JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2008 19:59 - Ilona

Myslím,že si Stvořitel zaslouží abychm se i o něm v těchto diskusích zmínili.JHVH(čte se Jehova či Jahve) a v hebrejském jazyce znamená - působí,že se stane.Je to osobní jméno Boha.

Já jsem Jehova. To je mé jméno a nikomu jinému nedám svou vlastní slávu, ani svou chválu rytým sochám.(Izajáš 42:8)

V Písmu jsou sice také používany popisné tituly, například Bůh, Svrchovaný Pán, Stvořitel, Otec, Všemohoucí a Nejvyšší, ale osobnost a vlastnosti Boha - kým a čím on je -jsou plně shrnuty a vyjádřeny jedině tímto jménem.

...ty, jehož jméno je Jehova, ty sám jsi nejvyšší nad celou zemí.(Žalm 83:18)Jehova je stvořitelem všeho, je velkou prvotní příčinou,nebyl tedy stvořen a nemá počátek.

Hoden jsi Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi vytvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.(Zjevení 4:11).

Počet jeho let se nedá vyzkoumat. Jeho existence v minulosti je nekonečná a neskončí ani nikdy v budoucnu.

...a při Tom, který žije po celou věčnost, který stvořil nebe a věci v něm.( Zj. 10:6)

Je neporušitelný a nesmrtelný.Proto je označován jako Král věčnosti.Králi věčnosti,neporušitelnému, neviditelnému, jedinému Bohu,buď sláva a čest po celou věčnost.Amen (1.Timoteovi 1:17)

Pro něho je tisíc let jako několikahodinová noční hlídka.

Ačkoli Jehova existuje mimo čas, je Bohem, který časový vývoj sleduje a za určitých okolností se do něj vkládá, ale drží se svého plánu.

Jeho věčná existence je nepopiratelnou a nejzákladnější skutečností ve vesmíru, aproto při ni přísahal slovy: Jakože jsem živý, čímž zaručoval, že jeho sliby a proroctví jsou spolehlivé. Také lidé přísahali při jeho existenci.Jen blázniví říkáji: Není žádný Jehova.

Jednali zhoubně , jednali odporně ve svém jednání. Není žádný, kdo činí dobro.(Žalm 14:1)

Nebo Žalm 10:4

Ničemný ve své povýšenosti nezkoumá, všechny jeho myšlenky jsou: Bůh není.Jehova je Duch a lidé ho nemohou vidět. Bůh je Duch a ti kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.(Jan 4:24)
reagovat 6.4.2008 08:26 -

Jehova je tady zmiňován na několika diskuzích, tak proč ještě další?

reagovat 6.4.2008 16:34 -

Protože Jehova si přeje, aby lidé poznali jeho osobnost i jaký záměr má s lidmi i touto planetou a jaký smysl má život, to by mělo zajímat každého.

reagovat 6.4.2008 19:25 -

Proč by to mělo zajímat každého? Člověk by si měl svobodně vybrat, co bude číst a co ho bude zajímat.

Chodí k nám také svědci Jehovovi, ale rozhodně se nevnucují jako vy.

reagovat 7.4.2008 12:05 -

No jo,o tom to tu je,že at sem vlezou ti co by je zajímaly nějaké otázky,protože si myslím,že se možná bojí se zeptat osobně,když svědkové zaklepou na dveře.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2018 09:06 - Pro Steve

A jak jsi přišel, pobožný Steve, že to, co píšu, jsou provokace? Kdepak provokace. Nemám důvod provokovat. Toník není ani známá osoba, ani by nemělo žádný výsledek provokovat, tedy psát něco jen jako, úmyslně dráždit. Je to přesně naopak, než píšeš. Já si za tím stojím, co píšu a je to trefný, výstižný popis jeho způsobu prezentace jeho náboženské víry. Je to přesně tak, jak jsem psal. Politicko - konspirační pohled. Všude vidí střet dvou figurek. Za všechno mohou buď bílé nebo černé neviditelné figurky. Co na tom není slušného? Steve, vy pobožní, jste nějak přecitlivělí. Pokud chete být mezi svými, tedy jem mezi pobožnými, máte se přenunout na granosalis nebo christnet apod.

reagovat 7.4.2018 09:20 - Eduard Nud

Říkejte volovi o pondělku,
když jde v neděli na jatka.

reagovat 7.4.2018 10:38 - Mare

Hele, nech už toho ... jseš...


Steve, ty neřekneš jedno souvislé slovo, natož aby diskutoval nebo argumentoval......, co tady vůbec děláš....

Tonda nikoho neprovokuje......a jeho jednoslovné vyjádření, na rozdíl od tebe,.....beru, protože je pravdivé a výstižné....

reagovat 7.4.2018 12:34 - Střet dvou figurek

Zdánlivě mimo téma: Obrňte svoje domovy a nebuďte mlčící většinou.

Nevěřte úřadům a politikům. Oni vám řeknou cokoliv, aby vás obalamutili a uchlácholili, ale ve skutečnosti nechtějí zastavit masovou migraci muslimů a Afričanů do Evropy. Chtějí ji jen řídit a rozptýlit migranty po Evropě pomocí kvót. Nevěřte, že vás ochrání policie a tajné služby před islámskými teroristy. To pak můžete skončit jako nakupující v tom francouzském supermarketu nebo návštěvnici klub Bataclan. Politici i tajné služby mají s islamisty vlastní kšefty a plány. Vlastně jednoduše řečeno je čas si uvědomit, že tento současný systém ovládající Evropu a Českou republiku není ve skutečnosti demokratický a stojí na mlčící většině, která se o politiku nezajímá. A úkolem politiků, policistů, úředníků, učitelů, novinářů veřejnoprávních medií a podobně je jen udržet tento systém v chodu a u moci. To, co řekl eurokomisař pověřený migrační krizí v EU Dimitris Avramopulos o migraci, sedí na celkovou politiku v EU: „Evropskou komisi následky nezajímají a politické dopady jsou jí jedno. Komise je tady na pět let a prosazuje svou vizi. Po ní potopa…

reagovat 7.4.2018 15:23 - Eduard Nud

No. Jsem tu rád a jsem tu dobře. Soused zrovna sleduje televizi, tak jsem šel na internet. Taky kam jinam u počítače, že ano? Dávají kriminálku. To víte. "Jsem major Kuřátko a vzal jsem si nějakou slečnu Slepičkovou. Jsme šťastný to párek a bydlíme v Hořčicích." Neberte všechno tak moc vážně a buďte na sebe hodní.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *