JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2008 19:59 - Ilona

Myslím,že si Stvořitel zaslouží abychm se i o něm v těchto diskusích zmínili.JHVH(čte se Jehova či Jahve) a v hebrejském jazyce znamená - působí,že se stane.Je to osobní jméno Boha.

Já jsem Jehova. To je mé jméno a nikomu jinému nedám svou vlastní slávu, ani svou chválu rytým sochám.(Izajáš 42:8)

V Písmu jsou sice také používany popisné tituly, například Bůh, Svrchovaný Pán, Stvořitel, Otec, Všemohoucí a Nejvyšší, ale osobnost a vlastnosti Boha - kým a čím on je -jsou plně shrnuty a vyjádřeny jedině tímto jménem.

...ty, jehož jméno je Jehova, ty sám jsi nejvyšší nad celou zemí.(Žalm 83:18)Jehova je stvořitelem všeho, je velkou prvotní příčinou,nebyl tedy stvořen a nemá počátek.

Hoden jsi Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi vytvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.(Zjevení 4:11).

Počet jeho let se nedá vyzkoumat. Jeho existence v minulosti je nekonečná a neskončí ani nikdy v budoucnu.

...a při Tom, který žije po celou věčnost, který stvořil nebe a věci v něm.( Zj. 10:6)

Je neporušitelný a nesmrtelný.Proto je označován jako Král věčnosti.Králi věčnosti,neporušitelnému, neviditelnému, jedinému Bohu,buď sláva a čest po celou věčnost.Amen (1.Timoteovi 1:17)

Pro něho je tisíc let jako několikahodinová noční hlídka.

Ačkoli Jehova existuje mimo čas, je Bohem, který časový vývoj sleduje a za určitých okolností se do něj vkládá, ale drží se svého plánu.

Jeho věčná existence je nepopiratelnou a nejzákladnější skutečností ve vesmíru, aproto při ni přísahal slovy: Jakože jsem živý, čímž zaručoval, že jeho sliby a proroctví jsou spolehlivé. Také lidé přísahali při jeho existenci.Jen blázniví říkáji: Není žádný Jehova.

Jednali zhoubně , jednali odporně ve svém jednání. Není žádný, kdo činí dobro.(Žalm 14:1)

Nebo Žalm 10:4

Ničemný ve své povýšenosti nezkoumá, všechny jeho myšlenky jsou: Bůh není.Jehova je Duch a lidé ho nemohou vidět. Bůh je Duch a ti kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.(Jan 4:24)
reagovat 6.4.2008 08:26 -

Jehova je tady zmiňován na několika diskuzích, tak proč ještě další?

reagovat 6.4.2008 16:34 -

Protože Jehova si přeje, aby lidé poznali jeho osobnost i jaký záměr má s lidmi i touto planetou a jaký smysl má život, to by mělo zajímat každého.

reagovat 6.4.2008 19:25 -

Proč by to mělo zajímat každého? Člověk by si měl svobodně vybrat, co bude číst a co ho bude zajímat.

Chodí k nám také svědci Jehovovi, ale rozhodně se nevnucují jako vy.

reagovat 7.4.2008 12:05 -

No jo,o tom to tu je,že at sem vlezou ti co by je zajímaly nějaké otázky,protože si myslím,že se možná bojí se zeptat osobně,když svědkové zaklepou na dveře.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.7.2017 19:57 - mima

jak on to všechno ten Bůh...

To bys rád věděl co? Popřemýšlej taky trochu, než něco napíšeš. Dnes v době kdy věda mohla nahlédnout trochu do té Boží laboratoře, by ti mohlo něco napovědět

Ty jsi sám ten počítač, vše co děláš máš v záznamu DNA.

reagovat 25.7.2017 20:06 - gideon

To bys rád věděl co?...

pokud je DNA ,tak je teorie správná o tom,je vše je již předem dané a nastavené jako sim-karta,potom nás Bůh nemusí tvořit,množit,jak chcete,to tu psal již nick ttt,že věří v osud a rozřešení až po smrti,to dává smysl,vše ostatní je fkce pozemská

reagovat 25.7.2017 20:09 - .-.

matka Tereza se dostane do nebe a říká cože,já jsem tu sama?Že jsem já kráva tam dole někoho nezapíchla.

reagovat 25.7.2017 20:13 - Mima napsala

"V Bibli je psáno...."


To je úplně jedno, co je v tvé pohádkové knížce psáno. V Červené Karkulce je zase psáno něco jiného. Je jedno, co se píše v pohádkových a fantasy nebo crazy knížkách.

reagovat 25.7.2017 20:28 - Husa

takže jestliže má člověk rozesetou sklerózu, tak je to jeho vina? Nebo vina jeho rodičů? Už delší dobu tě čtu a máš v hlavě dost zmatek
-------
Může to být následek jeho životního stylu stejně jako nahodilá záležitost, také to může mít nějaký účel, který nechàpeme...takový člověk by se měl dotazovat Boha proč on a co s tím.Pro priklad Nick Vujicic se narodil v rodině pastora jako prvorozený syn a to bez rukou a nohou. Nechápal, trpěl a rozhodl se spachat sebevrazdu. Zkus najít jeho příběh, dožadoval se od Boha podobné odpovědi. Svět je poznamenanÿ hříchem a jsou individuální odpovědi, které zná jen Bůh.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *