Jehovisti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2007 21:11 - Krakonoš

Nazdárek, tak zakládám nové diskuzní fórum, doufám, že tu bude živo:-)Vždyť každý člověk má nějaký názor. Tak sem s ním.
Diskutujeme na téma Jehovisti.Určitě se s nimi skoro každý setkal,tak co si o nich myslíte?O tom co hlásají, čím se řídí...

reagovat 25.1.2007 22:00 -

v rodině znám případ kdy matka se rozvedla s mužem co nechtěl být jehovista a dtě pak vodila do sekty od tří let, dnes je holce sedmnáct, je z ní kovaná jehovistka která otravuje po barácích s časopisama a nikdo jí sektu nevymluví. Jedno se jim musí nechat, mají tu strategie lákání nových obětí, které potom přispívají pravidelně mesíčně do jejich kasy 10 a více procen ze mzdy, výborně. Jehovisti v rodin jsou velká tragedie. Kdo nejde s nimi je prohlášen za odpadlíka a pak ignorován, stává se tak že třeba matky a otcové, babičky nevidí roky svoje děti a vnoučata, protože by je mohli zrazovat od víry. Jinak jehovistů mi je líto, příjdou o hodně světských radostí, nemyslím ted jen vánoce a narozeniny které nesmějí slavit.

reagovat 25.1.2007 23:09 - adim

Je to opravdu velké zlo,možná si to nikdo neuvědomuje a vlastně se tím ani nikdo,myslím na vládní úrovni nezabývá.Typický druh sekty,která dokáže zneužívat.Jsou otravní,jejích postávání s obrázky a otravování po bytech je hrozné.Jen mi není jasné,jak se normální člověk může nechat takhle zblbnout.Nechci nikoho urazit,ale znám lidi,kteří na tom jak se říká rozumově nebyli moc dobře a nechali se tam zlákat.Myslím tím ve škole,prostě kdysi nejhloupější žáci.To je si myslím jejich strategie.

reagovat 26.1.2007 12:39 - Lucy

Připadá mi, že jich kolem nějak přibývá.A hlavně hodně mladých lidí, o kterých bych to niky neřekla.Ale připadá mi, že už nejsou tak otravní jak dříve.Když je někdo pošle do pr..., tak už nemají tendenci s ním přesto diskutovat.Největší chudáci jsou děti, které vyrůstají v jehov. rodině odmala.Svobodně si to nevybrali, rodiče je odmala blbnou těma svýma zásadama a zatímco normální děti v neděli ránou koukají na televizi nebo si hrají venku, malí jehovisti musí povinně s aktovečkou trajdat na jejich shromáždění...

reagovat 26.1.2007 13:14 - Negev

Nemám ráda fanatismus v žádném případě, ať jde o náboženství či cokoliv jiného.

Také k nám několik let chodili jehovisté s časopisy - asi jsem měla štěstí, byli to vždy příjemní mladí lidé, nijak se nevnucovali a docela ráda jsem si s nimi vždy pohovořila, i když jsem je potkala "mimo službu". Hned na začátku jsem upozornila, že se nehodlám stát Svědkem Jehovovým, ale nikomu to nevadilo. Strážnou věž jsem odmítla, že je příliš náboženská, ale v Probuďte se jsou opravdu zajímavé a poučné věci.

Navíc se ráda přiučím o všem, co se kolem děje, tedy i o Svědcích.

Teď už jsou jen časopisy ve schránce, protože naši jehovisté byli převeleni do zahraničí.

Navíc jsem dosti rezistentní, když mně někdo něco vnucuje. Slabší povahy asi podléhají jinak.

To není kritika- každý je jinak ovlivnitelný a věří něčemu jinému.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.5.2017 12:44 - Pronásledování nemá úspěch!

Pronásledování nemá úspěch!

Nacisté dále po svědcích Jehovových pátrali. Do roku 1939 jich bylo uvězněno už šest tisíc a tisíce jich byly poslány do koncentračních táborů. (Obrázek 3) Jak vypadala situace na konci druhé světové války? Asi 2 000 uvězněných svědků zemřelo, z toho více než 250 bylo popraveno. Profesor Ericksen a profesorka Heschelová však napsali, že „i tváří v tvář těžkostem si svědkové Jehovovi převážně svou víru zachovali“. Výsledek byl, že když se Hitlerův režim zhroutil, z táborů vítězně vyšlo přes tisíc svědků Jehovových. (Obrázek 4; Skutky 5:38, 39; Římanům 8:35–37)

reagovat 28.5.2017 16:04 - Hmm...

Pronásledování nemá...

Je to asi podobné jako pokusit se vyhubit vši, nebo jinou havěť.

reagovat 28.5.2017 16:45 - D

Koho zajímá etymologie slova "Kristus", ten ať si klikne sem:

http://diskuse.doktorka.cz/jezis-kristus-bozi-syn/archiv/9510/

reagovat 28.5.2017 18:57 - Být pronásledován

Pronásledování nemá...

není úspěch. Minimálně pak ne úspěch pronásledovaného.

reagovat 29.5.2017 13:23 - Svedkove se pronasledovani nedivi, svetu jeste vladne Satan

Jan 15: 18 Jestliže vás svět nenávidí, víte, že mě nenáviděl dříve, než nenáviděl vás. 19 Kdybyste byli částí světa, svět by měl rád to, co je jeho vlastní. Protože však nejste částí světa, ale já jsem vás vyvolil ze světa, proto vás svět nenávidí. 20 Mějte na mysli slovo, které jsem vám řekl: Otrok není větší než jeho pán. Jestliže pronásledovali mne, budou pronásledovat i vás; jestliže zachovávali mé slovo, budou zachovávat i vaše. 21 Ale to všechno proti vám budou dělat kvůli mému jménu, protože neznají toho, kdo mě poslal.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *