Jehovisti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2007 21:11 - Krakonoš

Nazdárek, tak zakládám nové diskuzní fórum, doufám, že tu bude živo:-)Vždyť každý člověk má nějaký názor. Tak sem s ním.
Diskutujeme na téma Jehovisti.Určitě se s nimi skoro každý setkal,tak co si o nich myslíte?O tom co hlásají, čím se řídí...

reagovat 25.1.2007 22:00 -

v rodině znám případ kdy matka se rozvedla s mužem co nechtěl být jehovista a dtě pak vodila do sekty od tří let, dnes je holce sedmnáct, je z ní kovaná jehovistka která otravuje po barácích s časopisama a nikdo jí sektu nevymluví. Jedno se jim musí nechat, mají tu strategie lákání nových obětí, které potom přispívají pravidelně mesíčně do jejich kasy 10 a více procen ze mzdy, výborně. Jehovisti v rodin jsou velká tragedie. Kdo nejde s nimi je prohlášen za odpadlíka a pak ignorován, stává se tak že třeba matky a otcové, babičky nevidí roky svoje děti a vnoučata, protože by je mohli zrazovat od víry. Jinak jehovistů mi je líto, příjdou o hodně světských radostí, nemyslím ted jen vánoce a narozeniny které nesmějí slavit.

reagovat 25.1.2007 23:09 - adim

Je to opravdu velké zlo,možná si to nikdo neuvědomuje a vlastně se tím ani nikdo,myslím na vládní úrovni nezabývá.Typický druh sekty,která dokáže zneužívat.Jsou otravní,jejích postávání s obrázky a otravování po bytech je hrozné.Jen mi není jasné,jak se normální člověk může nechat takhle zblbnout.Nechci nikoho urazit,ale znám lidi,kteří na tom jak se říká rozumově nebyli moc dobře a nechali se tam zlákat.Myslím tím ve škole,prostě kdysi nejhloupější žáci.To je si myslím jejich strategie.

reagovat 26.1.2007 12:39 - Lucy

Připadá mi, že jich kolem nějak přibývá.A hlavně hodně mladých lidí, o kterých bych to niky neřekla.Ale připadá mi, že už nejsou tak otravní jak dříve.Když je někdo pošle do pr..., tak už nemají tendenci s ním přesto diskutovat.Největší chudáci jsou děti, které vyrůstají v jehov. rodině odmala.Svobodně si to nevybrali, rodiče je odmala blbnou těma svýma zásadama a zatímco normální děti v neděli ránou koukají na televizi nebo si hrají venku, malí jehovisti musí povinně s aktovečkou trajdat na jejich shromáždění...

reagovat 26.1.2007 13:14 - Negev

Nemám ráda fanatismus v žádném případě, ať jde o náboženství či cokoliv jiného.

Také k nám několik let chodili jehovisté s časopisy - asi jsem měla štěstí, byli to vždy příjemní mladí lidé, nijak se nevnucovali a docela ráda jsem si s nimi vždy pohovořila, i když jsem je potkala "mimo službu". Hned na začátku jsem upozornila, že se nehodlám stát Svědkem Jehovovým, ale nikomu to nevadilo. Strážnou věž jsem odmítla, že je příliš náboženská, ale v Probuďte se jsou opravdu zajímavé a poučné věci.

Navíc se ráda přiučím o všem, co se kolem děje, tedy i o Svědcích.

Teď už jsou jen časopisy ve schránce, protože naši jehovisté byli převeleni do zahraničí.

Navíc jsem dosti rezistentní, když mně někdo něco vnucuje. Slabší povahy asi podléhají jinak.

To není kritika- každý je jinak ovlivnitelný a věří něčemu jinému.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.5.2018 19:01 - Tony

Tak tohle řekni nějakému...

Neřeknu. Vreckový nožík. Bojím, bojím.

reagovat 21.5.2018 20:42 - falšuji,falšuješ,falšuje

Leda tak Vesta. Sfalšovali ji a mohla mít mnoho velikosti a materiálů. (X,XL,XXL .. , kevlar, makrolon ..) Ale protoze BIG WILD BEAST on SEVEN HILLS tak jen "stredovek" - jedna velikost (M) a nekvalitni zelezny drot ..

FujTajksl.

reagovat 24.5.2018 11:32 - 'post4t3

Reáguji na komentář...

http://www.cbc.ca/news/canada/montreal/jehovahs-witness-quebec-eloise-dupuis-1.3813974

Tehotna Jehovistka zomrela potom, co nedostala transfuziu pri cisarskom reze.

To bude zrejme ta "luxusna starostlivost", ktoru svedkovia maju.

reagovat 27.7.2018 11:35 - Vladimir

Reáguji na komentář...

Štěpanko vy mate taky vymletou hlavu jehovismem?Je to démon z nejhlubšího pekla v roce 1888 vyvržen aby oklamával národy.Už první verše bible mluví že ale nad vodami se snášel Duch Boží a ne podle vas nějaká činná síla!Bible varuje že mnoho falešných duchů vyšlo na svět.Pán Ježíš Syn Boží je Bůh s Velkým B.Jen on bude soudit svět ne Otec.Před Ježíšem se skloní každe koleno.A klanět se smíme pouze Bohu.!Vemte rozum do hrsti a delejte s falešného učení pokání!

reagovat 28.7.2018 04:59 - Pablo

"Miluj svého bližního jako sám sebe" to učil Ježíš Kristus. Takže je mi vás líto, protože ve vás je nenávist vůči každému, kdo má jiný názor než vy. Chybí vám láska, která je hlavním znakem následovníků Ježíše Krista.

Římanům 13:10
Láska nepůsobí bližnímu zlo; proto je láska naplněním zákona.
1. Jana 4:8
Kdo nemiluje, Boha nepoznal, protože Bůh je láska.

1.Korintanům 13:4-13
4 Láska je trpělivá a laskavá. Láska není žárlivá, nevychloubá se, nenadýmá se, 5 nechová se neslušně, nevyhledává své vlastní zájmy, nedá se vyprovokovat. Nevypočítává urážky. 6 Neraduje se z nespravedlnosti, ale raduje se z pravdy. 7 Všechno snáší, všemu věří, ve vše doufá, ve všem vytrvává.
8 Láska nikdy neselhává. Ale jsou-li [dary] prorokování, budou odstraněny; jsou-li jazyky, přestanou; je-li poznání, bude odstraněno. 9 Máme totiž částečné poznání a částečně prorokujeme; 10 ale až přijde to, co je úplné, bude odstraněno to, co je částečné. 11 Když jsem byl nemluvně, mluvíval jsem jako nemluvně, myslíval jsem jako nemluvně, uvažoval jsem jako nemluvně; ale když jsem se nyní stal mužem, zbavil jsem se [rysů] nemluvněte. 12 Nyní totiž vidíme prostřednictvím kovového zrcadla v mlhavých obrysech, ale potom to bude tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám přesně, stejně jako jsem přesně poznán. 13 Nyní však zůstává víra, naděje, láska, ty tři; ale největší z nich je láska.1.Korintanům 8:1,2
8 A pokud jde o jídla obětovaná modlám: Víme, že všichni máme poznání. Poznání nadýmá, ale láska buduje. 2 Jestliže si někdo myslí, že o něčem získal poznání, ještě [to] nezná, právě jak by [to] měl znát.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *