Jehovisti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2007 21:11 - Krakonoš

Nazdárek, tak zakládám nové diskuzní fórum, doufám, že tu bude živo:-)Vždyť každý člověk má nějaký názor. Tak sem s ním.
Diskutujeme na téma Jehovisti.Určitě se s nimi skoro každý setkal,tak co si o nich myslíte?O tom co hlásají, čím se řídí...

reagovat 25.1.2007 22:00 -

v rodině znám případ kdy matka se rozvedla s mužem co nechtěl být jehovista a dtě pak vodila do sekty od tří let, dnes je holce sedmnáct, je z ní kovaná jehovistka která otravuje po barácích s časopisama a nikdo jí sektu nevymluví. Jedno se jim musí nechat, mají tu strategie lákání nových obětí, které potom přispívají pravidelně mesíčně do jejich kasy 10 a více procen ze mzdy, výborně. Jehovisti v rodin jsou velká tragedie. Kdo nejde s nimi je prohlášen za odpadlíka a pak ignorován, stává se tak že třeba matky a otcové, babičky nevidí roky svoje děti a vnoučata, protože by je mohli zrazovat od víry. Jinak jehovistů mi je líto, příjdou o hodně světských radostí, nemyslím ted jen vánoce a narozeniny které nesmějí slavit.

reagovat 25.1.2007 23:09 - adim

Je to opravdu velké zlo,možná si to nikdo neuvědomuje a vlastně se tím ani nikdo,myslím na vládní úrovni nezabývá.Typický druh sekty,která dokáže zneužívat.Jsou otravní,jejích postávání s obrázky a otravování po bytech je hrozné.Jen mi není jasné,jak se normální člověk může nechat takhle zblbnout.Nechci nikoho urazit,ale znám lidi,kteří na tom jak se říká rozumově nebyli moc dobře a nechali se tam zlákat.Myslím tím ve škole,prostě kdysi nejhloupější žáci.To je si myslím jejich strategie.

reagovat 26.1.2007 12:39 - Lucy

Připadá mi, že jich kolem nějak přibývá.A hlavně hodně mladých lidí, o kterých bych to niky neřekla.Ale připadá mi, že už nejsou tak otravní jak dříve.Když je někdo pošle do pr..., tak už nemají tendenci s ním přesto diskutovat.Největší chudáci jsou děti, které vyrůstají v jehov. rodině odmala.Svobodně si to nevybrali, rodiče je odmala blbnou těma svýma zásadama a zatímco normální děti v neděli ránou koukají na televizi nebo si hrají venku, malí jehovisti musí povinně s aktovečkou trajdat na jejich shromáždění...

reagovat 26.1.2007 13:14 - Negev

Nemám ráda fanatismus v žádném případě, ať jde o náboženství či cokoliv jiného.

Také k nám několik let chodili jehovisté s časopisy - asi jsem měla štěstí, byli to vždy příjemní mladí lidé, nijak se nevnucovali a docela ráda jsem si s nimi vždy pohovořila, i když jsem je potkala "mimo službu". Hned na začátku jsem upozornila, že se nehodlám stát Svědkem Jehovovým, ale nikomu to nevadilo. Strážnou věž jsem odmítla, že je příliš náboženská, ale v Probuďte se jsou opravdu zajímavé a poučné věci.

Navíc se ráda přiučím o všem, co se kolem děje, tedy i o Svědcích.

Teď už jsou jen časopisy ve schránce, protože naši jehovisté byli převeleni do zahraničí.

Navíc jsem dosti rezistentní, když mně někdo něco vnucuje. Slabší povahy asi podléhají jinak.

To není kritika- každý je jinak ovlivnitelný a věří něčemu jinému.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.8.2017 22:53 - Mare

Pablo,

já jsem taky matka a mám dospělého syna o kterého mám velké starosti.

Ale, je jednoduché se plést do jeho života, to už dávno nedělám, protože to nejtěžší je to, nechat ho být dospělým s tím, že on se musí naučit nést zodpovědnost za svůj život.

Nemanipulovat jeho život.

Mata se zajímala, jak žijí svědkové, aby svého dospělého syna chránila.

To jistě může. Ale pouze informovat ho, ale nechat rozhodování na něm.

Ale z toho, jak se chovala vůči nám, kteří jsme ji dali poměrně hodně informací, ale jí to pořád nestačilo a místo poděkování ji nevyhovoval styl informací a ještě si nárokovala další, ale jinak, tak jak ona chce....

Ne nadarmo se říká, .....darovanému koni na zuby nekoukej.....
Jestliže to někdo dělá, přesáhnul nejzákladnější vděčnost a slušnost....

Takže je vidět, že je zvyklá překračovat tuto lajnu.....a dá se předpokládat, když se takto chová k cízím lidem, ke svému synovi to může být jen horší...

Ale pochybuju, že budete slyšet....

reagovat 3.8.2017 23:55 - Pablo

Pablo,

já jsem taky matka...

Mare každá matka se snaží pro své děti udělat to nejlepší. Takže jí trápilo že jeden z manželské dvojice je věřící a druhý nevěřící a působí jim to problémy. Chtěla poradit jak to řešit.
Podle mých zkušeností to funguje jen vzájemnou tolerancí. Každý musí v něčem ustoupit. Nikdo jim ale nemůže nařídit jak to mají dělat. Musí si to určit oni sami po vzájemné dohodě.
Není to jednoduché, ale jde to. Nikdo nemá právo jejich dohodu kritizovat, protože nezná všechny souvislosti.

reagovat 5.8.2017 21:37 - Mare

Pablo píše: Takže jí trápilo že jeden z manželské dvojice je věřící a druhý nevěřící a působí jim to problémy. Chtěla poradit jak to řešit.
.............................................

Pokud si vzpomínám, tak paní psala, že se modlí, takže nějak věřící asi jsou,....

Pablo píše: Podle mých zkušeností to funguje jen vzájemnou tolerancí.
...............................................

Jen tolerance nestačí, je tam zapotřebí hodně další moudrosti....

Pablo píše: Nikdo nemá právo jejich dohodu kritizovat, protože nezná všechny souvislosti.
..............................................

Oni se nějak dohodli, o tom nevím....., takže jsem ani nějakou dohodu nemohla kritizovat.....

Vůbec nevím, co tím myslíš...

reagovat 17.8.2017 21:51 - Maka

Pablo píše: Takže jí...

Po delší odmlce chci všem, věřícím i nevěřícím říct, že syn ve vůli své jehovistky se mění a celá rodina jen zírá co se to s ním stalo.Vztah k jeho dceři z prvního manželství úplně ochladnul a ona tím samozřejmě velice trpí.Jehovista a nejehovista opravdu né. Vede to ke zkáze osobnosti, ke zkáze rodinných vztahů.Naše cesta se rozděluje a né jen naše.Jestli někdo váháte nad tím jak se orientovat, tak toto opravdu nebude fungovat v celé rodině, možná, jen mezi něma dvěma, ale kolik lidí blízkých udělají nešťastných.

reagovat 18.8.2017 15:47 - Steve

Horší že ta Jehovistická nauka je totálně mimo ... mají Bibli, dokonce místama upravenou, ale stejně nejedou podle ní! Brooklin jim káže a učí nebiblické hovadiny ...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *