Ježíš Kristus, Boží Syn

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2008 17:24 - Josef a Marie

Ježíš Kristus je bezesporu největší člověk, který kdy žil, ale neměli bychom ho zaměňovat za Boha.

reagovat 29.12.2008 11:10 - josef arimatej

nemyslim, poznal jsem v nem syna boziho.

reagovat 29.12.2008 11:51 - Jan Křtitel

Je to bezesporu Bůh.

reagovat 29.12.2008 12:00 - Máří Magdalena

Co jiného by byl než Bůh??? Děkuji, že jsem ho mohla poznat a děkuji, že nám poslal za sebe Ducha svatého, který je náš přítel.

reagovat 29.12.2008 12:01 - M.

Ježíš Kristus určitě není bůh,sám když byl na zemi tak se modlil ke svému otci,copak by se modlil sám k sobě?Sám řekl,že Bůh je nadním.Pavel ,apoštol,zdůrazňoval že hlavou sboru je Kristus,ale hlavou Krista zase Bůh!!!

Ano byl to největší člověk jaký kdy žil!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.9.2017 10:08 - Touha

To byl pouze hec .

Však já vím, Sarde:)

reagovat 22.9.2017 10:52 - Lýdie

Lydie, čekala jsem tvoji...

Tak začnu od konce- pro mne to opravdu rozhodně plevel není, ale plno lidí i toto plevelem nazývá a třeba pomněnky v trávníku likviduje - buď okamžitým posekáním nebo někteří i hůř různými herbicidy. Dnes se takový rozkvetlý trávník většinou opravdu musí vypěstovat, protože jsme ho značně vyhubili a tyto květiny nemají odkud k nám nalétat, protože se často nevyskytují nikde v okolí. Dříve však nic takového lidi nepěstovali. To byla prostě přirozenost - tam, kde se o pozemek lidi starali a 2x ročně ho posekaly, tam rostla směs různých kvetoucích rostlin dle druhu půdy - to je prostě přirozenost přírody. To že my jsme plno rostlin vyhubily - buď tím, že se plno luk nechávalo úplně ladem nebo naopak nadměrnou péčí a chemií, je jiná věc. Ovšem není problém místo klasické trávníkové směsi si zakoupit směs s různými lučními květy, bylinkami a pod a snažit se o změnu a obnovu přirozenosti.

V sousedním Německu již na tyto rozkvetlé trávníky přecházejí v různých obcích a místo trávníku před školou, poliklinikou či u dětského hřiště je živá rozkvetlá louka plná motýlů a různého hmyzu (kupodivu včeličky nevadí ani u dětského hřiště, což i mne překvapilo - ne že by si v dřívějších dobách děti nehrály mezi včelkami a čmeláky, ale přece jen mne překvapilo, že německé matky neprotestují a nebojí se).

V Bratislavě odborníci dokonce vypracovali příručku, jak by se mělo pečovat o městskou zeleň v souladu s přírodou - jde o tzv. mozaikovité sekání - kdy se seče vždy jen určitá část zeleně (zahrady), jiná se seče opravdu jen dvakrát do roka a třeba po částech, aby rozličné květiny mohly dozrávat.

Příručkui s fotakmi, jak co roste, pokud se seká a neseká můžete nalézt zde: http://recbratislava.sk/wp-content/uploads/2016/11/ziv_uz_prirucka_screen01.pdf . Na Slovesku též již vznikají podobné trávníky, začínají s tím ezperimentovat i česká města.

Jde o to, aby i lidé na zahrádkách opustili od monotónních trávníků, protože zahrady obyvatel tvoří podstatnou část zeleně, kde by mohly najít útočiště různí motýly, broučci a především včely. Bez včel bude mít lidstvo orovské problémy s přežitím a včel bohužel ubývá právě kvůli tomu, že nemají moc co jíst a jsou na zimu oslabené a pak je snadno zničí mráz či choroby.

Náletů na pozemku, pokud budete sekat minimálně 2x do roka se bát nemusíte, protože nic tak rychle neroste a pokud náhodou nějaká taková roslina k vám zaletí, tak není problém ji lokálně vytrhnout. Je však možné, že u vás nebudou zrovna v trávníku kvést ty kytičky , co někde jinde, protože každá rostlina potřebuje jiné podmínky. Ale i pokud budete jenom omezeně sekat a pozorovat trávník, tak se tam časem začnou objevovat kvetoucí byliny - třezalka, řebříček, semirkásky, pampelišky. Trvá to déle, ale každý trávník po čase rozkvete.

reagovat 22.9.2017 12:09 - Touha

Tak začnu od konce- pro mne...

Promiňte, ale takto vedené diskuze se já se účastnit nebudu.

reagovat 23.9.2017 08:20 - Eduard Nud

Ano. Zlatá srdce a Svatá Slova. Dnes jsme měli k snídani cucky pucky mucky. A to je vše.

reagovat 23.9.2017 10:38 - D

Tak začnu od konce- pro mne...

Mimochodem, nevíte někdo, zda existuje nějaký odborný zahradnický termín pro náletové rostliny, které zahradník sice nevysadil, ale z jakýchkoli důvodů je vědomě toleruje na svém trávníku či záhonu? Kupříkladu ony pomněnky, které pouze někteří lidé považují za plevel, a mnozí jiní je nechávají růst na svých pozemcích?

Za poučení předem děkuji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *