Jehovisti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2007 21:11 - Krakonoš

Nazdárek, tak zakládám nové diskuzní fórum, doufám, že tu bude živo:-)Vždyť každý člověk má nějaký názor. Tak sem s ním.
Diskutujeme na téma Jehovisti.Určitě se s nimi skoro každý setkal,tak co si o nich myslíte?O tom co hlásají, čím se řídí...

reagovat 25.1.2007 22:00 -

v rodině znám případ kdy matka se rozvedla s mužem co nechtěl být jehovista a dtě pak vodila do sekty od tří let, dnes je holce sedmnáct, je z ní kovaná jehovistka která otravuje po barácích s časopisama a nikdo jí sektu nevymluví. Jedno se jim musí nechat, mají tu strategie lákání nových obětí, které potom přispívají pravidelně mesíčně do jejich kasy 10 a více procen ze mzdy, výborně. Jehovisti v rodin jsou velká tragedie. Kdo nejde s nimi je prohlášen za odpadlíka a pak ignorován, stává se tak že třeba matky a otcové, babičky nevidí roky svoje děti a vnoučata, protože by je mohli zrazovat od víry. Jinak jehovistů mi je líto, příjdou o hodně světských radostí, nemyslím ted jen vánoce a narozeniny které nesmějí slavit.

reagovat 25.1.2007 23:09 - adim

Je to opravdu velké zlo,možná si to nikdo neuvědomuje a vlastně se tím ani nikdo,myslím na vládní úrovni nezabývá.Typický druh sekty,která dokáže zneužívat.Jsou otravní,jejích postávání s obrázky a otravování po bytech je hrozné.Jen mi není jasné,jak se normální člověk může nechat takhle zblbnout.Nechci nikoho urazit,ale znám lidi,kteří na tom jak se říká rozumově nebyli moc dobře a nechali se tam zlákat.Myslím tím ve škole,prostě kdysi nejhloupější žáci.To je si myslím jejich strategie.

reagovat 26.1.2007 12:39 - Lucy

Připadá mi, že jich kolem nějak přibývá.A hlavně hodně mladých lidí, o kterých bych to niky neřekla.Ale připadá mi, že už nejsou tak otravní jak dříve.Když je někdo pošle do pr..., tak už nemají tendenci s ním přesto diskutovat.Největší chudáci jsou děti, které vyrůstají v jehov. rodině odmala.Svobodně si to nevybrali, rodiče je odmala blbnou těma svýma zásadama a zatímco normální děti v neděli ránou koukají na televizi nebo si hrají venku, malí jehovisti musí povinně s aktovečkou trajdat na jejich shromáždění...

reagovat 26.1.2007 13:14 - Negev

Nemám ráda fanatismus v žádném případě, ať jde o náboženství či cokoliv jiného.

Také k nám několik let chodili jehovisté s časopisy - asi jsem měla štěstí, byli to vždy příjemní mladí lidé, nijak se nevnucovali a docela ráda jsem si s nimi vždy pohovořila, i když jsem je potkala "mimo službu". Hned na začátku jsem upozornila, že se nehodlám stát Svědkem Jehovovým, ale nikomu to nevadilo. Strážnou věž jsem odmítla, že je příliš náboženská, ale v Probuďte se jsou opravdu zajímavé a poučné věci.

Navíc se ráda přiučím o všem, co se kolem děje, tedy i o Svědcích.

Teď už jsou jen časopisy ve schránce, protože naši jehovisté byli převeleni do zahraničí.

Navíc jsem dosti rezistentní, když mně někdo něco vnucuje. Slabší povahy asi podléhají jinak.

To není kritika- každý je jinak ovlivnitelný a věří něčemu jinému.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.1.2017 13:38 - r4r

Kanadská krev nakažená virem HIV
- byli nakaženi i svědkové Jehovovi?

Do popředí pozornosti médií se znovu dostala tragédie s infikovanou krví v Kanadě, která má své počátky již před více než 20 lety. V 80.letech minulého století zde došlo k nákaze virem HIV transfuzí krve. Nemocí AIDS bylo nakaženo asi 1000-3000 lidí a dalších 20.000 virem žloutenky. (viz např. Novinky zde)

Myslíte, že je vyloučeno, že byli postiženi i svědkové Jehovovi? Jestli odpovídáte, že ano, protože svědkové přece krev nepřijímají, tak jste na velkém omylu. Jak je to možné?

Nemoc AIDS způsobená virem HIV byla objevena v roce 1981, a od poloviny 80.let se stala celosvětovým problémem a hrozbou. Rutinní testování krve na tuto chorobu se zavádělo v transfuzních stanicích od druhé poloviny 80.let. Na první pohled by se zdálo, že svědkové Jehovovi byli jediní, kterých se tento problém nedotkl. Díky svému odmítavému postoji k transfuzím by měli být od nákazy touto cestou ochráněni. Ale nebylo tomu tak.

Většina z nakažených v Kanadě byli hemofilici. Hemofilie je nemoc, kdy je porušena srážlivost krve, a tak i malé škrábnutí může vést k velkému krvácení a ztrátě krve, která může být až život ohrožující. Nemoc se léčí podáváním tzv. koagulačních faktorů. Ty jsou normálně součástí krevní plazmy a jejich funkcí je srážet krev. Pro jednu léčebnou dávku je ale třeba shromáždit krev od cca 2.500 dárců. (V dnešní době se některé koagulační faktory vyrábějí synteticky, ale v 80.letech ještě tyto přípravky neexistovaly.)

V jaké situaci je hemofilik, který je svědkem Jehovovým? Společnost Strážná věž umožňuje již mnoho let svědkům přijímat některé části krve jako věc osobního rozhodnutí. Strážná věž z 15.6.1978 (ang., česky vyšlo později) v otázce čtenářů "Jsou injekce séra slučitelné s křesťanskými zásadami" píše, že přijetí krevního séra k léčbě například hemofílie je věcí osobního rozhodnutí. (viz historie otázky krve)

Bohužel, tato Kanadská tragedie se tedy týká i pacientů z řad svědků Jehovových, kteří trpí hemofilií. Snad jich není mnoho, ale v 80.letech dostávali stejné přípravky z krve jako ostatní pacienti. Hemofilie je vzácná nemoc a vyskytuje se asi u 1 člověka z 10.000. Kanada měla v 80.letech 32 milionu obyvatel a z nich asi 3000 mělo hemofilii. V té době bylo v Kanadě cca 80.000 zvěstovatelů - svědků Jehovových. To znamená, že statisticky pouhých 8 z nich mohlo mít hemofilii. Možná méně, protože tito lidé měli jistě mnohem těžší cestu k tomu, aby přijali víru svědků Jehovových, možná více, když započítáme rodinné příslušníky a všechny sympatizanty navštěvující Památnou slavnost.

Ačkoliv se zákaz transfuzí krve, který mají svědkové Jehovovi, zdá na první pohled ve světle pandemie AIDS jako velmi osvícený, není tomu tak. Hemofilici z řad svědků Jehovových byli léčeni stejnými přípravky jako ostatní pacienti, a je tedy nanejvýš pravděpodobné, že byli postiženi stejně.

Naštěstí se ve 21.století testování krevní plazmy velmi zdokonalilo, a díky 3-6 měsíční karanténě, ve které se konzervy plazmy ponechávají, než se dárce znovu otestuje a než jsou dány k dispozici pacientům, se nákaza transfuzí virem HIV a mnoha dalšími známými chorobami stala vysoce nepravděpodobnou.

reagovat 18.1.2017 13:39 - rr

posledbni clanek viz http://www.krev.info/Text/kanadakrevHIV.htm

reagovat 18.1.2017 14:19 - mima

Stepanku, je vedoma vrazda...

Pokud vím, tak člověk umírá. Jak může někdo použít slovo " chcipat" ve spojitosti s člověkem?

reagovat 18.1.2017 17:22 - Steve

Stepanku, je vedoma vrazda...

Každá krev má AIDS nebo co? :-D Podle tebe asi jo - i ta má i tvoje.


Naopak, každá se přísně kontroluje aby nic takovýho závažnýho neobsahovala. Co tak se hele zeptat odborníků? Až půjdeš někdy na odběry, tak se jich tam zeptej .... rádi ti to hned řeknou.

reagovat 18.1.2017 17:28 - Steve

Tato tematika a problém ovšem není nic biblistického, pokud teda jako nevadí ... to už zacházíme do Zdravotnictví.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *