
Popravdě, neznáš Tony ani sebe, natož někoho druhého. Kdyby jsi se znal, věděl bys v jakém jsi velikém nebezpečí.

reagovat 9.7.2017 11:37 - Milan

Špatně chápeš Ježíšův...

Ne Tony,
on ti správně připomněl Ježíšova slova o tom, že nepřišel zrušit Boží Zákon, ale završit jen. Ježíš sám říkal, že dříve pomine zem i nebesa nežli jeden z těchto Zákonů, že jsou nadčasové a věčné.
Také Ježíš mluvil o tom, kdo by těmto Božím Zákonům vyučoval lid ......., dál bys to již měl znát a pokud ne, dohledej si to a douč se.

reagovat 9.7.2017 11:49 - Tony

Ne Tony,
on ti správně...

Mnilane, moc dobře vím, že jsi namočený v okultu a proto ti unikají souvislosti. Právě pro tvé namočení v okultu se s četbou tvých románů, které tu produkuješ, nenamáhám.

Když ti to napíšu na rovinu, tak mě obviníš, že lžu. Ani s hvězdounem se nemíním dopodrobna zabývat. On něm Bible mluví jasně:

Druhý list Petrův

20Jestliže tedy ti, kdo poznáním Pána a Spasitele Ježíše Krista unikli poskvrnám světa, znovu se do nich zapletou a podlehnou jim, budou jejich konce horší než začátky.
21Bylo by pro ně lépe, kdyby vůbec nebyli poznali cestu spravedlnosti, než aby se po jejím poznání odvrátili od svatého přikázání, které jim bylo svěřeno.
22Přihodilo se jim to, co říká pravdivé přísloví: ‚Pes se vrátil k vlastnímu vývratku‘ a umytá svině se zase válí v bahništi.

Hvězdoun tu pouze nehorázně provokuje. To ti nedochází?

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *